moj novi topic

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ko zna da li u tuzlanskom kantonu ima terapija sa metadonom, mislim bilo kakva detoxikacija, kao sto ima u sarajevu? on mi govori da nema, mozda zato sto zeli da budem s njim stalno, a ako bude dole, moze doci opet u dodir sa heroinom?????!!!!!?????? zna li iko, nemam pojma sta da mu vjerujem! zvacu ja danas i raspitati se ali prvo vas da pitam!!!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

azraaa wrote:ko zna da li u tuzlanskom kantonu ima terapija sa metadonom, mislim bilo kakva detoxikacija, kao sto ima u sarajevu? on mi govori da nema, mozda zato sto zeli da budem s njim stalno, a ako bude dole, moze doci opet u dodir sa heroinom?????!!!!!?????? zna li iko, nemam pojma sta da mu vjerujem! zvacu ja danas i raspitati se ali prvo vas da pitam!!!!!
Ne znam da li ima metadnski detox, ali znam da dr. Abdurahman Kuldija na Psihijatrijskoj klinici UKC Tuzla radi s ovisnicima, pa ti preporučujem da ga kontaktiraš. On će ti dati najbolju informaciju.

Sretno!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

hvala puno!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

zvala sam tuzlu, psihi.centar, i jedva nekako dobijem broj gdje mi neko moze reci nesto poblize o terapijama, i kaze mi da jedino ima taj doktor Kuldija koji radi sa ovisnicima, i ja pitam moze li se ikako doci do njega da se prica s njim, kaze meni ona zena na telefon DA JE ZDRAVSTVO U STRAJKU!!!! toliko o nasoj glupoj drzavi! pravo sam iznervirana, ovo sve ovdje je sranje zivo! ali dobro, tako bar mislim da ce lakse dobiti odobrenje za lijecenje u sarajevskom kantonu. HAOS!
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Pročitala sam tvoje postove i vidim da nisi ostala samo na riječima, nego si se pravo uhvatila posla, zoveš telefone, trudiš se, bravo! Promjena prebivališta bi mu mogla pomoći, ako se stvarno želi skinuti, da se makne iz okruženja koje povezuje s drogom. Nadam se da ćete riješiti to s doktorima, tj. da će mu dopustiti da se liječi u Sarajevu (ne bih znala kako to ide kod vas), a ako ne, zadnja opcija je da se službeno preseli kod tebe, dakle promjena adrese i dokumenata.
Želim ti još samo reći ono isto što su ti drugi već rekli, pripremi se na to da neće sve ići glatko, 6 godina nije baš malo, ali sve se može ako on to zaista želi. Eto, to je sve zasad...
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

da li iko zna kad je kraj ovome strajku zdravstva u fbih?
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:57 pm, edited 1 time in total.
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:57 pm, edited 1 time in total.
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:57 pm, edited 1 time in total.
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:57 pm, edited 1 time in total.
Post Reply