Novi partneri nakon komune?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Zlatnosunce
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2020 5:21 pm

Novi partneri nakon komune?

Post by Zlatnosunce »

Evo ja koja se nikad nisam drogirala, necu pusenje povremeno trave racunati..
ja sam se zaljubila u dečka koji je izašao iz komune, nisam ga poznavala prije, ljubav je slijepa.
Imam to spasilac ponašanje, pomagačica sam, nije ni čudo da mi se svidio kad znam da je on osoba kojoj pomoć treba.

Sviđa mi se, voljela bih čuti iskustva muških.
Mislim da se ja njemu isto sviđam, ali kad pogledam realno kao da je on imao prilike druge zene upoznati s obzirom na komunu, koronu...
Imao je curu koja se drogirala skupa s njim (ne zivi u istom gradu) ; a koja ironija ja sam decka jednog jedinog ostavila jer je poceo se drogirati (i bio je narkoman 10godina na speedu)...

Zanimaju me vasa iskustva nakon komune, prvi susreti s ljudima..Hvala
Last edited by Zlatnosunce on Thu Dec 17, 2020 1:16 am, edited 1 time in total.
Annaiva
Posts: 7
Joined: Mon Dec 07, 2020 9:43 pm

Re: Price sa sretnim krajem?

Post by Annaiva »

Nema
Zlatnosunce
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2020 5:21 pm

Re: Price sa sretnim krajem?

Post by Zlatnosunce »

Annaiva wrote: Fri Dec 11, 2020 5:56 pmNema
Sta ti ispod svake teme poklopis ljude...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by Akkasha Come Back »

Zlatnosunce wrote: Mon Dec 07, 2020 5:46 pm Evo ja koja se nikad nisam drogirala, necu pusenje povremeno trave racunati..
ja sam se zaljubila u dečka koji je izašao iz komune, nisam ga poznavala prije, ljubav je slijepa.
Imam to spasilac ponašanje, pomagačica sam, nije ni čudo da mi se svidio kad znam da je on osoba kojoj pomoć treba.

Sviđa mi se, voljela bih čuti iskustva muških.
Mislim da se ja njemu isto sviđam, ali kad pogledam realno kao da je on imao prilike druge zene upoznati s obzirom na komunu, koronu...
Imao je curu koja se drogirala skupa s njim (ne zivi u istom gradu) ; a koja ironija ja sam decka jednog jedinog ostavila jer je poceo se drogirati (i bio je narkoman 10godina na speedu)...

Zanimaju me vasa iskustva nakon komune, prvi susreti s ljudima..Hvala
Sama si već sebi dala odgovor, ali ne vidiš, pa sam ti morala crvenim slovima skrenuti pažnju na tvoje sopstvene reči.

To što si ostavila dečka (narkomana) nije "ironija" nego jedino zdravo i logično razmišljanje, a ovo o čemu sada maštaš je totalno nerealno i nemoguće.
Ne zavaravaj se da si "spasilački tip", ako moram biću i gruba pa ću ti reći idi spašavaj ljude kojima se može pomoći a i potreban im je zaista neko, toliko ljudi u kolicima ima na primer.
Ako postaneš suovisnik, imamo mi temu i o tome, a kako bi bilo da prvo tu pročitaš iskustva?
Pozdrav i budi pametna.
Zlatnosunce
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2020 5:21 pm

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by Zlatnosunce »

Akkasha Come Back wrote: Mon Jan 11, 2021 2:33 pm To što si ostavila dečka (narkomana) nije "ironija" nego jedino zdravo i logično razmišljanje, a ovo o čemu sada maštaš je totalno nerealno i nemoguće.
Ne zavaravaj se da si "spasilački tip", ako moram biću i gruba pa ću ti reći idi spašavaj ljude kojima se može pomoći a i potreban im je zaista neko, toliko ljudi u kolicima ima na primer.
Ako postaneš suovisnik, imamo mi temu i o tome, a kako bi bilo da prvo tu pročitaš iskustva?
Pozdrav i budi pametna.
Hvala puno!
Od mog otvaranja ove teme do sada proslo je mjesec ipo dana. Odlucila sam udaljiti se od tog decka i posvetit se puno vise sebi i da samo kazem nakon sto sam pokusala pomoc mu i sve, nije mi niti poželio Sretnu 2021.godinu, toliko o njemu - dobila sam čestitke sa svih strana, od njega ništa.

