moj novi topic

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

aleksandra
Posts: 77
Joined: Mon Nov 26, 2007 4:25 am

Re: moj novi topic

Post by aleksandra »

Azra, da li se pre toga testirao ili ne?
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

nije se testirao ali pravo da ti kazem, i ne treba mi test da mi dokaze da se drogira. neke stvari su ocigledne.
PDT_Love_07
aleksandra
Posts: 77
Joined: Mon Nov 26, 2007 4:25 am

Re: moj novi topic

Post by aleksandra »

Slazem se nego je smesan on sa ovom njegovom pricom a kad je vreme da se testira on je krivicu svalio na tebe.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

eto vidis, svako normalan bi to tako rekao.
ali necu da pisem vise o njemu, dosta je.
PDT_Love_07
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: moj novi topic

Post by saša-ex »

azraaa wrote:prestao je kontaktirati sa mnom. razlog je jer ga ja "previse vezem", kako kaze. ko je ovdje lud?
On nije, veruj mi...
SAMO CEO ŽIVOT...
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Re: moj novi topic

Post by all I need! »

ovo nije mjesto da se pise o ovome i da se raspravlja, ali, evo, ako bilo sta slazem u ovome sto cu sada napisati, ti azra slobodno reci, ali ako bude tacno, ovo sto cu napisati samo napisi ovako, ali bukvalno ovakoDA, SVE STO JE NAPISAO ISTINA

Kao prvo, ja sam zelio da se testiram, pogotovo sad drugi puta, kad je bila ovdje, ponio sam test i rekao da me testira, a zasto to nije uradila nije istina.

Kad je izrazila zelju da me testira, vise nije htjela da koristi taj test sto smo imali nego smo morali da idemo da kupimo novi test, obisli smo SVE, ALI BAS SVE APOTEKE u mom rodnom gradu i azra nije nasla zadovoljavajuci test na droge.Bilo je nekakvih testova ali ona nije zeljela te, nego neke specijalne.

Tada nismo nasli, ali sutradan smo otisli u grad udaljen 30 minuta i obisli neki desetak apoteka(na moju inicijativu) i opet niso nasli test koji bi ti odgovarao. Iako sam ja insistirao da i dalje idemo da trazimo apoteke, ti si me zagrlila i rekla da mi sad vjerujes i da ne treba da to radimo!!!!!

To je sto se tice testiranja.

A sada, zasto od mene pravis narkomana Azra, ovdje na forumu kad to nisam, napisala si da necu da komuniciram sa tobom.. I da, istina je, ne zelim da komuniciramo trenutno, ali, zasto nisi napisala ZBOG CEGA JE TO TAKO?!?!?!?!?!
ZASTO?!?!?! Droga sa tim nema veze nikakve i da, sputavas me Azra tim svojim nekim postupcima i rijecima i djelima.
Koliko si mi samo puta rekla Azra, citiram:" Ja tebe ne zasluzujem ljubavi moja, ne znam kako mozes da trpis mene i moje ponasanje...", i tako dalje da sad ne nabrajam. A to zasto sam ja tebi predlozio da neko vrijeme ne komuniciramo nema veze niti sa drogom, niti sa mojim proslim zivotom.

Ti ako ljubavi, ne mozes da shvatis, da sve ovo sto radim, da to radim prvo za tebe i za nas, pa onda za sebe. Zato sam odlucio da si uzmemo malo vremena, pogotovo ti, da ramislis o svemu. Jedini razlog zasto sam se ja prijavio da idem u Irak je nasa zajednicka buducnost, zelim da stvorim nesto Azra, prije nego sto te ozenim, da stvorim neke minimalne uslove za zivot jer ne zelim ni o kome da ovisim. MORAS DA SHVATIs TO!!!


Pokusao sam da ignorisem ovo zadnje sto si pisala na forumu, i sto ovi divni ljudi odgovaraju na tvoj post, ali jednostavno ne mogu da sjedim i da gledam kako se baca ljaga po meni. Dovoljno sam bio ljagav do sada u zivotu, a sada gad sam isprao tu ljagu, NIKOME NECU DOZVOLITI DA MI JE PONOVO NANASE!!!!!!!!!!!!!! Samo te molim da odgovris na ovaj post brzo i kratko, samo reci je li istina sto sam napisao, pogotovo gore onaj dio o testiranju.
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Re: moj novi topic

Post by all I need! »

Ovo je bio ujedno moj zadnji post na ovoj temi, i zelio bih da se izvinem Saneli i Avdiji, zbog toga sto sam ovo napisao, jer znam da ovaj forum nije za ovo, ali jednostavno nisam mogao sjediti i samo gledati. Zamolio bih vas da ne brisite ovaj post, barem ne neko vrijeme.

Hvala vam!!!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

istina je, samo sto nisi dodao da je test koji si ti bio ponio bio unaprijed otvoren bez mene i ja posto sam jako sumnjicava ne vjerujem da je bio ispravan. zasto sam sumnjicava, mislim da to ne treba posebno objasnjavati svima. dalje, svi testovi koje smo u apotekama dobili kao ponudjene su bili preskupi i mi za njih nismo imali para jer smo morali da idemo doktoru koji se placa. bilo mi je drago sto zelis da radis test ali nisam prestala da sumnjam i tu nije kraj dok ga ne uradis! u bolnicu ne mozemo otici jer tvoje knjizice nema, ne zna se gdje je!!! da li vidis da mi svi govore da te napustim? jel ti jasno zasto? drago mi je da mozemo sa drugima da podijelimo ovaj problem, jer zelim da vidis da nisam glupa, da imam nekoga ko ce me posavjetovati i dati mi smjernice. ako me zaista volis vise od svega drugoga, onda ti moje provjere nece smetati, razumijeces me i razuvjerices me svojim pozitivnim postupcima. i radices testove godinama, da bi se oboje osjecali smireno i da ne bi imali vise problema.
za irak, i stvarno je samo djelimicno za forum, ukratko mislim da zelis tamo da ides da se skines. jer imam osjecaj da ne mozes u svom gradu da ostanes cist. a ako to nije slucaj,(sto se nadam i molim Boga) onda cu ti reci da ni za kakve pare ne zelim da budem sama godinu dana, da te nema ovdje uz mene. zelim da budem s tobom, ako sve bude u redu.
meni je vise neugodno sto idemo ovoliko u detalje, ali mi izgleda ne mozemo sami da rijesimo ovaj problem nepovjerenja, tako da moramo da se pozovemo na forum, ko ima strpljenja, neka cita, ko nema, neka nas kritikuje. hvala!
PDT_Love_07
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Re: moj novi topic

Post by all I need! »

Azra, trpio sam to sto radis i trpicu, jer shvatam da mora tako biti, jer sam jednom izgubio povjerenje i nije u tome problem uopste. Rekao sam ti da cu se testirati svake sedmice i testiracu se. Nismo prekinuli azra, ni radi droge, niti radi tvog nepovjerenja prema meni, niti zbog toga sto me to uzasno nervira.Rekla si mi, da ako odem u iraq, da smo zavrsili za sva vremena!!! I to je razlog azra, zasto sam odlucio da nam treba vremena, pogotovo tebi, da se razmisi o ovoj situaciji. Uopste nisi u pravu da ja zelim da idem u iraq da se "skinem"!!! A u ostalom, ta firma preko koje cu otici u iraq, prvo radi sistematski zdravstveni pregled i to u hjustonu. U sklopu tog pregleda rade i test na droge, i to ne preko urina, nego iz krvi. A svi znamo da je potrebno 2-3 mjeseca da heroin izadje iz krvi. Posto meni ne vjerujes ovu moju tvrdnju mozes provjeriti na sluzbenoj stranini KBR-a. Hiljadu puta sam ti rekao zasto ja zelim da idem tamo azra... Ne zelim da se ponavljam. Jednostavno, zelim da uradim nesto od svog zivota i zelim da to napravim sam. Treba da ti bude drago, sto mislim na nasu buducnost, gdje cemo zivjeti, sta cemo jesti, kako cemo djecu skolovati i sve ostalo... JEDNOSTAVNO NEMAS OSNOVA DA MI UOPSTE MI BRANIS DA IDEM TAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!! PA TO RADIM ZA TEBE!!!!! KAKO TO NE MOZES DA SHVATIS?!?!?!?!?
I jeste azra, osjecam se svezano, jer sam radi tebe prestao da izlazim, jer sam radi tebe prestao do pijem... Do prije5-6 sedmica, sam izlazio svaki dan, a vikendom gotovo nisam ni dolazi kuci, i onda sam radi tebe, poceo to da smanjujem, a sve zbog toga da se ti ne bi brinula za mene i da sto vise mogu da provedem vremena sa tobom pa makar to bilo i preko msn-a, ali ti jednostavno ne znas da cijenis ono sto neko uradi za tebe. Ili ne znas da cijenis ili ne vidis to sto radim... Vecina osoba ne bi mogla da istrpi ovo sve sto ja trpim i pobjegli bi glavom bez obzira, ali ne i ja... Iako sam vise puta razmisljao o tome, ali jednostavno te toliko volim, da cu sve ovo da istrpim jer zelim da ti budes osoba sa kojom cu dijeliti sve u zivotu, pored koje cu se buditi ujutro... I zato zelim da odem tamo azra, jer ja ovdje sa srednjom skolom ne mogu nista. Mogu se ja zaposliti i mozemo mi "zivjeti", ili bolje reci prezivljavati od toga, ali ja jednostavno zelim nesto vise u zivotu, nesto bolje...Azra, napokon sam sebi nasao cilj u zivotu, a to je svjeze izijecenom narkomanu NAJPOTREBNIJE!!! Mnogi se vracaju drogama bas zbog toga, sto nemaju sta drugo da rade u zivotu, sto nemaju nikakav cilj za koji se vrijedi boriti sa svakodnevnim iskusenjima koji te mame da se vratis nazad... Meni je taj cilj potreban azra da bih mogao ici naprijed, da bih napokon mogao krenuti s mrtve tacke na kojoj se toliko dugo nalazm i molim te nemoj mi to kvariti . DAJ SHVATI TO VEC JEDNOM!!! Nasao sam i cilj i rjesenje za nasu egzistenciju u buducnosti i mjesto da budes presretna i da me podrzavas u tome, ti si tuzna i branis mi to prijeteci mi da ces me ostaviti. Jednostavno te ne shvatam i ne razumijem. I moras znati da ja od ovog cilja, od ove slamke spasa, kojom mogu da rijesim tri naaajveca problema u zivotu necu odustati!!! Po bilo koju cijenu; :cry:
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

all I need! wrote:I moras znati da ja od ovog cilja, od ove slamke spasa, kojom mogu da rijesim tri naaajveca problema u zivotu necu odustati!!! Po bilo koju cijenu; :cry:
koji je treci cilj?
PDT_Love_07
Post Reply