moj novi topic

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

postujem te sale, ali nemoj da govoris tako, to me jako vrijedja. ne znam da li imas dijete ili planiras ili uopste mozes da shvatis sta znaci imati dijete u svom stomaku, ali sigurno da ne mozes kao niti jedan muskarac na ovome svijetu, pa onda nemoj molim te da pises takve stvari. moje dijete je nastalo iz ogromne ljubavi i niti jedne sekunde ne zalim taj tren, zato ni za sta ono na ovome svijetu nece ispastati.
PDT_Love_07
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: moj novi topic

Post by Andrijana »

Draga Azra!

meni je(na pr.) jako dobro poznat osecaj imati dete u stomaku.Naime, trenutno sam u osmom mesecu trece trudnoce i moram ti priznati da se u potpunosti slazem sa Saletom......Mozes me slobodno osuditi, ali se nadam da ces bar razmisliti da vise nemas prava osecati se bespomocno i reci nisam ja ta koja je kriva.Dete nosi veliku odgovornost.Mozes li preuzeti odgovornost za oboje?Mislim da on, koji je je trenutno u zatvoru, ne nosi nikakvu ogovornost...ispravi me ako gresim.Tvoja zelja i nada da ce sve izaci na dobro je samo zelja.Realno ti si ta kojoj ce brlo brzo biti potreban oslonac, na sta ces se osloniti?I zasto mislis da ces ako,kako kazes,ne preuzme svoju ulogu ozbiljno, sada imati snage za otici?

U svakom slucaju, izbor je tvoj, kao i do sada, zivot je tvoj i zelim ti svu srecu .

ps.Od sarenih laza i bajki nemas nista!

pozdrav
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

mozda bih onda trebala abortirati ili roditi pa se ubiti a dijete da mi dadnu u dom, mozda to treba sad u ovakvoj situaciji? ostala sam trudna, nemam neki velik izbor, osim boriti se za svoju porodicu. drugaciji put ne mogu zamisliti.
PDT_Love_07
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: moj novi topic

Post by jana »

Azra,svako ko se rodi,ima svoju nafaku.Sretno!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: moj novi topic

Post by saša-ex »

Normalno da ćeš sada roditi, sve drugo je glupost. Ali ti si osoba koja je dolazila na forum tražeći i neke savete, a nikad nisi ništa poslušala. Pričala si o nekoj ljubavi,koja nije realna.I 100 puta smo ti rekli-narkoman ne voli. A žao mi je deteta, rodiće se i odmah će biti uskraćeno za tatu, druga stvar je da spermatozoidi narkomana verovatno imaju neka oštećenja, a posledice se mogu prepoznati odmah ili posle 20 godina...Ti ćeš biti uskraćena za ljubav, dete će biti uskraćeno...Ne osuđujem te, samo volim da stvari nazivam pravim imenom.
SAMO CEO ŽIVOT...
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: moj novi topic

Post by Andrijana »

Ti si svoju odluku donela...to je vec cinjenica.Mislim da su komentari koji ti se nisu dopali imali za cilj samo da ti ukazu da budes spremna da ce biti tesko, mnoooogo teze ziveti pored zavisnika sa detetom.Da ono sto svaka zena ocekuje od zajednickog zivota, a to je da ima oslonac, siguran stub iza ili ispred sebe ti u startu neces imati prilike da dobijes....nazalost....

Cuvaj se!!!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: moj novi topic

Post by Samantha »

Andrijana wrote:Ti si svoju odluku donela...to je vec cinjenica.Mislim da su komentari koji ti se nisu dopali imali za cilj samo da ti ukazu da budes spremna da ce biti tesko, mnoooogo teze ziveti pored zavisnika sa detetom.Da ono sto svaka zena ocekuje od zajednickog zivota, a to je da ima oslonac, siguran stub iza ili ispred sebe ti u startu neces imati prilike da dobijes....nazalost....

