Stelamaris priča

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

Pozdravljam vas sve, javljam se prvi put i hocu da se druzim sa vama,

tek sam se registrovala, ali vec duze vremena pratim ovaj forum, odlican je. Sebe mogu takodje svrstati u grupu suovisnika, imam kcerku od 25 godina, koja je (kako ona kaze 4 godine na dopu), a prije toga je duvala travu i pusila hasis preko lule vise godina. Ponekad je uzimala speed, LSD, extazi i kojesta, to mi je tek nedavno priznala. Sad je dosla do zida i trazila pomoc. Odavno sam ja sumnjala da uzima jace stvari od trave, koju sam nevoljno tolerisala, ali nikad do sada to nije htjela priznati.

Otisli smo nedavno u Zavod za narkomaniju i ona je pristala da se lijeci u bolnici. Nije izdrzala do kraja, trazila je da izadje prije, nije pristajala na terapijsku zajednicu. Uglavnom, vec drugi dan je poletila i napravila semu i uradila se, da se izrazim njihovim zargonom. Trebala je ici na kontrole, i to je eskivirala.

Opet je krenulo po starom, uzimala novac prijeteci mi, i rekla je da ce ici na lijecenje cim prodje strajk. Ponovo su je primili da dva puta dnevno sa mnom dolazi i uzima metadon, pratila sam je i bila uz nju, ali sve je bilo uzalud. Ona je samo smisljala kako da me prevari i uradi se.

Trenutno je stanje ni tamo ni 'vamo, nemam vise snage da se borim, hocu da reknem ljekarima da joj necu vise biti saradnik, svasta mi pada na pamet. Imam utisak da ona nece da se iscupa iz tog zla, prica i obecaje da nece vise nikad, samo eto jos jednom da jom dam 20 KM, i da ce onda prestati. Naravno da joj to ne vjerujem, naucila sam mnoge stvari ovde na forumu, onda mi prijeti samoubistvom, pravi mi scene i maltretira me.

Znam da ih je malo koji su iz prvog pokusaja ostavili dop, da je borba teska, da trebam imati strpljenja i razumjevanja. Sve to znam i imam, ali osjecam da necu jos dugo izdrzati ovako. Nemam kome da se izjadam, oni koji znaju za ovaj nas problem mi se cude i kazu da je sutnem od sebe, ne razumiju me ni malo. Cak me i kritikuju kao: sto se ti toliko boris za nju, nije ona beba, gledaj sebe i zivi svoj zivot! A ti koji mi tako govore niti imaju porodicu niti djecu, pa se nasli pametovati.

Odnedavno ne razgovaram ni sa kim vise, nemam ja sta pricati i podnositi izvjestaje kako mi je kcerka. Ostajete mi jedino vi dragi forumasi, koji ste u istim govnima na razlicite nacine i mozete razumjeti moju situaciju. SIT GLADNOME NE VJERUJE, kaze poslovica, necu sa prepotentim i uobrazenim facama koji mi se prave prijatelji uopste da razgovaram.

Za pocetak i predstavljanje toliko, dragi moji, pozdravljam vas sve puno!
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

Nastavljam sa pricom, da pojasnim i bolje opisem ono sto se u zadnje vrijeme desavalo.

Prvi pokusaj bolnickog lijecenja je propao, onda je nastavila sa dopom svaki dan i sve vise. Silni je novac potrosila, pravila scene da ce se ubiti, skoro sam poludila. Glavni izgovor joj bio da traje strajk i da je nece primiti ljekari, a ona hoce da poludi, u krizi je. Dobila je lijekove za smirenje, za spavanje, protiv bolova, ali kaze da ne djeluje. Vjerovatno ih nije ni uzimala, jer ne stanuje samnom vec sa svojim zarucnikom, koga isto tako izludjuje svokodnevno. Onda smo zajedno otisli u Zavod i molili da joj opet pomognu (samo sam ja molila, ona je uglavnom cutala). I tako je krenula ta metadonska detox terapija 2 puta dnevno oko 13 dana, trebalo je jos 3-4 dana, ali se uradila i test je bio pozitivan. U tom vremenu je kontaktirala Reto u Splitu i "namjeravala" da ode tamo, sve se uglavnom izdogovaralo, skoro smo poceli pakovati stvari. Odlazak u komunu je bio uslov od strane ljekara da ponovo pokusaju pomoci.

