Trodon-pomoc!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

black
Posts: 1
Joined: Sat Oct 03, 2009 10:22 am

Re: Trodon-pomoc!

Post by black »

E ja baš ne znam odakle da počnem.
Nisam sigurna ni da li trebam počinjat. hahahaha.
Moja prića je kao i sve druge.
Počelo 1994g malo trava malo alkohol malo trodon i ostale gluposti.
2001g. sam prestala sa svime.Nisam nikad imala krizu. Normala prestala uzimat malo psihičke nelagode al to je bilo to.
E sad ne znam sta mi bi da prije pola godine počnem opet.
Mislila sam samo tabla dvije trodona onako da se može više radit, jer radim 10 sati dnevno 6 dana u sedmici i plus obaveze kući a uz sve to imam kćerku od 4 godine.
Znam zvuči grozno ali stvarno se dobro osjećam na trodonu, doduše nisam nikad bez njih u tih posljednjih 5-6 mjeseci, ali ne pretjerujem meni sasvim dobro na 2-3 dnevno.
Ja u stvari ovo pišem zato što mislim da bih trebala prestati sa ovim a nemam volje ni snage ni želje.
Pretpostavljam da lažem sama sebe da sam OK i da mogu stat kad hoću.
Vjerovatno zvuči poznato.
Ne znam ljudi imali neko neku priću iz koje bih ja kao mogla izvući neku pouku, jer ovo što sam dosad pročitala nije dovoljno da utiće na mene.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Trodon-pomoc!

Post by sanela »

black wrote: Ne znam ljudi imali neko neku priću iz koje bih ja kao mogla izvući neku pouku, jer ovo što sam dosad pročitala nije dovoljno da utiće na mene.
E šta god da pročitaš ovdje ili bilo gdje o trodonima neće utjecati na tebe.
Jedino što može utjecati na tebe da promijeniš svoj život jeste da se pogledaš u ogledalo i spoznaš da te s druge strane gleda narkomanka koja ne može proći kroz dan bez tramala (nebitno koliko ih uzimaš).
Onda pogledaj u oči svoje djevojčice i zapitaj se da li ona zaslužuje imati majku ovisnicu.
A onda se osvrni oko sebe i pogledaj sve ljude koji te vole i zapitaj se da li oni zaslužuju da te gledaju drogiranu.
I tada se zapitaj da li tvoj život vrijedi življenja, vrijedi li bistrog uma uživati život i osjećati sve ono što čini život jedintvenim i neponovljivim doživljajem za svakog od nas. Neće biti lako, ali vrijediće... a pouke se izvlače iz vlastitog doživljaja.
Potraži stručnu pomoć.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Trodon-pomoc!

Post by jana »

Svaka ti je,Sanela,na ovom postu,zlatna.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Trodon-pomoc!

Post by nepopravljiv »

ja sam se sa trodonima,tramadolim furao jedno vrijeme,od 5 do 30 kom dnevno zavisi mada na 30 kad sam na 30 kom bio uhhh lose mi je bilo nisam imao nikad napad.to je trajalo jedno 4,5 mjeseci posle sam se poceo drogirat heroinom tako da sam zaboravio na trodone,nisam imao krizu od njih valjda sto sam preso na H.posle sam opet ih uzimao da se skinem sa H prepisao mi ih psihijatar sa jos nekim ljekovima srecom vise se trodon nije mogo nabavit lako tako da ga nisam vise uzeo nego to zadnji put kad sam se skidao sa H.
danny jocic
Posts: 1
Joined: Fri Jul 31, 2015 8:58 pm

Re: Trodon-pomoc!

Post by danny jocic »

Dugo sam koristila heroin.. kokain... Zivela sam u Kairu gde su mi bile dostupne droge, za koje ovde jos nisu ni culi.. Jasno mi je da su ovi postovi stari.. ali nesto bih da pitam.... Tamo sam povremeno koristila Tramadol.. zelena tableta, sa znakom usa... totalno drugacije od ovog sto se prodaje ovde. i mnogo jace. Htela sam da pitam... poslednjih godina sam cula da su izvadili , bar u Srbiji supstancu iz trodona, koja je izazivala onaj ** stond*
kao sto je slucaj sa heroinom ..... Pitam jer ponovo imam ,, problem,, sa dopom .. i da li u opste da kupujem trodon kako bi mi bar malo pomogao...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Trodon-pomoc!

Post by noel »

danny jocic wrote:Zivela sam u Kairu gde su mi bile dostupne droge, za koje ovde jos nisu ni culi
Jao nemoj.
Tamo sam povremeno koristila Tramadol.. zelena tableta, sa znakom usa... totalno drugacije od ovog sto se prodaje ovde. i mnogo jace.
Tramadol hidrokloird i fileri, sta ima bit jace?
sam cula da su izvadili , bar u Srbiji supstancu iz trodona, koja je izazivala onaj ** stond*
Nisu.
Pitam jer ponovo imam ,, problem,, sa dopom .. i da li u opste da kupujem trodon kako bi mi bar malo pomogao...
Nemoj.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Trodon-pomoc!

Post by W.White29 »

Kad napisa Kairo sjeti se da sam nesto citao da se opasno rokaju tramalima tamo...

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svij ... gru/135833
Sandra1979
Posts: 1
Joined: Tue Jan 23, 2018 11:35 pm

Re: Trodon-pomoc!

