Pomoc?!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Pomoc?!

Post by sestrica »

Pozdrav svima!

Ja sam jedna zabrinuta sestra iz Srbije! Brat od tetke, Jovan, (zivimo u istoj kuci, samo odvojeni stanovi) je ovisnik! Vec dugo redovno koristi marihuanu, a pre 4 meseca smo u kuci pronasli kokain, i potrebni pribor (zagorelu kasicicu, upaljac, limuntus, iglu i spric...)..od tad pocinje moj pravi strah...naime, radi se o mom rodjnom bratu, Marku! Taj pribor je pronasao on, pokazao ga meni, a kasnije i nasem ocu! Bio je toliko iznerviran i razocaran u brata, nije mogao da cuti, i rekao mu je sta je pronasao! Naravno bilo je poricanja, kao to on cuva drugu (koji je vec bio na lecenju, ali bezuspesno), valjda se skidao da mu pokaze da nema uboda, ali nije nas uspeo razuveriti..od tad se sve promenilo..primecujem promene u ponasnju mog rodjenog brata..valja napomenuti da on uskoro puni 18 god, te je u periodu kad se jos formira, a uz to je izuzetno naivan i mnogo voli Jovana..volim ga i ja, ali od kad mislim da pokusava da uvuce Marka u sve to, drugacije ga gledam..

Pocela sam da proveravam poruke u Markovom telefonu, u jednoj od pre par meseci (od Jovana) pise izmedju ostalog-ti i ... ste jedini koji znaju za to, smatram te za svoj oslonac... tada njih dvojica pocinju zajedno da izlaze (razlika u godinama je 7!)..u Markovom telefonu su sada poruke od Jovana, npr..- mozes li da nadjes vuspru..? Sta je to? jel to neki novi izraz za vutru, ili sta...?

Pricam sa tatom i ne znamo kako da pridjemo Marku..on zna da mnogo volimo Jovana, ali stalno ga brani, kao on samo duva, a svi znamo da nije tako..

jos cu napomenuti da sam pre 7 dana usla u Markovu sobu, tamo je bio sa Jovanom i jednim drugom; tad sam prvi put videla Jovana drogiranog (do tad nisam umela da raspoznam ni kada je naduvan)! To vece be bio razbijen, on je cak i u mobilni gledao koristeci lupu!!!

Pomozite nam savetima, kako da pridjemo Marku..? I sta moze da znaci ono-mozes li da nabavis vuspru?

P.S. Izvinjavam se na pisanju, nadam se da cete uspeti da razumete sve..jako sam zbunjena i izgubljena.. Pozdrav i hvala svima unapred!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Niste mu našli kokain nego heroin, a izraz vuspra može da se koristi i za džoint (u pitanju je marihuana) ali može da ima i širu primenu.
Trudite se da Marka razdvojite od Jovana, a sa njegovim roditeljima pokušajte da razgovarate i zajednički nađite način da što pre počne da se leči.
sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

zaboravila sam da napisem da Jovan 99% i diluje...
sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

heroin je valjda zuckast, a ono sto smo mi nasli je cisto belo...

a sa Jovanovim roditeljima se plasim da razgovaramo, jer je njegov otac toliko razocaran u njega, misim da bi bio u stanju da ga ubije, bez preterivanja... :( :(
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

uf, uf, uf
"zajebata" situacija.... :(
ja mislim da vi treba sto pre da odvojite Marka od Jovana...ali sto dalje. ne bi trebalo da zivite u blizini ako se toliko plasis, predlozi nesto tvojima...odmor....preseljenje......bolje je da se preselite na vreme...nego kad zaglibi ne daj Boze onda ce biti sve teze i teze!
kazu u centru za socijalni rad, ako otkrijete narkomana u svojoj uzoj porodici ili familiji......situacija je alarmantna - TO MORA DA SE ZNA! inace ce sve ici sa povuci - potegni i nikad kraja....bolje je sto pre svi da se suocite sa cinjenicom.....a i kad bi njegovi znali, onda Marko ne bi imao sta da krije...jel da? joooooooj sta ja napisa'.....nemam pojma...ako ti nije nesto jasno pitaj! tu sam! hehe :)
Image
User avatar
Betterlife
Posts: 18
Joined: Mon Mar 12, 2007 5:59 pm
Location: Beograd

Post by Betterlife »

Kokain je bele boje, heroin zuckaste... Kazes nasli ste spric, iglu, kasicicu, to je pribor koji se koristi za heroin, ne za kokain
sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

nasli smo pribor za heroin, i kokain (belo) :shock:
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

a mozda je stvarno pribor cuvao nekom, a on uzima belo, a? sta vi mislite? jeste sad ovo moja pomisao naivna, ali odkud to uopste zajedno? osim ako ne uzima oboje?!? :) :?:
Image
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

postoji i beli heroin,mada sumnjam, ja sam ga uradio jedanput u životu, kod nas je stvarno redak...
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

eeee a MOZDA prodaje belo-nesto, ako je kokain, mozda je i speed, ili nemam pojma...pa za te pare kupuje hors??? :) :?:
Image
Post Reply