Nekim kanalima je nabavila vise puta tecni metadon od onih koji ga dobijaju i mogu ponijeti pa ga prodaju i kupe sebi dop. Navodno je metadon u zavodu nije pokrivao, pa je morala sama da se jos-pokriva. To je bila njena prica, iako ne vjerujem u to. Ako je bilo fizicke krize, bolova i ostalog na pocetku detoxa, to je valjda trebalo da popusta, koliko sam ja shvatila iz price ljekara i iz ovog foruma. Ali ne, kod nje je svaki dan bilo sve gore, te se znoji, te ne moze da spava, nervozna je i to svaki dan sve vise. Meni je ovo skroz nerazumljivo ili me je dobro isfolirala, za sta je veoma sposobna.

Najnovija zvrcka joj je da ce se ubiti ako joj ne dam novac za dop, jer ce poluditi bez njega. Isto to govori i svom momku. Ja vise ne znam sta da radim, kako da se postavim, ne bih da njen zivot nosim na savjesti, a necu ni da joj popustam. Recite mi molim vas, to sto prijeti samoubistvom, koliko je to ozbiljno, izludjuje i mene i svog momka.

Ovih dana smo naruceni na Crnom vrhu gdje ljekari trebaju da odluce da li poceti metadonsku terapiju (onu dugorocnu). Ona meni vec najavljuje da ce uzimati metadon dodatno ako je onaj ljekarski ne bude pokrivao. Ja sam joj rekla da za to ne dam pare (strasno je skup 8 tableta=50KM).

Bojim se strasno sta ce dalje biti, sta ce reci ljekari, vide koliko se borim za nju, a ona se zeza i vuce sve za nos. Odljepila sam skroz, ne mogu da se skoncetrisem na poslu, muci me nesanica i kad zaspem sanjam strasne snove skoro svaku noc. Prije nesto dana nazove me telefonom i pita kako sam. Taman sam krenula na posao. Kazem joj da nisam dobro jer cijelu noc nisam mogla zaspati. Njen komentar na to je bio: "A sta cu ti ja?". K'o biva, glupaco jedna, sta me briga za tebe, mozes i da crknes, samo ti meni daj love, tako sam to dozivjela.
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Moj savet vam je da ne krece u metadonsko odrzavanje, to je po meni kapitulacija pred problemom i nastavak agonije. Siguran sam i da nece da se ubije, pokusava da manipulise sa vama i deckom. Imam i jedno pitanje, da li ste sigurni da se decko ne drogira? Da bi je motivisali da krene sa ozbiljnom lecenjem, bilo psihoterapijom ili komunom, potrebno ju je stisnuti, makar i drasticnim koracima, ali u zajednickoj akciji sa njenim deckom i svima iz blize okoline. Postaviti joj uslove - ili lecenje ili prekid bilo kakvih odnosa sa njom.
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

Hvala Sasa sto si se javio,

znam da metadonsko odrzavanje ustvari zamjena za dop i isto tako izaziva ovisnost. Sve ja to znam, ali ona insistira bas na tome. To je htjela jos prije bolnickog lijecenja, ali ljekari nisu dozvolili. Ja mislim da hoce i dalje da se drogira, nije vazno sa cime, pa makar to bio i metadon jer je besplatan, a heroin je skup.

Sto se tice njenog decka, poznajem ga jer su dugo skupa. On je bivsi ovisnik isto o dopu, ali je vec 9 godina cist, po njegovoj prici. Mislim da mu mogu vjerovati u tome. Sam se izlijecio, na suho, kako kaze jer se prije toga nekoliko puta predozirao.

