da li je narkoman u stanju da voli -opet slomljeno srce

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

natasa
Posts: 22
Joined: Sun Dec 10, 2006 1:40 am

da li je narkoman u stanju da voli -opet slomljeno srce

Post by natasa »

pomozite mi osjecam izgubljenom i tako mi je drago sto sam nasla ovaj forum i sto mogu sve ovo da istresem iz sebe i zatrazim pomoc od vas...kako da prihvatim cinjenicu da nas vise nema i ne moze biti...
prije 7 dana sam morala da zavrsim vezu sa deckom koga volim i mislim da cu ga voliti citav zivot, on je narkoman vec 10 god. uzimao je svasa,prije dvije godine je sam odlucio da ode i zatrazi pomoc,-god. dana je proveo u Medjugorju,vratio se potpuno preporodjen,sa sasvim novim pogledima na zivot i tek tada smo dali sansu za dugo ocekivanu vezu u koju on -vjerovali ili ne prije odlazka gore nije zelio da se upusti jer je uvijek govorio da ne zeli da me povrijedi...u vezi smo bili 11 mjeseci,dala sam sve od sebe da budem uz njega -stavila sam ga ispred sebe i citavog svijeta koji mi je govorio sta cu sa njim,toliko sam zeljela da mu vjerujem a i on se toliko trudio da me me uvjeri u neke stvari,ne znam da li ce mi iko vjerovati ali bio je savrsen ucinio je da se osjecam kao da sam jedina zena na svjetu,osjecajan ,pazljiv I REKAO JE DA JE SA MNOM KONACNO NASAO RAZLOG ZA ZIVOT,BILI SMO SAMO JA I ON...
ALI problemi su poceli,ostao je bez posla,porodicni problemi i pocelo je....
predpostavila sam da se nesto desava ,molila ga da mi kaze,da pricamo o time kao i o svemu do sad ali govorio je da je sve ok.tako je ubjedljiv bio da jednostavno nisam nista primjetila -uvijek je imao dobar razlog za sve...
ali price su pocele i jednostavno sam saznala sve,SRCE MI je SLOMIO kada je jedva priznao da je zadnjih par mjeseci na heroinu,da nije mogao sam da se suoci sa svim problemima a da nije smio da mi kaze nista jer se bojao da ce izgubiti SVE a to SVE sam mu ja,-kako nisam primjetila- rekao je da je svaki susret sa mnom bio cist, ili je uzimao male doze rano ujutu da bi se dozvao do naseg susreta, sve je radio ,I GRCEVITO SE BORIO, samo da ja ne saznam...
Pomozite mi u glavi mi je haos pitam se jesam li pogrijesila sto sam otisla slomljenog srca i ostavila ga sad kad mu je mozda najteze, ,molila sam ga da zajedno potrazimo pomoc,neku ustanovu,opet Medjugorje,ali odbija i kaze da je prvi put u zivotu svjestan sta je uradio i sta gubi i da ce sam to da rijesi!
MOLIM VAS RECITE MI DA LI JE MOGUCE DA NARKOMAN KAO STO JE ON SHVATI SAM NEKE STVARI,DA LI JE MOGUCE I DA LI JE U STANJU JEDAN NARKOMAN DA VOLI I DA ISTA OSJECA ?
i STA JE U GLAVI NARKOMANA NA HEROINU?
PUNO VAS POZDRAVLJAM
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

uGlavi narkomana se svasta dogadja iz minuta u minut,da mogu da vole mogu ali ce mu uvek biti bitnije da se uradi nego da to odlozi zbog tebe,da li moze da uspe ponovo i to sam? Pa nisam sigurna u to,koliko je dugo bio cist nakon izlaska iz komune?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

Da, narkoman moze da voli, i narkoman ume da voli, ali dok se drogira uvek ce drogu voleti vise od tebe, i prvo ce da se odradi pa onda da dodje kod tebe, lepo kaze zvrky. A kada prestane sa drogiranjem on shvati kakva je sranja napravio pa pokusava da ih ispravi....po nekad bezuspesno,po nekad uspesno, ali nemoj da mislis da narkoman ne moze i ne ume da vol, to je zabluda.
I jeste, u glavi naromana se dese 10000 stvari u minuti, tako da nikada ne znas sta zaista misli....
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Pa, on se i mora srediti da bi dosao kod tebe jer u protivnom bi jos lakse primijetila da nesto ne stima i da nije dobro. Kad neku osobu poznajes jako dobro onda znas da nesto nije u redu a kriza se ne moze sakriti, koliko god ti htio.
To sto je opet poceo s time ne znaci da te ne voli i da mu nije stalo do tebe. To je samo znak da je bolest, ovisnost i dalje jako prisutna u njegovom zivotu i kao sto si sama rekla, pojavili su se problemi s kojima nije znao i uspio izaci na kraj pa je izabrao pogresan nacin.
Moguce je da uspije. Moguce je ali, i to veliko Ali, sam, bez terapije, doktora, psihologa, socijalnih radnika, podrske okoline, znaci roditelja ili tebe, jako tesko, jako jako tesko moguce.
I, svakako, jedan narkoman voli i osjeca i pati i samokaznjava se i razocaran je u sebe najvise.cak bi rekla da si je on sam najgori i najokrutniji neprijatelj jer ima spoznaju da nakon godinu komune opet za cas lako padne.
Sta je u glavi narkomana? trentak srece i zaborava i ostalo sve negativa
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
natasa
Posts: 22
Joined: Sun Dec 10, 2006 1:40 am

cao

Post by natasa »

