Marjanovac

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Marjanovac

Post by poison »

Moja namjera je unit malo vedrine u život bilo kojeg ovisnika koji dolazi ovdje na forum.
Kod mene je to da ja za takvo što nemam granice. I priznajem da znam bit malo slijep i brzoplet pri pisanju postova ali namjera ostaje ista.
THIS
Image
Image






majson
Posts: 1
Joined: Fri Jul 18, 2014 11:46 am

Re: Marjanovac

Post by majson »

dobrica wrote:Batalite se tog Marjanovca i tih komuna, ja sam bio i nista, mnogo njih je bilo i ništa, samo vam uzmu pare, marjanoavc se plaća, bolje da plati sebi da ga prime na neki program održavanja dok se ne oporavi da krene sam!
ajme meni cuj da plati sebi program ...lol pa i marjanovac ima joko dobar program ti ocito mislis na terapiju od koje postajes jos veci zombi ....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Marjanovac

Post by Tamara86 »

Kada sam ja trebala ići u Marjanovac sa svojim momkom, otišla sam u centar na razgovor sa operatoricom i časnom sestrom iz kuće u Aleksandrovcu.
Htjeli smo ići oboje, znači zajedno, ali naišli smo na dva problema.
Prvi problem je bio što smo u vezi, a oni ne primaju ni bračne partnere, ni curu i momka, ni brata i sestru. Znači nikoga ko se poznaje na bilo kakav način.
Drugi problem je bio taj što momak tada nio bio u mogućnosti plaćati 300 maraka mjesečno koliko se inače plaća...
Na to je časna sestra rekla, citirat ću jer se dobro sjećam "Mi pravimo iznimke u takvim slučajevima, jer je spas jednog ljudskog života važniji od bilo kakvog novca." Ok, pomislh ja.
ALI!
Kroz razgovor koji je trajao nekih 35-40 minuta , gledanja slika na laptopu i objašnjuavanjua na koji princip zajednica funkcionira, momak i ja smo skontali da se njih obje lagano usmjeravaju prema meni, koja sam u dobroj financijskoj situaciji, roditelji mi vade papire, itd... A on je sam sa majkom koja je starija žena koja nebi imala baš neku mogućnost putovati čisto zbog zdravlja.
Toliko o dušebrižnosti.
Potpis
Opet, ne znam da li sam uspjela kopirati kako treba, ali nije ni vazno. Istina je da ne primaju bracne partnere, curu i momka, itd. ali samo ih ne primaju zajedno. Dakle, prvo udjes npr.ti i kad predjes u drugu fazu, za sta ti treba otprilike 2mj. sve je individualno, on moze uci, jer nemate komunikaciju, a kad predjes i ti u drugu fazu, ako vide da je zabrinjavajuce, zabranjuju vam komunikaciju, a i ovako je zabranjeno da bilo koji momak i djevojka budu sami u jednoj prostoriji, uvijek treba biti najmanje troje ljudi, dakle, to nije tacno. Znaci, ovo sto si napisala da se lagano usmjeravaju ka tebi je cista glupost, i totalna nebuloza, dole su ljudi bili koji nisu nikad marke platili, i koji su poslije, kad nisu imali gdje, ostali dole, kao npr. nocni cuvar, kad nema operatera. Program je super, super je sto je mjesovita komuna, cisto da mozes popricati i sa osobama suprotnog pola, a ti ako ides u komunu na silu, ili primoran, napravices sranje, nije bitno jel mjesana, ili ti vodis komunu, ili ne znam sta. Kazes da si pricala sa operatoricom, to ne znam kojom, posto ne znam kad je to bilo, ali kazes i da si sa casnom sestrom pricala, a za prijem od časnih sestara je zaduzena sestra Amata, koja je posvetila svoj zivot narkomanima, a takve su i sve ostale casne sestre dole. Ja ne pricam ovo jer sam dole zavrsila program, niti jer sam se poslije komune skinula, pa sad kao Marjanovac je najbolji. Najbolji je ako imas zelju da se skines, i sto bi dole rekli, nije skinuti se samo biti u komuni 2godine. Poslije toga se moras i resocijalizovati, u cemu ti takodje pomazu. I za kraj, evo citat iz Marjanovca, iz kancelarije u kojoj se razgovara-"dodji sebi dok imas kome."
nokeroners
Posts: 2
Joined: Sun Mar 07, 2021 1:34 am

Re: Marjanovac

Post by nokeroners »

neprimaju bracu bracne drugove sa razlogom .ja sam nekako dosao u psihijatrijsku kliniku i bio sam sa bratom na lecenju iako se protivila doktorica ali on je vec skinut bio ja sam dosao kasnije posle 3meseca i ostao 1mesec i rekao bratu idemo kuci.
User avatar
Noop
Posts: 43
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Marjanovac

Post by Noop »

Pozdrav ljudi, molim vas ako tko zna jos sto o Marjanovcu da napise, uskoro idem tamo nakon mjesec ipo sto sam uz dogovor izisla iz Cenacola. Rekli su mi da me pustaju mjesec dana jer sam tuzna i depresivna i da me djeca takvu ne gledaju (djeca majki ovisnica), da smanjim terapiju i da se vratim. No meni njihova zabrijanost na Mariju ili tzv. Gospu ne odgovara, biblijski sam krscanin i znam kome se molim ako se ne molim Bogu plus ni minute samoce osim u wc u da saberes misli. Moze pomoci onome tko se moze okrenuti katolicanstvu i brijati u tom smjeru plus koliko sam zamjetila da su upetljani s masonima kao organizacija o cemu naravno sticenici nemaju pojma ili ih nije briga. Sve vode bivsi ovisnici koji tu pokusavaju ispuniti svoje ambicije preko drugih pa su neki pomalo i oholi, kao da tu pokusavaju izgraditi karijeru vjerojatno zbog neuspjeha i kompleksa iz starog zivota.
•da li znam kako želim da se nađem...•
User avatar
Noop
Posts: 43
Joined: Fri Oct 21, 2022 4:46 pm
Contact:

Re: Marjanovac

Post by Noop »

Kako izgledaju dani npr.?
•da li znam kako želim da se nađem...•
Post Reply