Jos prije godinu dana, kad sam pocela sumnjati da je na dopu, njega sam vise puta molila da mi kaze da li primjecuje nesto sumnjivo. Odgovor je uvijek bio da je sve u redu. Kad mi je prije par mjeseci kcerka priznala za dop, odmah sam je pitala zasto mi njen momak o tome prije nista nije rekao, kad sam ga vise puta molila i to njenom prisustvu. Onda je istina izasla na vidjelo, rekla mu je da ce ga ostaviti ako on sta meni kaze. Znaci ucijenila ga je. A on se prepao, ne znam zasto, mogli smo se nas dvoje (on i ja) dogovoriti da je nagovorimo na lijecenje.

Ne znam da li bi to uopste bilo djelotvorno, kao sto ni sada nije. Nalazim se u zacaranom krugu, vec sam joj zaprijetila da cu je se odreci ukoliko ne zeli da se lijeci, ali sam evo opet popustila i pokusavam ponovo. Dokle cu izdrzati, ne znam, nek mi je Bog na pomoci.

Posebno ti hvala sto si mi odgovorio, jer vidim da ovdje ima najvise diskusije kad su u pitanju muz-zena ili momak-cura. A posto sam sama, sva mi je rodbina daleko, uglavnom znaju za ovo i naravno mene krive jer je nisam dobro odgojila, svaka rijec, savjet i zapazanje ce mi puno pomoci.
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

ne zelim da vam ubijam i zadnju nadu, ali mozda je bolje za vas, a i vasu kcerku da budem direktna...
jako je tesko, maltene nemoguce, da neko ko je bivsi ovisnik o dopu zivi sa osobom koja je aktivna, a pritom ostaje cist...mislim to je fakticki naucna fantastika...meni, onako odoka, izgleda da vas oboje levate za lovu...haos dobro osmisljeno, ona kao negativac, on pozitivac...samim tim cak i da ne vjerujete sta vam kcerka govori, sta god vam on servira prihvatate bez rezerve...
ja bih bila jako oprezna da sam na vasem mjestu i u svakom slucaju bih prestala sa dobrotvornim donacijama...
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

Kao prvo, hvala i Sasi i Zoni sumraka,

lakse mi je da se svima obracam sa "ti", nemojte zamjeriti, nije to manjak postovanja, vec naprotiv suprotno.

Dakle, sinoc sam puno razmisljala o svemu, a najvise o tome koja je moja krivica u tome. Sta sam krivo uradila, gdje i kada sam tako pogrijesila da mi je dijete upalo u ovo zlo. Sto sam do sada rekla izgleda pomalo nevezano i konfuzno, misli mi lete na sve strane, ali mislim da ce forumasi shvatiti o cemu pricam.

Ovo sto je Zona sumraka rekla i ja sam vise puta pomislila. Da znate da jesam, cudno mi je to sve, momak radi, ima odlicnu platu, ali nakon svega par dana, njima nestane love i kcerka trazi od mene. Kao platili su sve racune, vratili dugove, kupili fasungu i nemaju vise. I tacno je to da me oboje levate, prave budalu od mene, skontala sam to davno.

Kad god odem kod njih, momak je na izgled sasvim u redu, on je mali mis, kcerka ga moja rihta, momak kuha rucak dok ona gleda televiziju i zeza se. On i stan sprema, doceka je sve uredno.

Ne znam sta da kazem na to, cini mi se da je sve uvrnuto. Znam da trebam napraviti radikalne poteze, ne davati im vise novac, a to cu im i reci, pa sta god bude.

Da li su neki od roditelja ovisnika imali slicnu situaciju? Kako su je rjesavali i kakvi su rezultati?

Jos da kazem, zahvaljujem i Teodori na pozdravu, jucerasnji dan sam lakse pregurala, manje se sekirala znajuci da ce se naci ljudi koji ce mi pomoci svojim savjetima i komentarima. Ko zna, mozda i moja prica bude korisno posluzila nekom ko je u slicnoj situaciji. Svi smo tu na forumu da razmjenimo misljenja i iskustva i da otvoreno o svemu pricamo.

