ARTANE TABLETE

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

Pozdrav Bobane...

Post by milos.pirot »

Teodora je obecala da ce ove nedelje objasniti kako artani uticu na ljudski mozak.Opasna je ta droga,bas kad se pojavila na trzistu dileri su je prodavali pod izgovorom da je to LSD-25,korisnici nisu ni primetili neku bitniju razliku.Teodora mozes li nam kazati nesto vise o psihodelicnim drogama,moj brat kaze da LZD-25 moze da se koristi u lecenju neuroza,obezbedjujuci saobracaj izmedju svesnog i nesvesnog dela psihe.To je za konzumenta ove droge vrlo bolan proces ali i oslobadjajuci.Ja sam citao da se u psihijatriji pacijentima daje LZD-25 koad se nad njima vrsi PRIMALNA TERAPIJA.Bobane kako je tebi izgledalo istrazivanje svoje podsvesti?
U životu svakog od nas, pre ili kasnije, dođe period kada listamo stranice naših sećanja. Neka sećanja su ostala urezana ....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Post by Boban »

PA POČEO SAM DA BEZIM OD LJUDI ISPOD WC ŠOLJE SAM TRAZIO POSTAVLJENE KAMERE SVAKIH PET MINUTA GLEDAO BIH NA ŠPIJUNKU BOJAO SE ROĐENE MAJKE U STRAHU DA ME NE UBIJE NARAVNO DOK SAM BIO POD DEJSTVOM NEBI SE NIČEG SEĆAO ALI KADABIH POSTAO IMALO SVESTAN ZAJAHAO BI ME PARANOIČNI STRAH.NA JEDNOJ PSIHIJATRIJI SAM DOBIO DVE DIJAGNOZE PARANOIDNE PSIHOZE I PODVOJENE LIČNOSTI JER JE DOŠLO DO SVAĐE SVIH MASKI KOJE SAM KRIO PRED LJUDIMA.NASTAVIO SAM SA ARTANOM I AKINETONOM SVE DOK ME NISU POZVALI DA DOĐEM U JEDNU OD KOMUNA KOD NAS.I EVO ME SADA OPET ZNAM DA PIŠEM,ČITAM,KORISTIM KOMP,RAZMIŠLJAM KORISNO I KOLIKO MOGU BORIM SA TIM ZLOM KOJE JE PRISUTNO NAZALOST U VELIKOJ MERI KOD NAS.YELIM TI DA ISTRAJEŠ U TOJ BORBI JER IMA NADE :D :D :D
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

davor

Post by davor »

Bobane u kojoj si bio komuni?Koliko dugo?Pozdrav
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Post by Boban »

RETO CENTAR SRBIJA I MISLIM DA VREME NIJE BITNO NEGO DA ČOVEK SHVATI U KOLIKIM JE GOVNIMA I KOLIKO JE ON SAM GOVNO PET MESECI JE U PITANJU POZDRAV
User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

Pitanje za teodoru i ostale strucnjake...

Post by milos.pirot »

Evo skoro dva meseca moj brat ne konzumira psihoaktivne supstance.Stanje u porodici je stabilno.Svima je drago zbog toga.Zbog brata sam poceo da se bavim ovom problematikom,citao sam knjige,razgovarao sa psihijatrima,posecivao forume itd.Moderna psihijatrija i nije bas mnogo napredovala,ljudsko unutrasnje bice i nesvesni delovi nase psihe jos uvek predstavljaju nedokucivu tajnu,psihijatri i psiholozi u vecini slucajeva deluju na posledicu a ne na uzrok nastajanja bolesti.Problem narkomanije sve vise i vise uzima maha.To je isto kao kad traumu stopala izazvanu tesnom cipelom lecimo analgeticima,a cipelu ne sklanjamo.Postoji li neki strucnjak da mi odgovori na ova pitanja.Zanima me jos jedna stvar.Zasto neki psihijatri tokom dugogodisnjeg rada sa narkomanima i dusevnim bolesnicima naruse svoj psihicki integritet,pa na kraju i oni obole?Citao sam o tome,postoje i primeri... :shock: :shock: :shock:
U životu svakog od nas, pre ili kasnije, dođe period kada listamo stranice naših sećanja. Neka sećanja su ostala urezana ....
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Bobane drago mi je da si dobro,puno pozdrava...Javis li se kad momcma iz reta
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: ARTANE TABLETE

