Marjanovac

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Marjanovac

Post by AnAna_mo »

Kada sam ja trebala ići u Marjanovac sa svojim momkom, otišla sam u centar na razgovor sa operatoricom i časnom sestrom iz kuće u Aleksandrovcu.
Htjeli smo ići oboje, znači zajedno, ali naišli smo na dva problema.
Prvi problem je bio što smo u vezi, a oni ne primaju ni bračne partnere, ni curu i momka, ni brata i sestru. Znači nikoga ko se poznaje na bilo kakav način.
Drugi problem je bio taj što momak tada nio bio u mogućnosti plaćati 300 maraka mjesečno koliko se inače plaća...
Na to je časna sestra rekla, citirat ću jer se dobro sjećam "Mi pravimo iznimke u takvim slučajevima, jer je spas jednog ljudskog života važniji od bilo kakvog novca." Ok, pomislh ja.
ALI!
Kroz razgovor koji je trajao nekih 35-40 minuta , gledanja slika na laptopu i objašnjuavanjua na koji princip zajednica funkcionira, momak i ja smo skontali da se njih obje lagano usmjeravaju prema meni, koja sam u dobroj financijskoj situaciji, roditelji mi vade papire, itd... A on je sam sa majkom koja je starija žena koja nebi imala baš neku mogućnost putovati čisto zbog zdravlja.
Toliko o dušebrižnosti.
Potpis.
shale84
Posts: 4
Joined: Tue Feb 21, 2012 7:59 pm

Re: Marjanovac

Post by shale84 »

Pozz,vidjeh tvoju objavu pa sam morao reagovati jer je moje mišljenje da nisi u pravu;bivši sam korisnik "centra Marjanovac" i mogu reći da "finansijska situacija" uopšte ne igra ulogu,ja lično nisam plaćao puni iznos,a znam i dosta ljudi koji su bili besplatno u zajednici.Svaka zajednica je dobra ako pomogne bar da jedan čovjek izađe na pravi put,neznam mnogo o drugim zajednicama ali meni je Marjanovac pomogao i izašao u susret.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Marjanovac

Post by ivica »

he he he
ignorance is bliss!
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: Marjanovac

Post by cibukarda »

pa Ivice pošto vidim da si na svakoj temi glasan da znaš da je priča koju su vodili narkomani u Crnoj Reci vezana za Marjanovac i da su oni centar Marjanovac deklarisali kao najbolji centar za lečenje a posle se pojavio centar u Bastasima koji radi na istom programu samo što nije vezan za crkvu.
razgovarao sam nekad davno sa voditeljicom centra Marjanovac i mislim da je licemerno spočitavati bilo šta ružno toj ženi koja je posvetila svoj život borbi protiv te opake bolesti.
pročitao sam da si bivši djanki ali lično mislim da si još daleko od normalnog i zdravog života
dobio si odgovor koji si tražio i na temi o verskim komunama i nadam se da si zadovoljan
ipak razmisli sa tvojih skoro četrdeset godina gde si i ko si
i kakav su izbor imali tvoji bližnji
a ti si uvek imao izbor i izabrao si
i tad i sad
i još ti odlučuješ šta ćeš i kako ćeš
i na ovom portalu ti odlučuješ da se ponašaš kao adolescent koji se nešto duri
odrasti pa da nastavimo diskusiju
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Marjanovac

Post by ivica »

Ko je šta rekao ružno??
Ti cibukarda ili si nepismen ili aj kod psihijatra.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Marjanovac

Post by ivica »

Jedna je stvar! Raspravljanje na temu vjerskih sekti kao alternative za liječenje ovisnosti je besmisleno i to znaju i ptice na grani. Ja dok god mogu ja ću ljudima ukazivat na alternativu jer ja je znam, imam je na svojoj 35 godina staroj koži.

Moja namjera je unit malo vedrine u život bilo kojeg ovisnika koji dolazi ovdje na forum.
Kod mene je to da ja za takvo što nemam granice. I priznajem da znam bit malo slijep i brzoplet pri pisanju postova ali namjera ostaje ista. ja smatram da sve ima drugu strani i vedriju unatoč okolnostima.
Treba okrenit glavu , a ne se vrtit u istom krugu, ponavljat jedno te isto....
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Marjanovac

Post by zeleni »

ivica wrote: Jedna je stvar! Raspravljanje na temu vjerskih sekti kao alternative za liječenje ovisnosti je besmisleno i to znaju i ptice na grani. Ja dok god mogu ja ću ljudima ukazivat na alternativu jer ja je znam, imam je na svojoj 35 godina staroj koži.

Moja namjera je unit malo vedrine u život bilo kojeg ovisnika koji dolazi ovdje na forum.
Kod mene je to da ja za takvo što nemam granice. I priznajem da znam bit malo slijep i brzoplet pri pisanju postova ali namjera ostaje ista. ja smatram da sve ima drugu strani i vedriju unatoč okolnostima.
Treba okrenit glavu , a ne se vrtit u istom krugu, ponavljat jedno te isto....

:rock:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Marjanovac

Post by Šmizla »

Meni se ne sviđa što je u Marjanovcu mješovita komuna.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: Marjanovac

Post by dobrica »

Batalite se tog Marjanovca i tih komuna, ja sam bio i nista, mnogo njih je bilo i ništa, samo vam uzmu pare, marjanoavc se plaća, bolje da plati sebi da ga prime na neki program održavanja dok se ne oporavi da krene sam!
bokiskenderija
Posts: 2
Joined: Sun Nov 03, 2013 5:45 pm

Re: Marjanovac

Post by bokiskenderija »

pozdrav ja sam boris iz sarajeva sam vidim da si napisao da ces rado pomoci oko informacija ja sam napravio kontakt sa marijanovcem zani ma me kakvi su uslovi kako fukcionise ta ustanova molim te ako mozes da mi barem ukratko objasnis o istoj unaprije hvaLa
Post Reply