Ponovo vas sve pozdravljam, ostajte mi dobro!
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Draga majko,

Da Vam se predstavim ukratko, ono sto je najbitnije, ime mi vidite iz Beograda sam. U apstinenciji sam dve godine na psihijatriji se lecim jos uvek i sasvim sam dobro. Bila sam 8 godina na heroinu, a sve ostale droge koristila sam 11 godina, LSD, Kokain, Speed, Extasy, Tablete, Alkohol, Cajeve od maka, pecurke, ....... i govno da je radilo i njega bih jela.
Inace redovni sam clan foruma, ali zbog nekih drugih stvari nisam se duze, duze vreme javljala.
Vas mail sam upravo procitala i tako me tresnuo, ma vratio me unazad kao bumerang u glavu.

Zelim da Vam kazem da sam ja ta koja je takodje dosla u bezizlaznu situaciju i priznala majci sama (oca nemam).
Takodje sam imala decka, samo sto je njegova majka prva saznala da se on drogira, pa sam ja bila ono sto je sada Vama decko |Vase cerke. Neko ko zeli da pomogne, a i sam je bolestan.
Kako je moja majka reagovala, necu Vas time zamarati, ali cinjenica je da je bilo dobro cim sam sada zdrava.

Slazem se sa Sanelom, prvo i osnovno Vi je MORATE usloviti, pod bilo kakvim okolnostima.
Pod dva, morate obavestiti roditelje njenog decka i ako oni ne zele da reaguju, neka joj se on ne priblizava.
Morate ih razdvojiti i morate je usloviti.
Mi smo pizde (izvinite, ali ne postoji blazi izraz0 isuvise volmo sebe i te pretnje samoubistvom, te histerionicne krize i ostalo su price za malu decu, za roditelje koji nas vole i koje znamo kako cemo pridobiti. Mi toliko volimo sebe, da cemo pre poubijati sve oko nas nego naskoditi sebi. Ili cemo naskoditi tako sto se secnemo tu i tamo, malo ishiosterisemo i iskrvarimo, privucemo paznju i sazaljenje i opet jovo nanovo. Naime ta nasa stanja su jako teska, jako jako teske psihicke borbe, ali sam ih blago objasnila jer to je sve blago u odnosu na ono sta dobijamo zazuvrat-heroin, cilj, nasu sustinu postojanja. Ja znam da je Vama najteze da Vasu cerku gledate lepu, normalnu, "zdravu", a da shvatite da je ona tezak, tezak bolesnik. Vi ste to mozda shvatili, ali prihvatili niste. Svi ti ljudi sto Vam kazu da je "sutnete" ne misle sigurno nista lose, ali ste Vi isuvise preosetljivi u ovoj situaciji i cini Vam se da su se svi urotili protiv Vas. Ja Vas razumem, ali ima tu i istine. Ona mora da zna da Vi znate na sta je sve spremna. Ocigledno je negde duboko svesna da joj treba pomoc cim Vam je priznala, ali ona jos nije ni blizu zelje za zalecenjem. Tu zelju ne moze naci sama, tu joj morate pomoci bas Vi. Pustite Vi i te prijatelje i, sta ce ko da kaze, i savetodavce koji su najpametniji kada treba nekom drugom dati savet.
MAJKO STA JE TU JE, NEMA NAZAD. Od toga sta sam krivo radil i gde sam pogresila necete dobiti nista. Najveci poraz u zivotu je da niste uspeli kao roditelj, ali do toga nemate vremena sada da dolazite, SPASAVAJTE CERU!!!!
