Stelamaris priča

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
anelsick1984
Posts: 2
Joined: Thu Jun 28, 2007 12:28 pm
Location: Bihac

Post by anelsick1984 »

Sonja nemoj se obazirati na neke koji pokushavaju da pobiju tvoje teze , tvoji su postovi jednostano VRH... ja citam redovno nedavno sam se regno na ovaj forum jer proshao sam SITO i RESHETO imam 24-25 god ,a isto sam sve te neke poroke PROSHAO i zato sam se svrstao u pod-forum suovisnici ...

A zelio bih poruciti doticnoj gospodji jednu stvar : moja je imam samnom 1000 hiljada problema , komuna , lijecenja SVEGA ... I jednom mi je samo dala kintu da se sredim i to je bilo stvarno zadnji put ... neznam sta me je navelo , ali ja imam situaciju da sam poceo da uvidjam kako se osjeca ta moja MAMA ... Ta zena koja mi je dala sve jer ja sam roditelja izgubio 87god... Prije rata ... E sad kad vasa kcerka dodje u tu situaciju da se zapita tako nesto ,e ja mislim da je to neki put ka NAPRED ,ali vi nju na zalost samo unazadjujete s tom kintom sto joj dajete i nekih 1.000.000 isparjelih MORALA ....Anel
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

anelsick1984 wrote:Sonja nemoj se obazirati na neke koji pokushavaju da pobiju tvoje teze , tvoji su postovi jednostano VRH... ja citam redovno nedavno sam se regno na ovaj forum jer proshao sam SITO i RESHETO imam 24-25 god ,a isto sam sve te neke poroke PROSHAO i zato sam se svrstao u pod-forum suovisnici ...

A zelio bih poruciti doticnoj gospodji jednu stvar : moja je imam samnom 1000 hiljada problema , komuna , lijecenja SVEGA ... I jednom mi je samo dala kintu da se sredim i to je bilo stvarno zadnji put ... neznam sta me je navelo , ali ja imam situaciju da sam poceo da uvidjam kako se osjeca ta moja MAMA ... Ta zena koja mi je dala sve jer ja sam roditelja izgubio 87god... Prije rata ... E sad kad vasa kcerka dodje u tu situaciju da se zapita tako nesto ,e ja mislim da je to neki put ka NAPRED ,ali vi nju na zalost samo unazadjujete s tom kintom sto joj dajete i nekih 1.000.000 isparjelih MORALA ....Anel

jel si ti na fotki ??? :oops:

kiss
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

sunrise wrote:naja, nazalost je to jos tako da se krivica trazi vani, decko, drustvo, ili dileri. Ili, spika dileri caste, daju ti, ne daju ti biti cist, ne pustaju te, zivakaju te. Pa i sami znamo da je jako tesko bas za dilera da te pocasti
da mila, ali imaju oni debeli razlog za to. Svako to cascavanje platimo mi po pet puta.....fuck...
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
pedjad81
Posts: 2
Joined: Wed Jul 04, 2007 12:30 pm

ZDARAVO! SLUSAJ TE ME PAZLJIVO:

Post by pedjad81 »

S
STELAMARIS wrote:Pozdravljam vas sve, javljam se prvi put i hocu da se druzim sa vama,

tek sam se registrovala, ali vec duze vremena pratim ovaj forum, odlican je. Sebe mogu takodje svrstati u grupu suovisnika, imam kcerku od 25 godina, koja je (kako ona kaze 4 godine na dopu), a prije toga je duvala travu i pusila hasis preko lule vise godina. Ponekad je uzimala speed, LSD, extazi i kojesta, to mi je tek nedavno priznala. Sad je dosla do zida i trazila pomoc. Odavno sam ja sumnjala da uzima jace stvari od trave, koju sam nevoljno tolerisala, ali nikad do sada to nije htjela priznati.

