kako sve moze da se probije blokator?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

perica

Post by perica »

mnogo se vi zezate sa ovom devojcicom. procitajte uujtru,prekosutra sta ste joj sve napisali,pa onda vidite da li ce ista to imati efekta. ja zelim da joj se sestra leci ,ali kakain,osam godina? ozbiljno lecenje ,OZBILJNO,MUCNO I TESKO IH SVE CEKA,TO JOJ KAZITE. Pod uslovom da je to za sestru istina! da je sestra ne laze za godine kokaina,i naravno ostalo.
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

perica je apsolutno u pravu , jecka pod hitno alarmiraj roditelje!!!
A to koliko je dugo i kolicinski ko uzimao je apsolutno individualna stvar sto se tice lecenja. Misljenja sam da svako moze da se izvuce , ako hoce i ako ima podrsku svojih , sve druge varijante su nula.
Zato jecka ti tvojima reci , sestra najbolje da ide u komunu , jer je lepo zaglibila (jednu drogu menja drugom - dokle).
A veruj mi nista te nece uciniti srecnijom od njenog , a i vaseg zdravlja!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

U ovom slučaju mlađa sestra njoj nikako ne može sama da pomogne, nemoj da zbunjuješ dete, jedino rešenje je da ispriča roditeljima o svojim sumnjama da joj se sestra i dalje drogira preko blokatora. Lekar ili terapeut su na prvom mestu, pa tek onda porodica, bar na samom početku lečenja. Mala Jeca definitivno gubi vreme ako sama pokušava da dopre do sestre i objasni joj da to što radi nije dobro.
jecka89
Posts: 12
Joined: Wed May 02, 2007 4:29 pm

Post by jecka89 »

Prica o 8 god je istinita, posto znam da je pocela kada je za vreme bombardovanja otisla u Sloveniju.... Znam celu pricu, ali se to nije otvorila meni nego mojim roditeljima... Star znam da je ovde nerealno biti na koki 8 god, posto sam svesna toga da je uzasno skupa, ali sam naglasila ranije da ona nije bila samo na njoj, vec da je neko vreme bila na koki, pa onda na dopu, pa opet na koki, pa tako 8 god... Ja sam pricala sa tatom o tome da ona mozda koristi nesto, ali on se ne petlja u to, kaze da su ucinili sve sto su mogli, placaju joj lecenje, pricali su sa njom, na sve su odreagovali totalno mirno i pruzili joj svu podrsku, ali da su joj rekli da joj je ovo jedina sansa da se izvuce, i da joj drugu sansu nece davati, a da ona ako je patna iskoristice je... Tako da na podrsku mojih u ovom slucaju ne mogu bas da racunam... Sa sestrom da pricam, mogu, ali nece uroditi plodom posto mi ona nece nista reci, samo ce mi reci da nisam normalna kako mogu da pomislim tako nesto... A oped i ideja da joj pokazem ovaj sajt odpada posto ce se naljutiti sto pisem njen zivot na nekom sajtu i diskutujem sa ljudima o njoj. Ne znam vise sta da radim, osecam kao da su mi vezane ruke. A sve sam vise ubedjena da uzima koku, jer kako bi inace mogla uvece da dolazi kasno kuci (maltene ujutru), a da ujutru ustane za posao, ja bi se posle prvog dana samo skljokala u krevet... a posle ceo vikend prespava. Hvala vam svima na podrsci, ovo mi mnogo znaci...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Možda uzima i speed, možda i extasy, to sve i nije tako bitno, no nema ti druge nego da stisneš roditelje. Probaj preko majke, u većini slučajeva su očevi slabija karika u porodici narkomana.
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Jeco , moras pridobiti jednog od roditelja!
Ta prica o poslednjoj sansi je uobicajena , roditeljima je nabitnije dete.
Otac se otprilike malo distancira , sasa je u pravu , reci majci.
Meni je majka pomogla 90% , otac je bio manje ukljucen
jecka89
Posts: 12
Joined: Wed May 02, 2007 4:29 pm

Post by jecka89 »

nisam ukljucena u terapiju, moji mi ispricaju sta je bilo na njoj ali nikad nisam bila tamo posto je moja sestra trazila od mojih da mi nista ne kazu i neznajuci da sam ja sve znala i pre roditelja posto sam je ja gledala svaki dan... tako da ja u toj klinici nikada nisam bila...
jecka89
Posts: 12
Joined: Wed May 02, 2007 4:29 pm

Post by jecka89 »

rekla sam mami, kako mi je zao zene, ali nesto mi nije jasno, nekako mi se cini da ako sestra nesto uzima preko blokatora da je to koks, ali koliko ja znam kada smrces unistavas sinuse i curi ti uzasno nos, ali ja sada to kod nje nisam primetila, sto se ranije dalo uociti. Joj ja sam sva zbunjena, a cisto sumnjam da guta tablete, to mi nekako ne lici na nju.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ako ga redovno konzumira curenja nosa nece biti.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
arhandjel
Posts: 34
Joined: Thu Apr 26, 2007 4:23 pm

Post by arhandjel »

Jecka , ima jedan efekat kada se uzima koka preko blokera.
Znaci sam bloker na neki nacin cini sluzokozu sinusa osetljivijom.
Inace kod koke , sve zavisi koliko uzima , i u kojim intervalima. Ako vodi racuna nece joj tek tako proraditi sinusi. Znaci morala bi stvarno da se roka po ceo dan da bi sinusi poceli cureti.

Nemoj da ti bude zao , ucinila si pravu stvar!!!
Svi cete biti bolje u porodici kada se malo ohlade stvari. Sad ti malo odmori od brige jer si ucinila sta si mogla.

Uz tebe sam!!!
Post Reply