Post by Sandra1979 »

Dobro vece
Ušla sam ovde da bih zamolila da mi pomognete i objasnite nešto u vezi sa trodonima. Imam verenika koji živi u svedskoj, imao je pre desetak godina povredu ruke i 5 operacija. Tamo lekari su mu prepisali trodon (tramadol) protiv bolova čak jedno vreme je pio i morfijum. On je malo zloupotrebio lek pa je povecao dozu, duže vreme pije 500mg dnevno. Sada sam ga ja pritisnula i on pokušava da se skine sa tramadola, ali je jako promenio ponašanje, pogubljen je, nervozan... pije nešto za odvikavanje ali neće lek protiv depresije. Kao rečeno mu je da postepeno mora da se skine sa tih lekova... njega čeka još jedna operacija, ugradnja šipke. Zanima me kako se u stvari stvarno skida sa tramadola, nekako sumnjam.. želim da mu pomognem ali ne znam kako
User avatar
Persefona
Posts: 7
Joined: Fri Feb 09, 2018 1:40 pm

Re: Trodon-pomoc!

Post by Persefona »

Sandra1979 wrote:Dobro vece
Ušla sam ovde da bih zamolila da mi pomognete i objasnite nešto u vezi sa trodonima. Imam verenika koji živi u svedskoj, imao je pre desetak godina povredu ruke i 5 operacija. Tamo lekari su mu prepisali trodon (tramadol) protiv bolova čak jedno vreme je pio i morfijum. On je malo zloupotrebio lek pa je povecao dozu, duže vreme pije 500mg dnevno. Sada sam ga ja pritisnula i on pokušava da se skine sa tramadola, ali je jako promenio ponašanje, pogubljen je, nervozan... pije nešto za odvikavanje ali neće lek protiv depresije. Kao rečeno mu je da postepeno mora da se skine sa tih lekova... njega čeka još jedna operacija, ugradnja šipke. Zanima me kako se u stvari stvarno skida sa tramadola, nekako sumnjam.. želim da mu pomognem ali ne znam kako

Pa skida se postepeno, ko sto su mu i rekli, svaki dan pije sve manju dozu dok ne dodje do minimalne i onda jednostavno prekine, samo taj prelaz cak i sa minimalne doze na NISTA je dosta zeznut. Treba tad da pije neke sedative, nešto za smirenje što bi se reklo, najbolje da prepišu stručnjaci i da se drži tog plana. Psiha je tu najveći problem, ta uznemirenost, anksioznost itd, ali ako nije bio narkoman tokom života (na heroinu ili šta već), možda mu neće biti tolko strašno, ili bar neće previše dugo trajati...
...and wondering who the fuck you are on a Sunday morning
Dilajla
Posts: 5
Joined: Wed Apr 11, 2018 6:30 pm

Re: POMOC

Post by Dilajla »

anelsick1984 wrote:E ja necu poceti pricu kao MEXX... Ja cu ispricati svoju pricu .. da i ja ne duljim sve je pocelo 1998 matura sjecam se toga veoma dobro ...jbg... sjecam se samo losih stvari . I sad Alkohol, trava i to se je vuklo do neke 2000 kada zavrsava era rocka , droge i sexa i naravno pocinje TECHNO , droga i alkohol ... Dugo se i to vuklo jedno 2 godine sad da ne nabrajam EX,SPEED, ... sve te neke dizalice , sve sto dize ... I sad ono glavno .. Neki se ljudi i dragi prijatelji povlace u jame , a meni na uho dolazi Smedji vrag , a svi znamo da je SMEDJI PRAH VRAG - HEROINE .... lol Joj ovo mi je sad full bad .. jbg to je unishtilo sve moje u meni ... neznam kako poceti kako da zavrshim ... i ostavljam to to je sad iza mene sad imam jedan problem koji mi se toliko uvukao pod kozu da je to nesto nenormalno ... prosle su heroinske krize , met-heptanonske itd .. i sad lijecelja s T-T Tramalom,trodonom,lumidolom kako god jer sve jeb* znam .... Te bolove nemoze niko podnijeti jer znam sta sam sve ja prolazio ... mene sad zanima kako stati ... nevolim loziti smanjujem kad god mogu ali uvijek mi se u glavi vrti taj t-t... I samo se sjetim jedne stvari od prije koju sam uvijek govorio ljudima mozda to malo okrutno i zvucalo : Ali ako se vec drogiras nemoj to raditi ljekovima , i sad se ja nalazim u 300 puta goroj situaciji ,a mozda se i varam .. Anel ..
Kako smanjiti? Ja sam bila na metadonu dvije godine, skinula sam se tako sto su mi svako malo smanjivali dozu za pola tablete, kad sam ostala na jednoj tableti otputovala iz bosne za hrvatsku i tamo nisam imala metadona. Koji se mwni belaj tad desio, krizirala sam al bukvalno dvije sedmice, tramala nabavila tonu ih uzela al samo me muka uhvati i svrbilo nista drugo. Ne moze da pomogne. Helwm nejse da skratim pricu, morat xes to iskihat. Najbolje ti je sedmicno sebi da skidas po jednu tabletu dok ne dodzes n tu jednu. Mozda da kupis lexilijume da te malo umire, znam da boli al kriza od trodona traje mozda 7 dana ne vise
Post Reply