kako sve moze da se probije blokator?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

star

Post by star »

Jecka, zašto ne probaš nešto novo?Jesi dosta mlađa od sestre, ali naoružana informacijama odavde, kao i iskustvom koje si stekla uz nju, pokušaj da zadobiješ njeno poverenje, a da joj sa druge strane pokažeš da nisi "ovca" koju može da folira i manipuliše! Objasni joj da si shvatila šta se dešava i da si tu ukoliko želi pomoć! Ne verujem da ćete odbiti! Pretakanjem mokraće i onim "Ulovila sam te!"-nećeš postići ništa, sem što ćete se još više udaljiti! Čim je bila spremna probiti blokadu, to govori da nije još uvek raščistila sama sa sobom , te ćeš joj mnogo više pomoći time što ćeš joj se približiti i moći uticati na njene odluke i razmišljanja, nego da počne da tera inat i da se stvori razdor među vama. Pokaži joj i ovaj sajt, pokaži joj da si zabrinuta jer je voliš i želiš je zdravu pored sebe,pokaži joj šta znači imati sestru na koju se može osloniti i pored razlike u godinama! Najgore od svega je prići taboru "vi svi protiv nje jadne same", to će joj pružiti dodatnu satisfakciju u teranju inata i isterivanju bubica!
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Naravno , krv nije voda. I uvek ce postojati delic u podsvesti tvoje sestre
koji je vezuje za tebe i roditelje, vise nego ista.
Nije mi jasno kako neko moze da probije blokadu , ok ako je poceo uzimati npr 48-72 h nakon zadnje tablete blokera. Tada dejstvo blokera slabi i nadjacava ga dop (smenjuju se na receptorima). Ok kapiram da je slicno i sa injekcijom , ali mi je nejasno kako ona primi injekciju blokera ako je pre toga uzimala dop. Hocu reci , ako roditelji i lekar vode racuna , ne postoji sansa da ona podvali. Jednostavno receno , iz licnog iskustva dop preko blokera je smrt. Jedino kokain itd idu preko blokera , postizu dejstvo , ali osoba ruinira svoje zdravlje.
Licno misljenje mi je da ona sada uzima nesto poput speeda ili slicno.
Malena , uz tebe smo svi , nadam se najboljem ishodu
jecka89
Posts: 12
Joined: Wed May 02, 2007 4:29 pm

Post by jecka89 »

hvala vam svima puno.... rekla bih da ne koristi sada dop posto je ona i pre mesala... npr. neko vreme koristi koks a ne dop, pa onda dop a ne koks.... i tako... ne znam kako ali je ona meni tako objasnjavala... barem sam ja tako ukapirala
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Definitivno koristi koku ili slicno.
jecka89
Posts: 12
Joined: Wed May 02, 2007 4:29 pm

Post by jecka89 »

pa jel to onda nije toliko strasno?
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Svaka droga ti je ista , ne postoji razlika. Sve unistavaju organizam, zivot moze da se izgubi.
Sto se tice koke , lakse se skinuti sa nje nego sa dopa(barem je meni tako bilo).
Uglavnom ima puno nervoze i treba vremena da se covek povrati na staro (fizicki i psihicki).
Jecka , nije tako strasno ako preduzmete nesto sto pre. Sto je duze na koki to je gore.
jecka89
Posts: 12
Joined: Wed May 02, 2007 4:29 pm

Post by jecka89 »

ma koliko sam ja shvatila ona je na koki vec oko 8 god, ali to je ono sto sam pre objasnjavala, nije samo koka, mesala je, kad je uzimala jedno drugo nije i tako... ali je pravila i pauze po godinu dana... ma nemam pojma.. uglavnom ako uzima koku preko blokatora, onda se i ne primecuje neka promena, mislim ne slosi joj se?
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Neces primetiti da li je uzimala koku, jer koka deluje preko blokera normalno.
Slosice joj se ako pretera u uzimanju , sto nije strano za ljude koji uzimaju koku( ja sam npr bio na nekoliko grama dnevno).
Vazno je da bloker i bilo koja droga ne idu zajedno , velika je toksicnost u krvi i kad-tad ce joj se slositi. Znaci kada se uzima bloker, droga mora da se zaboravi.
{RUBIN}
Posts: 35
Joined: Fri Sep 01, 2006 1:29 pm

Post by {RUBIN} »

Jelena, i jedno i drugo su strasne stvari...
Ona je u fazi kada ne bi smela nista koristiti...pogotovu ako zeli na duge staze da se smiri...po meni najbolje pokusaj ti da popricas sa njom, jeste da si mladja, ali kao sto rece arhandjel, ti si joj mladja sestra pa ce dopreti nesto vise do njenih usiju...probaj da joj objasnis da nista ne postize time sto jednu zavisnost zamenjuje drugom, isto toliko opasnom...da moze jako lako zavrsiti tamo gde je pocela...da ces biti tu da je bodris kroz to itd...
ako taj pristup ne uspe, po meni obavezno reci roditeljima sta se desava.
Cessante causa cessat effectus.
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Ako je vec 8 god na koki , obavezno mora prestati!!!
Malopre sam razmisljao o tvom problemu. Mlada si , ali dosta kapiras , a i dugo si pored sestre tako da si sigurno dosta i naucila.
Cim se ona tebi tako otvara u prici , znaci da prema tebi ima veliko poverenje.
Molim te porazgovaraj sa njom , neka procita sve sto smo pisali , ako treba javite mi se ti i ona na pm ili mail.
Drzi se!!!
Post Reply