Trodon-pomoc!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

mexx
Posts: 2
Joined: Mon Nov 20, 2006 9:52 pm
Location: Sarajevo

Trodon-pomoc!

Post by mexx »

Cao,svima!
Surfam po internetu i trazim pomoc. Citala sam neke vase prijasnje postove i svaka cast.
Imam problem u porodici. Brat mi je navucen na trodone i oko toga se vrti cijeli svijet. Poceo ih je uzimati prije 5-6 godina i tad je bio na oko 30 dnevno (sjecate se apoteke u Lukavici-prodavala ih je i jos ih prodaje kao da su vitamini). Nakon par mjeseci se sam skinuo s njih i sigurno 2-3 godine bio cist.
E,onda mu je dijagnosticiran hepatitis C i onda opet (nakon neuspjele interferonske terapije) pocinje njegovo "lijecenje" trodonima.(Sam svoj doktor-ne pomaze nista osim toga). E,sad je na njima vec godinu dana (izmedju 3-10 dnevno) i pokusava se skinuti,ali je u groznim bolovima,agresivan je,pa ih je opet poceo uzimati.
Da vam vise ne duzim,ima li ko od vas iskustva sa ovisnoscu o trodonima i moze li mi dati neki savjet kako ga uvjeriti da proba s necim drugim (citala sam na vasem forumu o kombinaciji nekih drugih lijekova).
Za ovaj put toliko i HVALA -pregledavajuci poruke nisam bila ni svjesna sa cime se sve susrecete i kroz sta sve prolazite i koliko snage i borbe treba da se prodje kroz sve ovo.
Pozdrav,Mexx
Mexx
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Mexx, hallo i dobrodosla!
Cini mi se kao da nedostaju dijelovi price. Brat navucen na trodone (tramale) i pobrao hepatitis. Kako? di to ima? Na koju foru se zarazio hepatitisom ako uzima trodone, jer za to je potrebno nesto drugo?
Isto tako kako se on uopce navukao na tramale?
Koliko si ti uopce bliska sa njim? Koliko imas pristupa u njegov zivot?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
mexx
Posts: 2
Joined: Mon Nov 20, 2006 9:52 pm
Location: Sarajevo

Post by mexx »

Ma,ne,nije hepatitis od trodona,naravno.Nego u mladosti (ratno vrijeme) je brat bio jako "radoznao" isvasta je probao.i hepatitis mu je od par puta sta se "iglao" sa prijateljima (nekad 1993.),a dijagnosticiran mu je prije 7-8 godina. On je uvijek bio onako na granici s tim stvarima-za hors sam sigurna da ga nije uzimao otkad mu je dijagnosticirana bolest. Nego je on to uspio ishranom regulirati nivo transaminaza i opcenito stanje jetre je bilo ok.Ali je u to vrijeme trodone uzimao za bilo koju bol (zub,glava,kad je u crnjaku itd.) i tad je bio na 30 dnevno. I onda je opet sj...jetru i fakat prekinuo na 2-3 godine.I onda je krenuo na interferonsku terapiju (prosle godine) koja je jako teska kako za tijelo tako i za psihu,i opet je poceo malo po malo uzimati trodone ("protiv boli").I to je mozda sedmicno dan-dva nakon tih injekcija jer je tad imao najgore reakcije od interferona. E,onda nije terapija uspjela,sta ga je potpuno sje... i sad da bi "normalno" funkcionirao,uzima ih 6-10 dnevno.I to traje vec nekih 6 mjeseci intenzivno i sad bi se on kao skinuo,ali ne ide. Kad ga ne uzima par dana,postaje agresivan,na najmanju sitnicu razbija stvari po kuci,onda se previja od bolova,a nakon te neuspjele terapije,ne prihvata konvencionalnu medicinu jer im vise ne vjeruje.Nije on tip da bas prizna da se navukao,jer zaboga "on najbolje zna sta njemu pomaze". Da ne duzim vise,on je inace uvijek bio slabija licnost,za svaki i najmanji bol je uvijek uzimao najjjaci lijek sta imamo u kuci.Eto.Toliko ukratko.samo me interesuje kako ga ubijediti da bar dok se ne skine proba s necim drugim.
Mexx
Mexx
User avatar
anelsick1984
Posts: 2
Joined: Thu Jun 28, 2007 12:28 pm
Location: Bihac

POMOC

Post by anelsick1984 »

E ja necu poceti pricu kao MEXX... Ja cu ispricati svoju pricu .. da i ja ne duljim sve je pocelo 1998 matura sjecam se toga veoma dobro ...jbg... sjecam se samo losih stvari . I sad Alkohol, trava i to se je vuklo do neke 2000 kada zavrsava era rocka , droge i sexa i naravno pocinje TECHNO , droga i alkohol ... Dugo se i to vuklo jedno 2 godine sad da ne nabrajam EX,SPEED, ... sve te neke dizalice , sve sto dize ... I sad ono glavno .. Neki se ljudi i dragi prijatelji povlace u jame , a meni na uho dolazi Smedji vrag , a svi znamo da je SMEDJI PRAH VRAG - HEROINE .... lol Joj ovo mi je sad full bad .. jbg to je unishtilo sve moje u meni ... neznam kako poceti kako da zavrshim ... i ostavljam to to je sad iza mene sad imam jedan problem koji mi se toliko uvukao pod kozu da je to nesto nenormalno ... prosle su heroinske krize , met-heptanonske itd .. i sad lijecelja s T-T Tramalom,trodonom,lumidolom kako god jer sve jeb* znam .... Te bolove nemoze niko podnijeti jer znam sta sam sve ja prolazio ... mene sad zanima kako stati ... nevolim loziti smanjujem kad god mogu ali uvijek mi se u glavi vrti taj t-t... I samo se sjetim jedne stvari od prije koju sam uvijek govorio ljudima mozda to malo okrutno i zvucalo : Ali ako se vec drogiras nemoj to raditi ljekovima , i sad se ja nalazim u 300 puta goroj situaciji ,a mozda se i varam .. Anel ..
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

