Ni sam nisam siguran sto reci

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Brat
Posts: 1
Joined: Sun Feb 18, 2007 1:12 pm

Ni sam nisam siguran sto reci

Post by Brat »

Svaka je prica tuzna ali je nemuguce naci razlog drogiranju – navjerujem u slucajnosti ali su i one moguce – cin drogiranja te zivot s drogom ne poznajem- (alkohol i marihuanu sam prestao koristiti a i nisam nikad bio neki potrosac ). Brat sam narkomana koji je trosio i sad trosi heroin ( Chasing a dragon ili vec kako se to vec zove ) mozda i nesto drugo – neznam . Njemu je 35 godina i já vjerujem da je narkoman vec desetak godina – negdje od rata – nazalos zivi sa suprugom koja je isto narkomanka te su se vjerojatno i nasli kroz to. Doznali samo za sve to prije 4-5 godina od kada je zapravo i poceo pako za roditelje i mene . Svijet nam se je srusio te smo probali neso na tome seprtljavo uciniti – on je dosao van kod mena na 3 mjeseca a i zena mu se je pridruzila na mjesca dana. Pri povratku su se brzo vratili na staro - od onda da donas zivimo u neizjesnosti i emotivnoj ucijeni – vjerujem da je ovakvih prica na tisuce .Vremena je proslo puno ali samo jos uvijek zivi - najnovije su vijesti da ce ici negdje u beograd da mu se nekakva ampula ispod koze u gradi – sto je to neznam. Da li tome svemu ima kraja ?– dali kraj dodze samo smrcu ili se stavrno neko na neki nacin uspije .Da li mi kao familija mozema stvarno pomoci ili se samo patimo i cekamo kraj totalno van ikakve kontrole. Sto ciniti ?
User avatar
cocaine baby
Posts: 11
Joined: Wed Jan 24, 2007 9:06 pm

dobro nam dosao

Post by cocaine baby »

Naravno da mu vi kao porodice mozete i trebate pomoci,jer bez vas tesko da ce uspjeti...Dosao si na pravo mjesto,ovdje mozes saznati dosta korisnih stvari,edukovati se,procitati price onih koji su se izvukli iz pakla droge i promijenili svoj zivot...Trebace vremena,strpljenja,ljubavi i zajednickog rada da bi tvoj brat konacno ostavio drogu...Budi uz njega...
SRETNO!!!!!
C.Baby
amor11
Posts: 9
Joined: Thu Feb 08, 2007 9:37 pm

Re: Ni sam nisam siguran sto reci

Post by amor11 »

ako ti brat ode stvarno da mu se ugradi implantat on se je svoje brige resio vjeruj mi iz vlastitog iskustva znam da je to prava stvar i veoma je bitna podrska porodice ali i zena njegova bi morala na isti tretman
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Najgora kombinacija u narkomaniji su muž i žena ili dečko i devojka, zajedno u drogi. Obično je potrebno totalno odvajanje, makar na neko vreme da bi uopšte krenulo neko lečenje. Implant(to je ono što će da mu stave pod kožu) je samo pomoćno sredstvo u lečenju i sam po sebi ne pomaže, osim što kupuje vreme, a to vreme treba iskoristiti pametno. Ili neka ustanova ili komuna, u svakom slučaju njima je potrebna stručna pomoć.
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Slažem se s tobom saša-ex, u tome da se dva ovisnika zajedno ne mogu skinuti. Prije ili kasnije jedan će povući drugoga i mora se desiti da pokleknu. Teško je kad se jedan skida sam, a kad su dvoje zajedno to postaje nemoguća misija. Navest ću primjer koji znam: Poznajem jednu obitelj gdje su dva brata navučena na heroin i još s njima živi cura od jednog od njih, koja je također navučena. Skidaju se već valjda 6 godina (drogiraju se desetak godina), ali ništa od toga. Jednom su otišli u inozemstvo i tamo prestali sa svime na par mjeseci, ali čim su se vratili sve je krenulo po starom. I ta cura se bila odvojila od njih i bila mislim oko pola godine čista - čim se vratila u tu kuću, opet je počela. Ne shvaćaju da nema smisla ni počinjati dok su na okupu, i što je najgore - ne žele stručnu pomoć. Ponovit ću ono što sam napisala ljetu2006 - nije sramota potražiti pomoć - te ustanove samo radi toga i postoje, da pomognu ovisnicima riješiti se tog zla. Nemoj gubiti nadu, sve se može kad se hoće, bitna je volja, strpljenje i ljubav...
User avatar
chill_out
Posts: 114
Joined: Tue Feb 20, 2007 4:07 pm

Post by chill_out »

Meni je barba bija navučen zajedno samnom i znan da triba odvajanje, a ti mu ka brat moš pomoć bezuvjetnom ljubavi i podrškon... To ti je jedini recept... Znan da je meni moj ujo reka da ako je on spizdija svoj život da ne moran i ja. Svako triba na sebe pazit, a opet "Nitko od nas nije jedino za sebe na svijetu; on je tu i za sve druge"... Pokušaj mu pomoć i tupit koliko god je potriba, svaki život je vridan, samo pazi da sebe ne uvališ u govna... Vulgariziran, ali što na umu to na forumu... :oops:
Que mas puedo hacer en este dia donde la suerte a cambiado por completo yo siempre pensaba que te tenia y es ahora que me doy cuenta que todo es insierto...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Kao brat i roditelji mu mozete dati do znanja da cete biti uz njega i pomoci mi bezuvjetno u slucaju da se odluci na lijecenje. Najgori faktor u svemu tome jeste sto mu je i zena u dopu i kao par se ne mogu izvuci, nego samo odvojeno. Znaci, probaj ga nagovoriti da se usudi i zapocen lijecenje mozda i ne u sredini di je ona i gdje ima lak pristup sceni. Normalno, ne smijete nesto lose govoriti o njoj ili na bilo koga stavljati krivicu nego mu savjetuj nek makar on zapocne lijecenje pa i ona potom. 10godina jeste dosta no zapravo i nije neki problem ako se stvarno odlucis stati. To ti kazem jer sam i ja 10godina bila na dopu i evo vec godinu dana se lijecim i cista sam i zivot mi je puno kvalitetniji i ispunjeniji. Kod mene se to dogodilo u momentu kad su se moji vec i prestali truditi i trubiti o terapiji i lijecenju i svemu, no, imala sam decka pored sebe i cim sam zapocela lijecenje i to ozbiljno dobila sam i podrsku porodice
Sretno Bruder
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply