moj novi topic

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ma imam i je osjecaj da ta metadnoska terapija nije nesto posebno! sranje je to, i ne znam ni sama. odlucila sam da ga stavim na odluku: ako ne ode u komunu-ostavicu ga! znam da bez komune nema spasa, opet ce se on vratiti..........
PDT_Love_07
User avatar
sarrah
Posts: 37
Joined: Sun Oct 15, 2006 1:06 am
Location: Beograd

Post by sarrah »

Prava odluka!!!
Every star in the sky
tells us how
and shows us why
we must all
give universal love
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

sarrah wrote:Prava odluka!!!
Slažem se!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

glupa sam, mislim, jesam ga stavila na odluku, i nije uspjelo!ne znam ni ja kako uglavnom smo se posvadjali! reko mi je da ce skociti sa balkona ako ga ostavim i da onda tek nema nista nikakvog smisla!!!!!!!!!!!!!reko mi je da to tako ne ide, da treba polako, ne moze sve odjednom kako ja to zelim i u pravu je! i tako pokakila sam se po sebi i mi se tako vrtimo u krug dok ovi ne zavrse svoj glupi strajk, ludim vise od toga! KAD CE SE ZAVRSITI STRAJJJJJJJJJJK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????zaboravila sam reci da smo jos skupa! eto..... :oops:
PDT_Love_07
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Azra izvini sto cu ovo reci ali slobodno neka skoci sa balkona ako oce,a veruj mi da nece!!! To su tako glupe ucene da ja nemam reci...mislim...skocicu sa balkona ako me ostavis????? Pa brate misli skoci,ja stvarno ne znam sta drugo reci na to...izvini jebiga ali ako ti zagrizes tu udicu ...tesko cete vas dvoje pregurati ono najbitnije jer on te vata na najgore moguce fore...pozdrav i srecno
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

u pravu si ti, samo sto kod nas nastaju problemi zbog yebenog strajka! a na komunu cu ga natjerati makar i skakao sa balkona!
PDT_Love_07
User avatar
sarrah
Posts: 37
Joined: Sun Oct 15, 2006 1:06 am
Location: Beograd

Post by sarrah »

Ej Azra, Zvrky je potpuno u pravu. Imala sam i ja takve ucene, i ja mu kazem pa skoci...iako znam da blefira, nije mi bilo sve jedno! Prolazi kroz glavu a sta ako stvarno nesto uradi?! Ali njemu nikada nisam pokazvala svoju slabu stranu!
Mislim da njemu savrseno odgovara taj strajk...sto duze traje, on prolongira svoju muku skidanja sa dopa. Nemoj pogresno da me shvatis...
Budi uz njega....Sacekaj da prodje taj strajk, koji nadajmo se nece jos dugo trajati...dok cekate, pricaj mu o komuni, svakodnevno, makar po jednu recenicu dnevno...Prcaj mu moju pricu, i sve pozitivne price koje si cula o komunama, smireno bez svadje. Reci mu da ces sacekati taj detox,ali da ako ne uspe, da je jedini izlaz komuna i da ces samo tako biti uz njega....a da u suprotnom tebe nema u njegovom zivotu....Pricaj mu stalno koliko ti znaci, ali da ne zelis uz sebe narkomana...
To ti je moj savet...kod mene je upalilo :) ...
Bilo bi dobro ako bi mogla da nadjes nekoga ko je bio u komuni i ko bi porazgovarao sa njim...
Budi jaka....
Every star in the sky
tells us how
and shows us why
we must all
give universal love
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ok hvala pokusavam, vec sam pocela danas redovno. on je danas isao sa mamom svojom kod nekog doktora opet da proba preko reda da dobije potrebne papire ali nije nista uspio! al vazno je da pokusava, mislim, pozitivno je. zasad se nista vise ne desava..... MRZIM STRAJK!!!!!!!!!!! :roll:
PDT_Love_07
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Tesko ce to ici bez lekara i odgovarajuce terapije,a reci mi zar nema neki privatni lekar makar privremeno? Ako nema onda ga ne vredi cuvati dok to pitanje ne resite,on jednostavno mora da ima treapiju da bi poceo sa eventualnim skidanjem.Budite uz njega ali mu pokazite i onaj drugi deo vas a to je borba,otpor prema lazima,prema drogi,prema onakvim ucenama i tome sl. morate biti jaci od njega.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

bitno je da si sad uz njega,i taj shtrajk ce morati jednom proci.do tada,ti se pripremi za jedan jako dug i naporan period,mislim edukuj se da bi znala na chemu si.ja kolko god da sam woljela kad moja mama nishta nije znala o tome,i kad sam mogla da je zawrnem-isto toliko sad wolim shto je bukwalno doktorirala,ne samo narkomaniju...wec obawlja i detektiwski posao,kad go sam pomislila(ali pomislila)da neshto smuljam,po izrazu lica bi me prochitala.owo ti swe goworim,jer ljubaw moze da te zaslijepi,pa da pochnesh i ti da wjerujesh u sharenu lazu.ali widim da si odluchna i hrabra,tako da je potrebna samo njegowa wolja...pa ima tebe,shta ce mu weci razlog za ziwot?swe najbolje wam zelim.a iskreno mislim da se heroin pobjedjuje bash u swojoj sredini,jer gdje god da odesh..nekada cesh se wratiti u swoj grad,i shta onda?pozz
PER ASPERA AD ASTRA...
Post Reply