Hvala vam sto ste iskreni,i sto mi pomazete da realno sagledam stvari,on mi uzasno nedostaje i mozda se jos uvijek nesvjesno nadam da ce sve to da odbaci i da jednostavno nastavimo gdje smo stali...do sada sam pojam narkomanije olako(sa ne znanjem) prihvatala i tek sad pokusavam da shvatim sta je to i koliki je to problem ustvari.
On je proveo godinu dana u komuni nakon koje je bio cist oko 9 mjeseci, i sada sam nakon svih ovih prica sigurna -da SAM nece moci nista da uradi,pitam vas za SAVJET posto odbija da se vrati u komunu,a zivimo u malom provincijskom gradu u kome je pomoc za takve ljude nemoguca, sta mogu jos da mu predlozim,da li ima neka terapija koju moze da pije,znam da je prije odlazka u komunu uzimao blokatore ,ima li nesto osim toga,a da se u zadnje vrijeme pokazalo 'efikasno'..???
JOS UVIJEK PUNA PITANJA -PUNO VAS POZDRAVLJAM
natasa
Posts: 22
Joined: Sun Dec 10, 2006 1:40 am

Post by natasa »

rekao mi je da sad pije lorezepan ako sam dobro napisala mozete li mi reci sta je to i koliko mu moze pomoci....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

mislim da zvrky to pila i da ona zna
meni se cini da je to blokator, znaci kad je na tome ne ide ni heroin ni ista slicno njemu, znaci prilicno sigurna stvar
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
natasa
Posts: 22
Joined: Sun Dec 10, 2006 1:40 am

Post by natasa »

danas smo se vidjeli prvi put nakon prekida, opet sam moja osjecanja stavila na stranu i na njegov poziv da mi kaze sta je dalje odlucio otisla da ga vidim iako sam znala koliko ce biti bolno opet prihvatiti realnost i suociti se sa cinjenicom i opet otici od njega,ali..
izgledao je veoma lose,umorno, nigdje ne izlazi-sada pije taj lorazepan 2 puta i trodon rekao mi je da je razmislio o svemu i da je spreman da ode odavde,ukazala mu se prilika (ne 100% sigurna)da ode u manastir(ne tipa komune)vec pravi manastir na neko vrijeme da pomaze u pravljenju brojanica,ogrlica i sl. posto se u to razumije, ,ON KAZE DA BI MU TO PRIJALO MALO DA SE SMIRI,ALI BEZ NEKIH STRUCNIH LJUDI ZA TO JA NISAM BAS SIGURNA,INTERESUJE ME VASE MISLJENJE O TOME...
ja sam mu opet spomenula komunu,posto nece da se vrati u Medjugorje nasla sam broj komune Marjanovac(cula sam da ima jos jedna u B.L pa ako neko zna i taj br. moze li da mi posalje),rekao je da ako ne bude nista od ovoga sa manastirom da ce razmisliti i o toj soluciji,ali da je on ipak za Nalorex -blokator,koji je uzimao i prije i kaze da je efikasan,sad je problem u tome sto je u nasem gradu nemoguce doci do njega,a i njegova finansijska situacija je ocajna,pa me interesuje koliko kosta Nalorex,i gdje moze da se nabavi,ima li i gdje u R.S ILI Federaciji,ako ne gdje moze u B.G da se nabavi, i jos nesto posto mi je rekao da opet pocinje da se zatvara u sebe predlozila sam mu forum tipa ovoga i slicne,da se ukljuci i pokusa da izbaci te stvari iz sebe mislim da ce mu biti mnogo lakse -to mu se ucinila kao super ideja PA VIDJECEMO
pozdrav
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Nisam ja pila Lorazepam ali to nije blokator,to je nesto recimo za smirenje ,a trodoni ja mislim da svi znate sta je to? Mislilim da Pepeljuga zna sve o lorazepamu pa ako vidi ovo recice ti tacno sta je
Lorazepam(diazepam-lorazepam tako nekako).Trodoni nisu najbolja varijanta jker postoji mogucnost da se na njih navuce ako vec nije. Koliko trodona popije dnevno?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
natasa
Posts: 22
Joined: Sun Dec 10, 2006 1:40 am

Post by natasa »

Iskreno ne znam koliko dnevno ni koliko dugo ih pije,mislim u zadnje vijeme-ali saznacu,
p.s neznam da li sam spomenula prije odlazka u Medjugorje konstantno je bio na kokainu i heroinu,u pocetku mi je otvoreno pricao o tom osjecaju kako mu je jedan davao snagu a drugi ga spustao i slicno,a u zadnje vrijeme kad sam ga pitala o tome posto ja nikad nisam uzimala nista i kroz njega sam saznala neke stvari,ODBIJAO je uopste da prica o tome,sa nekim izgovorom da ne zeli da se prisjeca tod ruznog dijela njegove proslosti u koji se upravo tada i vratio... ovo zadnje vrijeme je na heroinu,i interesuje me posto sad pokusava da izadje iz toga koja je svrha TRODONA u svemu tome,i da li se on uopste preporucuje,i ako u kolikoj dozi.....POZDRAV I HVALA
Post Reply