Otisli smo nedavno u Zavod za narkomaniju i ona je pristala da se lijeci u bolnici. Nije izdrzala do kraja, trazila je da izadje prije, nije pristajala na terapijsku zajednicu. Uglavnom, vec drugi dan je poletila i napravila semu i uradila se, da se izrazim njihovim zargonom. Trebala je ici na kontrole, i to je eskivirala.

Opet je krenulo po starom, uzimala novac prijeteci mi, i rekla je da ce ici na lijecenje cim prodje strajk. Ponovo su je primili da dva puta dnevno sa mnom dolazi i uzima metadon, pratila sam je i bila uz nju, ali sve je bilo uzalud. Ona je samo smisljala kako da me prevari i uradi se.

Trenutno je stanje ni tamo ni 'vamo, nemam vise snage da se borim, hocu da reknem ljekarima da joj necu vise biti saradnik, svasta mi pada na pamet. Imam utisak da ona nece da se iscupa iz tog zla, prica i obecaje da nece vise nikad, samo eto jos jednom da jom dam 20 KM, i da ce onda prestati. Naravno da joj to ne vjerujem, naucila sam mnoge stvari ovde na forumu, onda mi prijeti samoubistvom, pravi mi scene i maltretira me.

Znam da ih je malo koji su iz prvog pokusaja ostavili dop, da je borba teska, da trebam imati strpljenja i razumjevanja. Sve to znam i imam, ali osjecam da necu jos dugo izdrzati ovako. Nemam kome da se izjadam, oni koji znaju za ovaj nas problem mi se cude i kazu da je sutnem od sebe, ne razumiju me ni malo. Cak me i kritikuju kao: sto se ti toliko boris za nju, nije ona beba, gledaj sebe i zivi svoj zivot! A ti koji mi tako govore niti imaju porodicu niti djecu, pa se nasli pametovati.

Odnedavno ne razgovaram ni sa kim vise, nemam ja sta pricati i podnositi izvjestaje kako mi je kcerka. Ostajete mi jedino vi dragi forumasi, koji ste u istim govnima na razlicite nacine i mozete razumjeti moju situaciju. SIT GLADNOME NE VJERUJE, kaze poslovica, necu sa prepotentim i uobrazenim facama koji mi se prave prijatelji uopste da razgovaram.

Za pocetak i predstavljanje toliko, dragi moji, pozdravljam vas sve puno!
    • [img][/img]
    pedjad81
    Posts: 2
    Joined: Wed Jul 04, 2007 12:30 pm

    ZDARAVO!

    Post by pedjad81 »

    SLUSAJ TE ME PAZLJIVO:KAO PRVO NARKOMANI UVEK LAZU I NERAZMISLJAJU KAO NORMALAN COVEK,CESTO MENJAJU RASPOLOZENJA ITD

    MENI JE DEVOJKA NARKOMAN I TRENUTNO SE NALAZI U PROGRAMU CENTRA ZA ODVIKAVANJE OD ZAVISNOSTI U NOVOM SADU"RASKRSCE"!

    JA NIKAD NISAM KORISTIO DROGU,RADIM U VOJSCI KAO VOJNO LICE I NAUCIO SAM DA PROVALIM LJUDE KAD LAZU,ALI NJU NISAM U POCETKU MOGAO DA PROVALIM NIKAKO,CAK NISAM NI ZNAO DA SE DROGIRA DOK MI NIJE SAMA PRIZNALA.

    MOJ SAVET VAM JE DA JE UBEDITE DA DOJE KUCI JER AKO JOJ SE MOMAK DROGIRA OD SKIDANJA NEMA NIST VERUJ TE MI.

    BATALITE METADON I SL. TO JE SMO PRIVREMENO RESENJE JER JOJ CRV U GLAVI RADI NON STOP,A AKO SE NAVUCE NA METADON SKIDANJE JE I KRIZA SU GORE NEGO KOD HEROINA,TO VAM KAZEM IZ ISKUSTVA JER SAM JA PROSAO KROZ PAKAO DOK MOJU DEVOJKU NISAM UBEDIO DA ODE U PROGRAM NA SKIDANJE"RASKRSCE"
    ONA SE BILA SKINULA TRODONIMA, SVAKI DAN PO 3 KOM. I UVECE NESTO ZA SPAVANJE,I TAKO NEDELJU IPO DANA,BILA JE KASNIJE CISTA MESEC,ALI CRV U GLAVI RADI PA JE POVREMENO OPET UZIMALA,ALI NIJE FOZICKI BILA NAVUCENA.
    NAJVAZNIJE JE DA ONA SAMA SA SOBOM RASCISTI DA LI HOCE DA SE SKINE ILI NE,A ONDA DA VI IMATE [MNOGO ZIVACA I TRUDA,SILA NE POMAZE,POKAZI TE JOJ DA JE VOLITE,DA VAM JE TESKO,POTREBNO JE MNOGO LJUBAVI ONA UVEK POBEDJUJE, ZENE SU OSETLJIVE NA LEPOTU PA JOJ KAZITE DA CE PROPASTI,DACE JOJ ZUBI ISPASTI DA CE BITI RUZNA,DA JE NIKO NECE,DA CE UMRETI AKO TAKO NASTAVI,A AKO PRESTANE DA MOZE DA BUDE LEPA,ZGODNA ,DA PUTUJE,DA IMA NORMALNOG MOMKA ,MUZA,DECU ITD. NARKOMANI SE JAKO BOJE SMRTI,BOJE SE SEBE KAD PROADAJU POGOTOVO ZENE,PA ZATO UDARITE MALO SA TIM DA JE PLASITE.

    IDI TE NA SAJT http://WWW.RSKRSCE.ORG.YU

    TU MOZETE DA VIDITE KAKAV JE PROGRAM,PO MENI JE SUPER .

    MENI JE DEVOJKA TAMO VEC 4MESECA I NEMOGU DA VERUJEM KAKO SE PROMENILA,STO JE NAJVAZNIJE I NJOJ SE TAMO SVIDJA

    SAMO HRABRO!

    OD LEKOVA I PSIHIJATRIJE NEMA NISTA TO VAM JA KAZEM DA ZNATE I DA TO NEPOKUSAVATE,JER JOS GORE MOZE DA SE UPROPASTI SA TIM,SAMO IZOLACIJA,BOG I ONA ,VERUJ TE MI

    MENI SE DRUGAR SKINUO U "RASKRSCU" I PREKO NJEGA SAM I U BACIO DEVOJKU TAMO,ON MI JE PUNO POMOGAO,ON JE CIST VEC 3GOD

    SAMO HRABRO I ZNAJTE DA NEMOZE NISTA BRZO I NISTA INSTANT,TO JE JEKO VELIKI PROBLEM I ZAHTEVA MNOGO TRUDA DA BI SE RESIO

    JA SAM PROSAO SITO I RESETO ,NEMA STA NISAM RADIO ALI DZABA,SAD JE U PROGRAMU I SUPER JE ,SAD MI NIJE ZAO STO SAM SE TOLIKO TRUDIO JER SAM UPOZNAO MNOGO LJUDI KOJI SU ZAVRSILI TAJ PROGRAM I NIKO SE NIJE VRATIO NA STARO,PA SAM SIGURAN DA I ONA NESE. PROBAJ TE SA RASKRSCEM EVO VAM BR. TEL 021-540578 ,BRACE RIBNIKARE59 21000 NOVI SAD
    srky
    Posts: 3
    Joined: Wed Jul 04, 2007 11:41 pm

    Post by srky »

    moje mišljenje je da je metadonsko liječenje pravo sranje a ako joj okrenete leđa tek onda neće imati nikakve šanse jer ključ uspjeha je podrška porodice ja to govorim iz vlastitog iskustva treba imati strašno puno strpljenja za tu vrstu bolesti ne predaji te se
    User avatar
    STELAMARIS
    Posts: 80
    Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
    Location: Vogosca

    Post by STELAMARIS »

    Nisam se javljala neko vrijeme jer sam bila na cekanju. Cekala sam njen prvi negativan test. Danas sam bila kod ljekara u Centru i pricala sa njima. Test je bio negativan prvi put otkako je pocela sa metadonskom terapijom. Vec sam napisala ponesto sto se dogadjalo u medjuvremenu. A onda prije jedno 10-tak dana, lijepo rekoh mojoj kcerki ovako:

    Cuj ti draga moja, godinama si se gudrala, zajebavala sve oko sebe, gledala kako svi oko tebe propadaju, a ti dalje nastavljala po svome cejfu. Sama si upala u govna, dosla su ti govna do nosa, skoro da i nemas zraka. Zasto, kako i kad si pocela to sranje, to znas samo ti, ali je to sada manje vazno. Sad je doslo da se odlucis: ili-ili!

    Pa ovako draga kceri, u govna si sama zagazila, sama treba da se izvlacis. I odluku moras sama donijeti. Ja, niti bilo ko na svijetu ne mogu donijeti odluku za tebe. Jos manje niko ne moze za tebe se izvuci iz govana! To mozes samo i jedino ti!

    Ja sam tu da pomazem, da te podrzavam i sve cu uciniti da se izvuces, ali mene vise ne mozes varati, i ne dam vise para. Tvoja prica me ne interesuje ni malo, hocu da vidim rezultate, hocu da vidim promjenu na bolje!


    I od tada sam jako malo pricala sa njom, tek ono osnovno. Cak je nista nisam ni pitala. Pa mi neki dan rece da joj je cudno sto je ne ispitujem, a ja joj kazem: "Sta da te pitam, ionako ces mi slagati, tvoje me lazi vise ne interesuju!"

    Ona i dalje govori da zeli da se izlijeci, ali ja samo ponavljam da hocu rezultate. Danas joj rekoh: "Drago mi je da je test negativan, ali jedna lasta ne cini proljece, trebaju svi testovi od danas pa na dalje da budu negativni". Tu sam da ti pomognem da to postignes, zovi me kad god se ne osjecas dobro, zajedno cemo rjesavati problem.

    Eto, to su za sada novosti, pratim ostale forumase i njihove price, puno sam toga naucila o toj prokletoj drogi.

    Svima koji ste mi davali podrsku i savjete zahvaljujem. Zelim da se svi izvuku iz ovog zla i to sto prije.

    Javljacu se i pisati sve sto se desava, divni ljudi koji ucestvuju na ovom forumu su mi je pruzili nadu da ce biti bolje!

    Veliki pozdrav, citamo se.....
    Sto me ne ubi, ucini me jacim!
    Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
    User avatar
    zvrky
    Posts: 4075
    Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
    Location: Beograd

    Post by zvrky »

    Lepo si joj rekla STELA ,jedina moja zamerka bi mozda bila za tu lastu sto si joj rekla :-D "jedna lasta ne cini prolece" mislim da si to mogla i da preskocis makar u tom trenutku jer verujem da je bila ponosna na sebe tada,mo nema veze izgradila si neki stav i drzi se njega ali...ipak pruzi joj i malo neznosti makar tada kada pokaze rezultate :? meni je lepa rec mnogo znacila...bem mu misa vise nisam pametna...
    NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
    Juce je istorija
    Sutra je misterija
    Ali danas je dar!!!
    User avatar
    azraaa
    Posts: 407
    Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

    Post by azraaa »

    ovo je super da danas saznajem! samo naprijed, dobro ste joj rekli to sve!
    PDT_Love_07
    User avatar
    sunrise
    Posts: 2372
    Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
    Location: Wien

    Post by sunrise »

    moja mama je zadrzala moj prvi negativni test i bila je jako ponosna na mene i rekla da tako nastavim i da je znala da ja to mogu

    Super, napokon korak naprijed
    Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
    Post Reply