Najbolje je da je odvete negde gde mozete da budete same, ili eventualno sa nekim od rodbine, prijatelja ko ce moci da Vam pomogne. Znaci jedno dve nedelje za ruku i u tri lepe.... Mene je moja majka odvela na selo cim sam joj priznala, da me je ostavila u BG-u jos dva dana.....Prva prodavnica mi je bila 7km daleko od sela, nema telefona, ima prvi i drugi pogram i pored kreveta nosa i dva lavora, pa izvoli. Dve nedelje tako, terala me da setam, da jedem...mozete samo da zamislite. Za to vreme ona je ne znam kako organizovala da odemo kod doktora i kada smo stigle kuci ja sam vec sutradan bila na psihijatriji, ali ja sam lezala 3,5 MESECA, ne 10 ne 15 dana nego 3 MESECA!!!!
Jasno mi je dala do znanja da mi nema druge ako ne prihvatim lecenje, znala sam po prvi put u zivotu da se ne sali. Ona ce me izbaciti iz kuce, svuda sam duzna nemam kome da se obratim, svima je javila da se drogiram i da me slucajno ne primaju i ne daju mi pare, staro drustvo ne smem da vidim, jure me dileri, ma HAOS. ALi ja sam znala, znala sam da je po prvi put ozbiljna i da smo ostale ona ja i sam |Bog da nas cuva. Sve je nekako proslo, ljudi koji su bilitu i dalje su tu, shvatite ko su Vam prijatelji, stvari su posle dugog vremena dosle na pravo mesto. Ako imate vere u sebe i u Vase dete, ako znate da ste je pravilno odgajali i da je ona Vasa cerka ipak sakrivena duboko u njoj, majko, za ruku i negde Vas dve same protiv sveta dok se ne iscisti fizicki. Za to vreme imate vremena, dok ne krene da radi psiha, da razmislite dobro gde kuda i sta. Kod na su na metadonu ljudi koji se rapadaju od AIDSA ili oni koji su na metadonskoj terapiji, sto znaci daju im morfijum kao da imaju rak, odnosno olaksavaju im zivot dok ne umru. Ona je mlada devojka, sigurno ce jedan dan imati porodicu, zato sedite, skuvajte kafu, sedite uzmite olovku i papir i finansije, razloge za, razloge protiv...saberite i oduzmite sve i krenite. Napred, bez vracanja u proslost, bez 10000 pitanja, bez osuda nje i kako je mogla a vi ste joj sve pruzili....to sada do nje ne dopire, ona je jako jako bolesna, ona nije na planeti zemlji. Sada joj treba Vasa pomoc, zagrljaj da zna da nije sama u teskoj borbi koja Vam predstoji. A jednoga dana kada sve bude gotovo, kada izadjete kao pobednice, kada budete zajedno sedele na terasi i pile kafu, sigurno ipak necete misliti da ste toliko pogresili....grese svi samo nekom skodi po zdravlje licno, ali svi gresimo. Verujem da cete ipak biti srecni sto imate cerku i verujte mi, na zalost sto je bilo takvim putem, ali majka i ja nikada bliskije nismo bile.

Majko neka su sve snage uz Vas, idite i vratite Vasu devojcicu. Ako Vam bilo sta zatreba mozete mi pisati na forum, sada cu cesce gledati. Decka eliminisite sto pre ONI SE DROGIRAJU ZAJEDNO, kao i njeno drustvo, sklonite novac i vidite gde nju za prvo vreme mozete da sklonite dok ne vidite sta cete dalje.


Sve najbolje od srca zeli Vam S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

Draga moja Sonja,

ne procitah odavno ovako iskreno i toplo pismo. Hvala ti puno. Shvatila sam da je moje dijete tesko bolesno i prihvatila to. Evo, cinim sve sto mogu, ona zna da ce imati moju podrsku samo dok hoce da se lijeci. Jako dobro zna. Cini mi se da jos nije sazrela i donijela pravu odluku da se izvuce iz toga. Da, ona kaze da hoce da se lijeci, ali radi sve suprotno samo u cilju da nastavi sa dopom.