najbolje ti je otidi kakvom doktoru, ako ne znas sta ces uzeti da ti bulde lakse, a prestati jos ne mozes-vidi se...
sretno
PDT_Love_07
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:07 pm, edited 1 time in total.
johnnyboy
Posts: 1
Joined: Wed Dec 05, 2007 1:25 am

Re: Trodon-pomoc!

Post by johnnyboy »

ljudi moji,tramali su zivo sranje! moj djed ih pije zbog bolova,tako da sam mu ih u dobu između 2005.-2006. hapo naveliko.roko sam ih na sve moguće načine,na nos,guto...i prije nego što sam shvatio uvuko sam se u to sranje preduboko.sve je bilo dobro dok nisam potrošio djedove "zalihe".onda su nastupila sranja.tih 3 tjedna bez trodona su mi bili najgori u životu.nikad u životu nisam bio agresivac,a odjednom sam počeo mlatit sve oko sebe.nasao sam si curu medicinku koja me time opskrbljavala,i dok god ih je bilo,meni je bilo super! međutim,jednom me stariji frend ćopio dok sam ih smrko,i frajer me tako jako polomio da ih tri dana nisam mogo ni smrkat.reko mi je da ce me drukat starcima ako ne prestanem s tim sranjima.malo vremena poslije,i ostatak ekipe je skuzio da nesto samnom nije u redu.bio sam suh ko grana,podocnjaci do poda...banana.tako da su me svi oni poceli forsirat da prekinem s tim sranjem,medjutim ja nisam mogo.ova je tad prekinula samnom isto zbog tramala i bio sam sjeban totalno.cetri tjedna nakon toga svaki dan sam bio mrtav pijan,samo da ne mislim na tramale.ali ganja mi je prosvijetlila zivot! uz pomoc nje sam se skinuo sa svih ostalih sranja,i uopce mi nije lose u zivotu.već 2 godine ne pijem,ne pusim i nisam roko nikakva sranja osim prirodne jebene domace uzgojene ganje.Nije da promoviram drogu,al ako ste vec tolko glupi da se pocnete drogirat,ostanite na ganji i nemojte ici dalje,niti probat kemiju,jer sjebat cete si svi zivot!
maja2002
Posts: 26
Joined: Fri Jul 27, 2007 5:25 pm
Location: Beograd

Re: Trodon-pomoc!

Post by maja2002 »

Dzoni,ipak potrazi pomoc!
martin trajkovski
Posts: 7
Joined: Sat Dec 22, 2007 11:33 pm

Re: Trodon-pomoc!

Post by martin trajkovski »

pa sta da vam kazem trodon je jebeno zajeban,posto je sintetik ima snazni uticaj na CNS
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: Trodon-pomoc!

Post by coacoa »

hehe
johnnyboy smrkao si trodone, ili sam ja pogresno skonto>????!!!!
Ako jesi, kakav je to trip? Prvi put ovo cujem, jbg, iako smo se druzili par godina....
Jbg, ne znam zbog ceka ali memni se ta tolerancija nikada za 2 god nije pomerala.Uvek bih uzeo 3 kom od 50 mg i to je to za ceo dan !Najvise sto sam uz ivotu uzeo bilo je mozda 6 komada za dan!
Kada cujem price tipa, 50 komada, pomislim samo na zeludac i ko zna koliko grama one plastike u njemu???Kaako li je samo organizmu, od toliko hemije i plastike jbg...

E da, za te 2 god, nisam nikada imao nikakvih problema, NI 1 epi napad!
Ali sam uvek uzimao malu dozu bensedina ili lexa.
Uvek pio previse kafe da bi me "dizalo" sto vise.....
Poslednju godinu nije me radilo uopste dok ne popusim dzoint!Tek kada dunem krece voznja!
Stond na njima i ne znam kakav je, niti zelim da znam!

Znam samo da su jebeno zajbani, da mi se zubi pocinju klatiti posle 2 nedelje uzastopnog uzimanja(sto je zanimljivo, kada prekinem na par dana- ne klate se vise, sve je ok), i da zesce sjebu zeludac i bubrege !

Al jbg, klinci ko klinci, a i mi matori.....
250 dinara je tabla u centru grada, ima i za 200 malo dalje od centra....
Vlasnica teke je jednom prilikom kada su je zatvorili, stajala sa torbom u centru grada i samo vadila"brazilce".
Sada regularno radi, a sifra je 1.2.3.4.5.6.7.8.9 ....ili koliko ti vec treba (tabli).
Luda zemlja, ludi ljudi.....
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
Post Reply