Život je privremen zadatak...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Bird.
Posts: 2
Joined: Mon Sep 17, 2007 11:28 am

Post by Bird. »

Draga tanana!
Bjezi od njega dok je vreme, dok si jos malda......
Necu da ti namecem mislenje, ali ovo ti govorim iz svog iskustva.
I ja sam ko ti bila naivna i slepa od ljubavi. I ja sam zapoznala "idealan" deckic ( sadasnji muz)
domacin, dobre duse i meko srce i on mene zacarao prvim postupkom
...... i sta sad? aj ti meni reci, -STA SAD???
uzeli smo se mi a ja ni da pomislim ni da se zapitam nit nista :( na fin i kulturni nacin on mene zaprosi, pita mamu i tatu ( oni naravno su davali otpor ali ko da ih slusa ) i ja ko luda otisla sa njim.
Dobili smo dvoje dece, zajedno smo vec 9 god. Ne mogu sad da pricam detalje ali mislim da ti je jasno ko dan kako kako je meni i mojoj deci.
..... Ja sam sve probala i jos uvek nisam uspela da njega spasim
od te PROKLETE DROGE -HEROIN. I bili kod doktora i bili u manastir i opet
cvrc -nista.. neko vreme ne uzima ( a to vreme je par dana ) :?
i opet se navrati .... To je sve u njinoj glavi, oni misle da nisu navuceni na to i da kad pozele mogu da ostave.
Nije tako veruj mi, oni to samo misle i zavaraju sebe........To nije lako ostaviti tek tako -preko noci.
Nemogu vise da pisem pocinjem opet da se jezim
Pozdrav i pamet u glavi!
P.S Izvin'te mi zbog govora jer ne poznajem bas hrvatskog jezika. tj nemogu da se snagjem sa padezima
Last edited by Bird. on Thu Sep 20, 2007 6:19 pm, edited 1 time in total.
Bird.
Posts: 2
Joined: Mon Sep 17, 2007 11:28 am

Post by Bird. »

tanana wrote:bird...
toga odgovora sam se i bojala.... [-o< [-o< [-o<

Zao mi je, al bolje da ti kazem istinu nego da te slazem
znam koliko je tesko zivjeti sa narkomanom....

zelim ti svu srjecu i molim te otvaraj oci..... bar se ti spasi nevolje koje te cekaju
P.S jer ako ni si uspjela do sada da pomognes njemu, bar pomogni samoj sebi
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Tanana...prvo ti moram reći(ne ljuti se zbog toga na mene) :PREVIŠE te interesuju narkotici,i plašim se da ne napraviš neku glupost uz tog čoveka...Ekseri,trava,speed...uf...i ja sam bila takva u tim godinama,i malo ranije,sa "još nekim dodatcima"....beži ,ako sebi želiš dobro ....
Prvo,:LJUBAV (ona prava) NE BOLI !(bar ne u samom startu)
Ono što ti osećaš ,zapravo način kako to opisuješ meni liči na mladalačku zaljubljenost-koja je prolazna,i nimalo nije vredna toga ,da zbog čoveka koji te ne poštuje kao osobu dodješ jednog dana u iskušenje da izgubiš dušu,i sje_eš sebi život...veruj mi...
Znam da si u dubini duše želela da te neko odavde razuveri,a ne da ti potvrdi ono u šta i sama sumnjaš..ali neću da ti pričam "šarene laže"..

razmisli šta sutra želiš od svog života,a tu negde,iza ćoška, je možda čovek ,baš onaj pravi,koji će na prvom mestu voleti TEBE,a ne DOP!
kissić
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

Pozdrav tebi...zelim da ti kazem odmah na pocetku...bezi...vreme ce ti otvoriti oci..procitaj "kako prepoznati narkomana".tu sam ja sve pisala sta mi se izdesavalo.i veruj mi da se sad osecam mnogo bolje...ljubav se preboli,a ti si mlada..ne treba ti to..znam da ti je sad tesko..nije ni meni svejedno skroz..ali znam da ce proci...procitaj obavezno i shvatices sta sam ja sve prezivela ne tako davno..zato ti i pisem jer znam da je sve moguce preboleti..
dope_sweet_dope

Post by dope_sweet_dope »

pozz
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

uh..sta si sve napisala...ja mislim da si ti na ivici...da padnes..sad imas dva izbora..dva puta..zamisli da si na litici...nastavis li druzenje i uopste sa bilo cim sto ima veze sa drogama pasces dole...okrenes li se ka ravnoj povrsini manje uzbudljivoj ali ipak lepoj nastavices zivot..normalan...znas i mene zanima psiha ljudi ali ne u toj meri kao tebe..to je jako opasno...procitaj ovde na forumu sta se sve desavalo mozda ce ti to otvoriti oci...ti duboko u sebi vidis sve ali neces da priznas..imas neki problem..cim bezis u sve to..zastani i dobro razmisli sta ti se desava..dozvoli onom dobrom unutrasnjem glasu da te vodi..pozzzz
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

ne treba nista da kazes nego da pocnes da radis na sebi.nisam razumela u celoj prici gde se ti tacno sad nalazis?
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

um je samo jedan,zavisi sta mu dozvolima,odnosno koju stranu pustimo da preovladava.pitam te konkretno gde si..bez filozofiranja molim..hehehe..pisi
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

Tanana, imam osjecaj da ti kao da zelis da nesto probas?!?!?!?! Nemoj biti malo dijete, imas "samo" 19 god. i nemoj da te heroin zavara... Mislim da ti kad vidis odvaljene mlade narkomane (heroinske), kako im je "lijepo", kako su nasmijani, raspricani, onako macho tipovi, mislim da ima zavidis i da u podsvjesti zelis da probas to, da vidis kako im je " lijepo"... Nemoj da te ta opticka varka zezne u zivotu... Upamti dfa su to samo ILUZIJE i da u heroinu nema nicega lijepog... MOLIM TE... NEMOJ TO NIKADA DA UZMES... ALI NIKADA!!!!!!!!!! MA NI DA PROBAS!!!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

To sam i ja pokušala da joj objasnim...
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Post Reply