Ljekarka je dobro rekla nama dvjema da moze cijeli svijet da se na glavu postavi i pomaze joj u lijecenju, sve je uzalud ako ona nece ili se koleba! Nekoliko je puta to strogo ponovila, ali koliko je to doprlo do nje, veliko je pitanje. A narkomanija je izljeciva, zar ne pokazuju to primjeri ovisnika koji su dugi niz godina cisti i vratili se normalnom zivotu.

A sto se tice njenog momka, upoznacu njegovu familiju i popricacu sa njima. Spremam se vec odavno, a sad je krajnje vrijeme. Ima da se svtari isjeraju na cistac! Vise su godina skupa i planiraju da se uzmu, ali ne smijem to dozvoliti dok ovo traje.

Spomenula si mi odlazak na selo, imam rodbine na selu, rado ce nas primiti jer me vole a i nju takodje. Ali me brine sta poslije? Sta kad nece da ide u komunu, ona samo hoce metadonsko odrzavanje i to onako kako ona smatra da treba. Strasno je trdoglava, cudim se da ljekari imaju strpljenja i volje i nastoje pomoci.

Bila je na detoxu dva puta, jednom u bolnici, drugi put smo zajedno isle dva puta dnevno da popije metadon 13 dana uzastopno. To sam vec prije rekla, "spremala" se za komunu u Splitu, ali je izbjegla i to, jer joj ne odgovara. HOCE SAMO METADONSKO ODRZAVANJE I NISTA DRUGO!

Sad cekamo sta ce ljekari reci, ja znam sta cu joj reci, a rekla sam to vise puta. Ali ovaj put moram biti dosljedna i ne popustiti pred njenim manipulacijama!

Valjda cu uspjeti, molim Boga da nam pomogne!

Svima vama koji ste mi se javili, hvala puno, za svaku rijec vam hvala, i pozdravljam vas sve!
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Majko,


Pa nista, posle sela, kao sto rekoh, bice druga prica, kadqa se skroz, skroz ocisti. Bice joj tako lose da ce hteti bilo koju vrstu pomoci. Jer mi kada nas prodje taj agresivni deo, veoma smo placljivi, povredljivi i treba nam sigurnost.
Ona zeli i to je pokazala tako sto vam je rekla, ali naravno da nikome ne moze da se pomogne ako sam nece, ali morate malo da joj pomognete da sazna sta hoce jer ona nece znati jos dugo, dugo.
Vi joj na njeno ucenjivanje komunom, odgovorite da ce se leciti pod vasim uslovima ili ce izaci iz kuce, ali to predlazem kada malo dodje svesti. Ne mozete Vi staviti jednog narkomana u poziciju da Vama odredjuje, ako joj to dopustili isto kao da ste joj kupili heroin.
Takodje zelim da Vam skrenem paznju da sam ja dosta dugo bila navucena na methadon i da to sto ona zeli da ga pije koliko ona hoce znaci da ona zeli da se drogira, a ne da ide na metadonsku terapiju, to Vam je bar jasno.
A sto se tice decka i roditelja, mislim da je to stvar koju prvu morate da uradite.. Znam da je tesko, znam da to mozda njegovi roditelji nece prihvatiti, ali shvatice kada bude prekasno.
Ne zelim da budem navalentna i da nesto forsiram, ali Vasa cerka i ja imamo skoro identicnu pricu, mogu da se zakunem 100% da znam kako razmislja. I ja nisam izbijala iz kuce svog decka, i ja sam trebala da zivim sa njim,.....nije to nista novo, ne desava se samo vama, sve ce se to resiti. Vi cete resiti.

Veliki pozdrav od Sonje
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Svaki vid lecenja je dobar. Podrzavam i komune i metadonska odrzavanja. Sve sto donosi rezultat je ok!
Ja sam bila na odrzavanju, 2 godine. I sada sam cista.
Neko ga gotivi neko ne, nekome odgovara ovo- nekome ono.
Meni je licno spasio zivot i izvukao me iz kandzi dopa
Nije bitno za sta se odlucite, bitno je da pocnete da delujete i to odmah! :D
O Kako je lepo ponovo biti STR8
Post Reply