Marjanovac

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

SuWy
Posts: 3
Joined: Sun Jan 06, 2008 5:07 pm
Location: Marakana, Sewer

Re: Marjanovac

Post by SuWy »

Da li neko zna ima li u Marjanowcu fax, da ne shaljem swe poshtom, jer upadam chim stignu swi nalazi?!

Unapred tnx for odgowor!
User avatar
:) ANCHY :)
Posts: 1
Joined: Fri Mar 28, 2008 4:31 pm
Location: SRBIJA

Re: Marjanovac

Post by :) ANCHY :) »

Moj brat uskoro treba da ide u Marjanovac. Kako je uopste tamo,koliko je bolje ili drugacije od drugih komuna?
On se drogira vec nekih 16 g. naravno uz mnoge prekide,odvikavanja, bezbroj kriza i onoga " od sutra prestajem i ne zelim vise sebi to da radim ". 2006 je bio tri meseca u Reto centru u Splitu,ali na kraju nije mogao da izdrzi vise tamo pa se vratio kuci.Bio je jos par meseci cist i onda je opet poklekao.Posle je imao "aktivan" period,malo dop ,malo tablete i alhohol,pa kad pretera onda infuzija i ciscenje par dana pa sve ispocetka.Sad je resio da ostavi sve,ja sam za Marjanovac i saznala preko neta i ovog foruma tao da sad pomozite mi jos jednom :cry:
Poslao je neke dokumente. Jer biste mogli da mi kazete kako to dalje funkcionise kad bi mogao da bude primljen itd.
Da li je taj program u Marjanovcu stvarno delotvoran? koliko sam ja upucena to izgleda stvarno moze da mu pomogne ne samo da prestane sa narkomanijom vec i da izgradi sebe kao licnost sto je za jednog zavisnika mnogo vazno. Ako moze neko ko je vec bio da mi kaze na osnovu svog iskustva kako je prosao kroz sve te krize i moralne i one druge :?
Hvala unapred puno
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Marjanovac

Post by Modesty »

Svaka komuna ti pružanja manje više sčično...daje ti mogućnost i pomoć da promjeniš svoj život a koliko će neko odradit kao treba ali će samo čeka da prođe taj preporučeni period je do ssmog ovisnika......ovisnik je glavni akter i od njega zavi skoro sve zavisi kakav će oizaći van.Analogno tome,teško je reći koja je komuna bolj,to je meni više indidualna stvar....definitivno su uglavnom sve dobre za one koji žele početin jedan normalan,neovisnilki život.
Vesna Trputic
Posts: 1
Joined: Wed Apr 30, 2008 11:54 am

Re: Marjanovac

Post by Vesna Trputic »

Javljam vam se u nadi da cu od vas dobiti upute sta ciniti: moj sin je 23 godine i ovisnik je trave i sta jos nismo uspjeli doznati. Ne zeli suradjivati. Momentalno je u veoma agresivnoj fazi i sinoc je prvi puta noc proveo vani. Sada ceka pregled kod psihijatra koji jos uvijek nije siguran u kojoj mjeri je droga u pitanju a koliko je to povrerda glave koju je imao prije punih 2 mjeseca. On se jos uvijek bori protiv toga da je narkoman i ne zeli priznati, mi smo dosta informacija dobili mod njegovog drustva koje je zaista s nama kooperiralo dajuci nam informacije. Nas sin se poceo izolirati od tog drustva trazeci novo, ne znamo sta je uspio
justme
Posts: 119
Joined: Sat Apr 12, 2008 10:56 am

Re: Marjanovac

Post by justme »

na ovoj stranici mozete dosta toga da procitate i nadjete dosta korisnih informacija.
nakon testa na droge,saznacete da li je to "samo" marihuana ili nesto vise.
u svakom slucaju bih vam preporucila da posjetite savjetovaliste za bolesti ovisnosti ukoliko postoji u mjestu u kojem zivite i da se "naoruzate" sa sto vise potrebnih informacija.
ovisnost je vrlo kompleksan i ozbiljan problemi kao takvom mu treba pristupiti.bilo da se radi o pervenciji ( sto je jos slucaj ako se radi o marihuani ) ili tretmanu.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Marjanovac

Post by Modesty »

sama činjenica da njemu više ne paše društvo koje surađuje sa vama i vjerojatno se ne drogira je vrlo alarmantno.....kao što Sonja kaže,nemora čak biti ni test a može i možete ga kupiti u svako apoteci,test na svew droge još bolji način ja da u neko specijalizovanoj ustanovi za tu problematiku vadi krv jer će tim testom dobiti inoformacije,tj. vi koliko tačno koje droge ima u krvi i tad će sve biti jasno...ne gubitw vrijeme samo čitajući forum jer vam niko nemože ovdje ozbiljno pomoći dok ne saznamo pravi problem.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Marjanovac

Post by misty »

Vesna,

nemojte čekati...kupite odmah test...tako ćete razrešiti sve nedoumice...
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Re: Marjanovac

Post by Lilith »

OWO SAM TRAZILA....
CEKAM DA ME PRIME U MARJANOVAC....
ZAWISNIK OD 12te,heroinski od 14te
SWE ZIWO PROBALA DA PREKINEM,JEDINO SU MI MOJI DRAGI N.A. POMOGLI,ALI OPET ZABRLJAH GADNO U REKORDNO BRZOM ROKU SE SJEBAH OPET....
KISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
cigaretttt.jpg
cigaretttt.jpg (16.95 KiB) Viewed 6902 times
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
min
Posts: 3
Joined: Sat Apr 28, 2007 7:12 pm

Re: Marjanovac

Post by min »

kada ides za marjanovac,koliko sada imas god?
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Re: Marjanovac

Post by Lilith »

min wrote:kada ides za marjanovac,koliko sada imas god?
Imam 18 ipo......zawisnik od 12te,heroinski od 14te....mrzela sam komune jer ono bese moj ziwot,i neki biwsi ortaci su mi punili glawu raznim glupostima....ZATO....
koji god wid lecenja pokusawala,nije uspeo,jedino su mi moji dragi NA zaista pomogli,ali ocigledni...zbog jos nekih stwari,to sada nije dowoljno.....
....ZATO IPAK IDEM U KOMUNU....WALDA USKORO....ISKRENO SE NADAM.....
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
Post Reply