Svakako neka mu je sa srećom.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by Akkasha Come Back »

Zlatnosunce wrote: Sat Jan 16, 2021 2:56 am
Akkasha Come Back wrote: Mon Jan 11, 2021 2:33 pm To što si ostavila dečka (narkomana) nije "ironija" nego jedino zdravo i logično razmišljanje, a ovo o čemu sada maštaš je totalno nerealno i nemoguće.
Ne zavaravaj se da si "spasilački tip", ako moram biću i gruba pa ću ti reći idi spašavaj ljude kojima se može pomoći a i potreban im je zaista neko, toliko ljudi u kolicima ima na primer.
Ako postaneš suovisnik, imamo mi temu i o tome, a kako bi bilo da prvo tu pročitaš iskustva?
Pozdrav i budi pametna.
Hvala puno!
Od mog otvaranja ove teme do sada proslo je mjesec ipo dana. Odlucila sam udaljiti se od tog decka i posvetit se puno vise sebi i da samo kazem nakon sto sam pokusala pomoc mu i sve, nije mi niti poželio Sretnu 2021.godinu, toliko o njemu - dobila sam čestitke sa svih strana, od njega ništa.

Svakako neka mu je sa srećom.
Lajk!
Evo citirala sam sve, jer kako drugačije da ti se javim da sam pročitala 🤔

A i nisam uopšte videla obaveštenje pa kasnim i ja sa odgovorom.
Dobro je ispalo, i na brzinu...uplašila sam se da će potrajati i da će te ko zna koliko iskoristiti...
Drago mi je da si ok, pozz veliki!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by sanela »

I ja da podržim tvoju odluku. To je najbolje što si uradila prvo za sebe, a i za njega.
Posebna je priča uspostavljanje odnosa sa dečkom/djevojkom nakon izlaska iz komune.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by đondo »

Ne bih volio sad otvoriti diskusiju o narkomanima i komunama i tko i zašto ali ipak imam mišljenje koje bih htio da se čuje.
Slažem se da je bolje za "neiskusnu" djevojku da to ne pokušava i da može samo naje....
Ali ne bih htio ni generalizirati i reći da svaki narkoman, pogotovo koji izađe iz komune nije zaslužio barem pravu šansu za normalnim životom, ljubavi, poslom...
Samo za tako nešto mora i osoba koja u takvu vezu ulazi biti jaka, pametna i na sve spremna. Uvijek možeš nekoga odkarati, to je najmanji problem ali tko zna, možda se taj dečko promijenio i bio spreman za ozbiljnu vezu i život bez droge.
Ovako po zadnjih nekoliko odgovora ispada "bježi od njega kao vrag od tamjana"! :evil:
I to je samo moje mišljenje, ništa nikome ne prigovaram niti bilo koga napadam. ;)
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by Akkasha Come Back »

đondo wrote: Tue Sep 14, 2021 10:12 pm
Ovako po zadnjih nekoliko odgovora ispada "bježi od njega kao vrag od tamjana"! :evil:
I to je samo moje mišljenje, ništa nikome ne prigovaram niti bilo koga napadam. ;)
Ostavila sam samo ovaj poslednji deo. Ljudi, generalno gledano su se jako puno promenili, nema više ni "dođi na kafu" jer više niko nema interesovanja ni za šta ako od toga nema ništa, svi imaju problema, gadna su vremena, i uobičajena pojava je da se beži što dalje od nekoga samo ako nazreš da je u problemu akamoli ako znaš sigurno da jeste, ne važi za "naš svet" nego za ceo svet.
Najkraće.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Novi partneri nakon komune?

Post by đondo »

Akkasha Come Back wrote: Tue Sep 14, 2021 11:47 pm
đondo wrote: Tue Sep 14, 2021 10:12 pm
Ovako po zadnjih nekoliko odgovora ispada "bježi od njega kao vrag od tamjana"! :evil:
I to je samo moje mišljenje, ništa nikome ne prigovaram niti bilo koga napadam. ;)
Ostavila sam samo ovaj poslednji deo. Ljudi, generalno gledano su se jako puno promenili, nema više ni "dođi na kafu" jer više niko nema interesovanja ni za šta ako od toga nema ništa, svi imaju problema, gadna su vremena, i uobičajena pojava je da se beži što dalje od nekoga samo ako nazreš da je u problemu akamoli ako znaš sigurno da jeste, ne važi za "naš svet" nego za ceo svet.
Najkraće.
Online svijet je postao ono što je prije bio društveni život ili ispijanje kave.
Na jedan način je dobro što se ja sada tipkam sada sa tobom koja si prilično daleko od ovoga gdje sam ja.
Na drugi način je loše što smo zapostavili taj intimniji, osobniji odnos.
Najbolje kada vidiš klince da sjede blizu jedan drugoga a chataju preko moba. :)
Ali svako vrijeme ima svoje rituale pa je tako fb, twitter, instgr, tik-tok... postao novi odlazak na kavu i olajavanje. :P
Post Reply