majki treba pomoći

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

EDINA
Posts: 13
Joined: Thu Jul 19, 2007 10:22 am

Post by EDINA »

Opet ja. Danas sam toliko ljuta. Znam da trebam nešto uraditi ali kako. Evo opet sinoć došao pijan taman pomislih možda je prestao. Došao boli ga glava ja mislim opet mu se vratila temperatura a ono popio neznam ni koliko ni šta jutros moram na posao kad saznam popio. Kako više da se postavim. Sve pokušam da neko dođem do njegovog mozga da mu kažem ne ide to tako. I opet če isto znam očito laže. dokle ču moći ovako.Znam ima i gore sve znam ali poludjeću. A i mlađi sin mi kaže nemogu mu ja ništa on hoće tako. Tako si uhinji lijepi moj sine kaže dobro sam biću dobro o onda cuga oh bože dokle. Znam svi mi imamo svoje životne priče ali nekako mi lakše kad barem ovo napišem. Ljuta sam najradije bi ga istjerala i kuće a znam da to nije rješenje.Ova sa posla pišem malo ugrabim slobodnog vremena pa se ovako ispraznim. U ovom današnjem društvu niko te nerazumije. Svi se odmiću i ništa ko nevide. pozdrav EDINA
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Gospodjo Edina ....opšte je poznato moje mišljenje o komunama,ali nikada nisam rekla da one nisu pomogle mnogim ljudima,..jeste li probali sa nekim psihijatrom specijalizovanim za probleme narkomanije?!
Možda je samo popio malo više(mada ni to ni u kom slučaju nije dobro) a možda...možda je komuna rešenje za njega...(Halid će me linčovati)-ali eto,kažu da je mnogim ljudima pomogla i moje lično mišljenje nema veze sa ovim-važno je da njemu bude ok...
Bitno je da vi ostanete jaki,i smireni...svaki(ali baš svaki)narkoman laže..to nema nikakve veze sa tim kakva je osoba bio pre dopa...na dopu-čovek gubi toliko toga ljutskog da počne jednog trena sam sebi da se gadi...zato vas molim nemojte se potresati zbog laži,što pre prihvatite da "on laže"-vi sami ćete manje patiti,ali to ne znači ni u kom slučaju,da mu ne stavite na znanje-da znate da ne govori istinu,i da ne može da vas "maže"..
držite se!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Gospodo edina slobodno se vi ispisite sta vas god muci,evo ja sve citam sto pisete..Znam da vam je lakse kad izbacite to iz sebe..
Probajte popricati sa nekom prijateljicom kojoj vjerujete ili sa nekim,bice vam lakse kada to nekom kazete..
A sto se sina tice,morate shvatiti da vi niste krivi za njegovo stanje i da nemate carobni stapic od kojeg ce da ozdravi..kad god mozete spomenite mu komunu,ko zna...
Puno pozdrava
EDINA
Posts: 13
Joined: Thu Jul 19, 2007 10:22 am

Post by EDINA »

A evo nikako da vam odgovorim. E Davore sve to stoji da trebaš imat nekoga da mu se isprićaš i povjeruješ ali meni se barem ćini da je to danas rijetko. Samo ako tu rijeć spomeneš svi te gledaju mrko i neznam ni kako. Majka sam dvoje djece pa valja se stim nositi. Rastavljena sam još prije rata pa nemaš kome reći i porodica nekako samo osuđuje te nisi ga odgojila te znaš već tu priću. Opet ja skrenu sa teme. Samo nakratko da se zahvalim i tebi i cokapeace na podršci. Cokapeace nisam te pogrešno svatila svak ima svoje mišljenje. Ja mislim da je komuna dobra stvar za njega i za mnoge kojima je potrebna pomoć.Sve je isto samo neznam dokle neće ni da ćuje da ide ljekaru. Kad spomenem komunu iću i opet po starom. Neći sad niskim da kontaktira samo je nervozan. Eto moram ići žurim. Puno pozdrava od ove majke.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Razumijem vas ja u potpunosti jer znam kroz sta su moji roditelji samnom prosli,pa evo i mi na forumu smo uvijek otvoreni za vas i znamo kako vam je tesko i stalo nam je do vas..Posto ste vi iz Sarajeva imate u gradu i jedno udruzenje roditelja kojima su djeca ovisnici oni imaju i neke sastanke mislim cak jednom sedmicno pa ako vas bude interesovalo ja vam se mogu raspitati kako da dodete do njih...samo recite,drzite se....
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

davor wrote:Razumijem vas ja u potpunosti jer znam kroz sta su moji roditelji samnom prosli,pa evo i mi na forumu smo uvijek otvoreni za vas i znamo kako vam je tesko i stalo nam je do vas..Posto ste vi iz Sarajeva imate u gradu i jedno udruzenje roditelja kojima su djeca ovisnici oni imaju i neke sastanke mislim cak jednom sedmicno pa ako vas bude interesovalo ja vam se mogu raspitati kako da dodete do njih...samo recite,drzite se....
Edina, uz tebe sam i podrzavam te. I ja sam bila izgubljena i zbunjena kad sam konacno saznala da je moja kcerka teski heroinski ovisnik. Svijet se oko mene srusio! Potpuno te razumijem. I ja sam iz Sarajeva, ali sam cula da se ti sastanci roditelja i saradnika ovisnika odrzavaju samo jednom mjesecno na Crnom vrhu i to svakog prvog cetvrtka. Ne znam da li je to tacno, ja bih vise voljela da je to svake sedmice.

Ako si citala moju pricu vidjeces da lijecenje moje kcerke ide vrlo kilavo. Vise je pozitvnih nego negativnih testova do sada.

Davore, molim te raspitaj se o tome, i mene jako zanima i zelim da redovno idem na te sastanke. Nije vazno gdje je to, neka je samo u Sarajevu ili u najblizoj okolini.

Pozdrav veliki vam saljem.....
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Hocu pa cu vam javiti..Pozdrav
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Evo nasao sam vam broj od predsjednika udruzenja roditelja
Neno Mikavica 061 894 022
Najbolje je da njega odmah nazovete pa da se dogovorite direktno sa njim...
User avatar
Nirvana
Posts: 10
Joined: Wed Sep 05, 2007 7:44 pm
Location: Vogosca

Post by Nirvana »

davor wrote:Razumijem vas ja u potpunosti jer znam kroz sta su moji roditelji samnom prosli,pa evo i mi na forumu smo uvijek otvoreni za vas i znamo kako vam je tesko i stalo nam je do vas..Posto ste vi iz Sarajeva imate u gradu i jedno udruzenje roditelja kojima su djeca ovisnici oni imaju i neke sastanke mislim cak jednom sedmicno pa ako vas bude interesovalo ja vam se mogu raspitati kako da dodete do njih...samo recite,drzite se....
Takodze postoji udruzenje roditelja za borbu protiv ovisnosti, na koji ide moja mama, odrzava se jednom sedmicno u soping centru na Grbavici, gdje roditelji djele svoje probleme, i daju jedni drugima savjete.
Gospodzo Edina, ako vas interesuje, recite uputit cemo vas dalje, ali bice vam puno lakse, vjerujte kada se povjerite nekome ko razumije vas problem u potpunosti.
Puno pozdrava i srece.
bole12345
Posts: 1
Joined: Mon May 25, 2009 5:32 pm

Re: pomoc

Post by bole12345 »

moze li neko detaljno objasniti gdje se to nalazi u sopingu city grbavica kad se odrzava ako ima neki broj mob

ili neka druga ustanova u sarajevu detaljno sa brojem, telefona
Post Reply