majka kojoj treba pomoć

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

EDINA
Posts: 13
Joined: Thu Jul 19, 2007 10:22 am

Post by EDINA »

vjerovatno sam pogriješila u nazivu lijeka on je meni rekao ali ja nisam zapamtila . Neznam pokušavam da se sjetim ali neide. Znate šta me još zabrinjava ovi njegovi ispadi jeli to sve tako posljedica uzimanja ili neznam bogami . Imam osjećaja ako mu prst pokažeš da odmah pukne kako to on kaže. "PUKNE KO SIFON" to su njegove rijeći i malo je teže sam njim tad ga uopšte ne poznajem. Povrh svega i sad to opijanje do besvjesti. Ja mu to kažem ne ide neznaš piti on kaže da se malo proveselim. Hvala vam na ovim savjetima makar malo nešto sad saznajem i lakše mi je .Vjerujte došlo mi je da pobudalim.A i živim u takvoj sredini gdje ima i puno nerazumjevanja.Bog vam dao svako dobro
Edina
User avatar
Halid ili Halid
Posts: 30
Joined: Wed Jun 06, 2007 11:39 pm

Post by Halid ili Halid »

...
Last edited by Halid ili Halid on Mon Sep 17, 2007 11:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Ja se ipak pre slažem sa Rentonom ...ako ima samo 19 godina i želju da stane -možda je ipak poseta psihijatru specijalizovanom za narkomaniju bolje rešenje od komune..to je moje lično mišljenje-i meni je lično to mnogo pomoglo ...,jer sa 19 -on je još u pubertetu i bunt protiv zatvorenog režima komune,uopšte nije isključiv. Nisam vas dobro razumela : metadon je dobijao u zatvoru? Zvrky je u pravu-to je stvarno čudno,takodje je u pravu da se ne daje samo za problem sa heroinom. Kažete da je šmrkao-KOJE JE BOJE BIO TAJ PRAŠAK?Braon,prljavo-beo ,beo mat,ili beo sa sitnim kristalčićima po njemu(svetluca kada se bolje zagleda)...NE šmrču se samo heroin i kokain,..ako je ovo zadnje-može biti i spid(vrsta amfetamina-da vas ne zamaram sa stučnim nazivima)..a pošto kažete da stalno dolazi pijan-spid-traži tečnost kao i ekstazi(KAO TABLETE-sa nekim znakom ,uglavnom ugraviranim na jednoj strani)......... ali on deluje drugačije od heroina i kokaina(za koji inače treba mnogo para)..jeftiniji je,posle dužeg uzimanja izaziva napade nervoze ,paranoje,konzument je stalno u pokretu,stalno nešto radi,teško mu je da sedi miran na jednom mestu, i MRŠAVI-naglo,nema UOpšte apetita,a stalno pije neku tečnost,zenice su mu jako raširene-dok su kod heroina -kao "Glava čiode(jedva da ih ima čak i na jakoj svetlosti)
Nadam se da će vam ovo pomoći da saznate šta konzumira.
Sve najbolje!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Draga Mama

Vama dvoje fali i dosta komunikacije i da vam se on povjeri i kaze sta hoce ili ne.
Ko mu daje pare za drogu?

Metadon se daje ovisnicima. On nije imao nervni slom nego je imao krizu pa su mu dali terapiju a vama moze reci da je imao nervni slom sto je va,ma sve spansko selo. Ovdje imate dosta informacija o drogama i djelovanju i posljedicama i lijecenju pa se obucite svim mogucim dostupnim znanjem zbog vas samih, da biste bolje znali problem i mogli mu pomoci.
Rekli ste da ste kupili test. Ste ga napravili, ako ne, sta cekate? I, kad ga radite, nek bude na prepad i budite s njim u wc-u i gledajte da vas ne prevari i nesto ubaci u mokracu ili tudju vam podvali.

Kad je drogiran, dobro mu je i smiren je i opet je vase dobro i poslusno dijete. Nervoza i agresija dolazi kod krize i tad ruka ili noga lako poleti, pogotovo ako se nema para za napraviti dop a kad imas pare, mogu ti reci sta hoces tebe nije briga nego trcis kod dilera o robu, pa ako treba i dva sata ces hodati

da bi sve nekako krenulo on vam se mora otvoriti i reci istinu i normalno htjeti lijecenje. Do tad vi morate biti jaka, ne dati mu pare, sakriti vase pare,zlato,novcanik, plinske boce, sve sto se moze prodati a sve se moze prodati, od goblena do kristalnih casa i boca alkohola i praska za robu
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

cokapeace, zbunila si se u brzini
na svetlosti se zenice smanjuju, u mraku su velike. U prevodu, na heroinu bi mu i u mraku bile zenice male, a na kokainu, spidu, ekstaziju i na jakoj svetlosti prilicno rasirene.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

ma ja sam ti sva zbunjena u zadnje vreme...važno da smo se razumeli.. hvala Rentone,ne bih volela da ovu majku zbunim još više...pa ću se zato uzdržati od komentara dok se i sama ne stabilizujem malo...pozz :D
EDINA
Posts: 13
Joined: Thu Jul 19, 2007 10:22 am

Post by EDINA »

evo da vam se javim . malo sam ovi dana u nekoj frci sa poslom. Prvo da vam se svima zahvalim na pomoći . Sad mi je malo jasniije .Zenice su mu bile raširene. Tek sam sad svatila kad sam sliku vratila unazad on je smršao bio puno .Jeo j e dosta slatka i puno tekućine pio. Što se tiće lijeka koje je dobio pogriješila sam .Tramale su mu davali. Pare je prije imao đeparac neki ali neznam kako je dolazio do pare vjerovano nešto . On zna kako. Nisam to puno ispitivala. Pokušavam snjim da razgovaram ali imam osjećaj da nevoli prićati o tome. trenutno jede dobro. Spava, pomalo i trenira neznam imam osjećaj da ide na bolje. Jeste prisutna ta nervoza. Stalno je pod nazorom mog mlađeg sina i mog brata nisam ta test iskoristila ali i to ču uraditi. To ću ga iznenaditi. Pokušala sam razgovarati oko komune nije trenutno zato. Neće da ide psihijatru to kategorićno odbija. Vidim odmah da je nerzvoznije. Eto to je ukratko žurim Hvala vam svima još jednom. Veliki pozdrav
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Samo se ne predajte lako i ne nasedajte na laži ,ako vam ih servira(to smo svi radili)... Ja vam od srca želim da istrajete u svojoj borbi.. sve najbolje!
Post Reply