Ovisnost o Heroinu - Molim pomozite

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

NeedPomoc
Posts: 3
Joined: Sun May 21, 2006 10:41 am
Contact:

Ovisnost o Heroinu - Molim pomozite

Post by NeedPomoc »

Zdravo svima kao i uvjek tu ste kad zatreba. Moj prijatelj vec neko vrijeme koristi heroin. Ja cu vam ispricati neke detalje njegovog koriscenja a vi preporucite kako najbolje da se skine. Molim vas samo pouzdane metode stvarno ne zelim jos vise da mu zgorcham zivot jos vise. Ako imate nekog ko se skinuo tom metodom molim vas preporucite. On stvarno zeli da se skine i porodica i prijatelji stoje iza njega. Cisto da vam pomogne neki detalji:


Koristio je zadnjih godinu dana 2 grama dnevno (ili barem on tako kaze). Sve ukupno koristi vec 5-6 godina ali je pravio pauze po pola godine ili godinu ali u kontaktu je sa heroinom vec oko 5-6 godina.


P.S. Trodon ne dolazi u obzir? Da li uopste da koristi trodone? Kucni pritvor? Samostan? Koliko dugo? Koji Medikamenti?

Hvala...


Molim vas pomozite.
New
Posts: 1
Joined: Wed May 24, 2006 12:36 pm

Post by New »

Dragi ili draga,

mislim da trodoni i sve vrste lecenja samostalnog nije bas uspesno, ako "prijatelj" vec ima svu vasu podrsku, mislim na tebe i porodicu, najbolje klinika. Ovo je neko moje iskustvo. Ja sam provela 2 godine uzaludne pokusavajuci da pomognem svojoj boljoj polovini, kucni pritvor, lekovi i slicno, sto sam se ja vise trudila i kontrolisala, to je on nalazio bolje nacine da nastavi (a pri tom i on je hteo da se toga resi). Sada posle nekih godinu dana od kako smo na privatnoj klinici i od kako ima ugradjen cetvrti implant, jos uvek ne mogu da kazem da smo uspeli, ali se barem nadam, i pri tom znam da je stvarno ovih godinu dana bio cist.
Sve najbolje.
lizard king
Posts: 20
Joined: Tue Jun 06, 2006 1:33 pm
Location: moj mali grad
Contact:

Re: Ovisnost o Heroinu - Molim pomozite

Post by lizard king »

NeedPomoc wrote:Zdravo svima kao i uvjek tu ste kad zatreba. Moj prijatelj vec neko vrijeme koristi heroin. Ja cu vam ispricati neke detalje njegovog koriscenja a vi preporucite kako najbolje da se skine. Molim vas samo pouzdane metode stvarno ne zelim jos vise da mu zgorcham zivot jos vise. Ako imate nekog ko se skinuo tom metodom molim vas preporucite. On stvarno zeli da se skine i porodica i prijatelji stoje iza njega. Cisto da vam pomogne neki detalji:


Koristio je zadnjih godinu dana 2 grama dnevno (ili barem on tako kaze). Sve ukupno koristi vec 5-6 godina ali je pravio pauze po pola godine ili godinu ali u kontaktu je sa heroinom vec oko 5-6 godina.


P.S. Trodon ne dolazi u obzir? Da li uopste da koristi trodone? Kucni pritvor? Samostan? Koliko dugo? Koji Medikamenti?

Hvala...


Molim vas pomozite.
OD PRITVORA NEMA NISTA KAO NI OD SAMOSTALNOG LIJECENJA SAMO NEKA NEKO OD PORODICE ILI DJEVOJKA AKO SU BLISKI ODE SNJIM DO NAJBLIZEG CENTRA ZA PREVENCIJU OVISNOSTI I AKO ON TO STVARNO ZELI SAM IZABERE VRSTU TERAPIJE AKO JE MOGUCE..MENI JE POMOGLO...
dekidaca
Posts: 1
Joined: Sun Aug 26, 2007 9:11 pm
Location: Beograd

Post by dekidaca »

Od ove bolesti se niko nije sam izlecio,sto pre u neki centar za skidanje i tu ce biti cupavo ali sanse su velike.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Deki predhodni postovi su iz 2006-te godine ... :D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by joesspappa »

Zvrk pusti coveka da udje u fazon... vidish da je nov... nemoj odma po gusci...neka se okurazi i nek pomogne nekom...
pozz :lol:
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Pappa...uželela sam se da te vidim ovde....POZZZ


A tebi noviša...DOBRODOŠLICA!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

uzas je moja furka :twisted:
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

sto to sad pises? kakav uzas?
PDT_Love_07
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

ma nista ba, sta se odmah trzas, hehehe, to je ona pjesma jedna od grupe azra... :P
Post Reply