Cuvaj se!!!

zdarvo svima.
iskreno meni cijela konverzacija nema smisla. uostalom andrijana nisi li i ti u istoj situaciji kao i azra. mozda po meni malo i teza s obzirom da vec imas dvije djevojcice. ja imam dvoje djece i sve je u najboljem redu (ako kazemo da dajzda ne moze ugoziti moje dijete) pa opet kad bih trebala dobiti trece aha nema sanse i pored najboljih uslova.
ne znam sta bi azra trebala da uradi ali cijela vasa prica mi se nekako ne svida.
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: moj novi topic

Post by saša-ex »

Ljudi moji, prošlo je 8 godina kako nikakvu drogu nisam uzeo ali se spremam da uradim spermogram, da vidim kakva je situacija...Ipak ne bih želeo da mi žena rodi Pegazisa...A vi pričate takve gluposti, da se mogu samo smejati. Ma opušteno je, samo se gudrirajte i pravite decu, posledice ionako nećete vi snositi.
SAMO CEO ŽIVOT...
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: moj novi topic

Post by Andrijana »

Cuj Samanta, razumem tvoj stav...

Ja jesam bila, mogu reci i u gotovo identicnoj situaciji u kakvoj se Azra nalazi sada.Ustvari ja sam bila u mnogo vecoj zabludi nego ona.Ja sam uletela u celu bajkovitu pricu u vezi sa nasim zajednickim zivotom nemajuci ni ideju da on ima problem sa drogom.Trebalo mi je nekoliko godina da mi se situacije nacrtaju jer i ono sto se moglo videti moj mozak koji je zeleo da nastavi idilicnu pricu koju je sebi projektovao i oziveo u glavi ,nije hteo da prihvati.I naravno ni to mi nije bilo dovoljno.I ja sam, zeleci ocajno da zadrzim svoju iluziju, misleci da ljudi iz okoline ne vide prozracnost i bedu naseg tadasnjeg zivota rodila drugu cerku, sa idejom da ce beba promeniti tok nasih zivota.To je samo produzilo agoniju.....Ozbiljnog lecenja nije bilo.Meni je tada odgovaralo da mi neko prica bajke....dada, bice sve u redu.Kad malo bolje razmislim, bila sam i puna svojih kompleksa, pa je mozda to i bio razlog zasto sam ostajala u toj prici....jer ipak uvek je on bio gori od mene.....Ja sam ,sa ove tacke gledista zahvalna Bogu sto me proveo kroz te situacije, jer sam uvidela da i sama imam problem....Da nije bilo ljudi koji su otvoreno i u lice nazvali stvari svojim imenom, ko zna gde bih sada bila ....HVALA IM.Meni je najteze bilo da prihvatim cinjenicu da sam ja sama i niko drugi odgovorna za situaciju u kojoj se nalazim.Malo je drugacija situacija kad je u pitanju brat, sestra, dete...tu nije bas sve nas izbor, ali u situaciji u kakvoj smo Azra i ja, stvar nase odluke i izbora je da li i koliko cemo biti tu gde jesmo.I
Koliko sam ja shvatila otac Azrinog deteta nije ni u kakvom programu ozbiljnog lecenja, vec je u zatvoru, a njena ocekivanja su velika.A neispunjena ocekivanja su razocarenja.....Ja sam ih dozivela mnogo i dozivljavala iznova i iznova sve dok nisam preuzela odgovornost za sebe i za situaciju u kojoj se nalazim.Mozda me je povulo da komentarisem na ovoj temi i to sto sam se setila koliko mi je bilo tesko, kada sam ostala sama, dok je moj muz bio u komuni, a ja sa cerkama.....a u najboljem slucaju njoj to moze da se desi ako ostane sa njim.....Ali opet.... svako ima svoj put...svoju spoznaju zivota....svoje limite, teznje......Ja sam za svoj zivot , kroz situacije kroz koje sam prosla dobila jakog saveznika.To je Veliki i Svemoguci Bog koji je tu i dok sam u njegovoj blizini osecam se sigurnom...Ivan je tu...na istom putu,kao i ja.....Ne kazem da je to konacna situacija i da njemu ne moze da se desi da skrene sa tog puta, kao ni meni....ali znam da dok je tako dobro je i nama i nasoj deci.....
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: moj novi topic

Post by azraaa »

cao svima! ja sam super, porodila sam se, beba je zdrava i citava. moj muz je sa mnom, radi i dobar je. svi smo sretni. a.B.d. da tako i ostane! volim vas!
Post Reply