Post by Boban »

POZDRAV DAVORE,RETKO SE ČUJEM ALI OSTAO SAM POMALO VEZAN ZA TU ATMOSFERU KOJU PRIZNAĆEŠ ČOVEK POGOTOVO NARKOMAN DANAS RETKO NALAZI.NAPOLJU ME JE DOČEKALO PUNO NERAVNINA NA PUTU KOJE SAM TREBAO SAM PORAVNATI DA NEBIH PAO I U TOJ BORBI POMALO ZABORAVIO NA PRIJATELJE POMOĆU KOJIH SAM PRIMIO SNAGU ZA JEDAN REALAN ZIVOT. RETO TI JE POZNAT NA KOJI NAČIN ?OPROSTI NISAM NEKO VREME BIO OVDE :)
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: ARTANE TABLETE

Post by selma »

BOBANE,vec sam vidjela tvoj post na SUOVISNICIMA.Ja sam takodje bila u Retu Srbija.Slazem se sa tobom oko vremena.ja sam bila 6 mjeseci,ali isto s jedne strane nije bitno dok sa druge strane je bitno.Vecini ljudi je potrebno 2 god, da bude u centru.Ja samo mogu zahvaliti Hristu sto me drzi i On mi je jedina radost ,mir i ispunjenje.
Kako si ti sada? :arrow:
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: ARTANE TABLETE

Post by Boban »

POZDRAV MALMASE,SADA SAM DOBRO ZA RAZLIKU OD ZIVOTA RANIJE.TREBAM DA KRENEM NA TERAPIJU PEGAZUS ROCHE-OV PROGRAM ZA HEPATITIS C.SADA ZIVIM NA SELU I UVEK SE NAĐE NEŠTO ZA POSAO U BAŠTI OKO STOKE ILI U KUĆII NIKADA RANIJE NISAM NI SANJAO DA ĆU DA ZIVIM OVAKAV ZIVOT SA RADOŠĆU.NARAVNO DA JE OSTALO SRANJA KOJE TREBAM DA POJEDEM ALI KAO ŠTO ZNAŠ TRČIMO ZA NEPROPADLJIVE STVARI STOGA SAM SPREMAN NA SVE JER KADA SAM SLAB ONDA SAM NAJJAČI.SREO SAM PAR LJUDI DAO IM BROJ CENTRA POPRIČAO SA NJIMA I NADAM SE DA ĆE DA POKUŠAJU JER TO JE SVE ŠTO JA MOGU DA UČINIM.NARAVNO DA JE ZA NEKE LJUDE POTREBNO DA DUZE OSTANU U KOMUNI ALI ISTO TAKO MISLIM DA TO NE ODREĐUJEMO MI SAMI KADA ĆEMO DA POSTANEMO SLOBODNI POSLE DUGOG ROBOVANJA.U KOJEM SI TI PERIODU BILA U CENTRU ? NARAVNO DA OSTAJEM VERAN NEIZMERNOJ LJUBAVI I MILOSTI KOJA ME JE OSLOBODILA ROPSTVA TAKOĐE TO I TEBI ZELIM .ZNAM NIJE LAKO ALI ANIMO :D :D :D
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: ARTANE TABLETE

Post by selma »

Cao Bobane,
ja sam bila u periodu od oktobra 2006 do aprila 2007 god.Ne znam za tebe,ali ja kada sam izasla vani,da nisam ostala pri crkvi,tesko da bih bila dobro.Dobro,bilo je tu svega,ali mogu samo Bogu zahvaliti sto sada zaista mogu reci da sam slobodna i da sam dobro.Vazno je da pored sebe imas vjernih ljudi s kojima mozes razgovarati.Da znas da imas podrsku i ,naravno,da rastes u vjeri.Ne zaboravi da je Hrist prolio svoju krv za tebe i da te mnogo voli.
Efezanima 3:16,19
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply