STVORITI IDEALNU KOMUNU

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

||NeX||
Posts: 24
Joined: Tue Jul 19, 2005 5:41 pm

Post by ||NeX|| »

Što nebi ovdje postavio? Siguran sam da svačija ideja ima mjesta i može dopuniti.
Allah je Najmilostivi, Milostivi, On i največem griješniku prašta i pomoć pruža.
matatizo
Posts: 4
Joined: Wed Apr 26, 2006 9:18 pm

slazem se, ali...

Post by matatizo »

kako mogu ovdje uploadati pdf file?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Moraš ga negdje drugo uploadati, a ovdje staviti link da se može skinuti.
matatizo
Posts: 4
Joined: Wed Apr 26, 2006 9:18 pm

Post by matatizo »

imas prijedlog? vidim da imas neke veze s narkomanija.ba, mozes li ga mozda tamo uploadati?
dope_boy

Post by dope_boy »

zasto je neko izbrisao moj prijedlog za idealnu komunu????
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

dope_boy wrote:zasto je neko izbrisao moj prijedlog za idealnu komunu????
Hm, možda zato što je glup... :roll:

12 SATI CIJEPANJA DRVA,4 SATA SLAGANJA ISTIH,2 SATA OSTRENJA SJEKIRA I 6 SATI SPAVANJA.SVE TO UZ ZNATNU KOLICINU METADONA,RECIMO I BOCICA DNEVNO NA VENU.OVAJ RECEPT MORA DJELOVATI.
P.S.-AKO USPIJES HOCU PROCENAT OD ZARADE PRODAJOM MOGA PATENTA.
SRETNO
Ja ti jakog patenta. Jel bi ti svog brata smjestio u tu komunu ili bi i sam u nju išao?
dope_boy

Post by dope_boy »

ovako:moj je brat bio u jednoj ot tih "VJERSIH KOMUNA"...I sta se desava..NARAVNO NISTA SVE POSTAROM SEM TOGA STO JE PUKO KO ZVECKA..LIJEKA MU NEMA..KAO KAZU ONI MOZE SE BE METADONA(HEPTANONA)..NEMA SANSE..16 MJESECI BIO I STA JE DOBIO.PRIJE JE BIO NARKOMAN...A SAD JE NARKOMAN SA TEZIM DUSEVNIM POREMECAJEM.I...ZNACI TO JE MOJ PRIJEDLOG...JER U TAKVOJ USTANOVI MOJ BI BRAT BI IZLIJECEN,NARAVNO KAO OVISNIK O METADONU ALI IPAK IZLIJECEN OD HEROINA...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

dope_boy wrote:ovako:moj je brat bio u jednoj ot tih "VJERSIH KOMUNA"...I sta se desava..NARAVNO NISTA SVE POSTAROM SEM TOGA STO JE PUKO KO ZVECKA..LIJEKA MU NEMA..KAO KAZU ONI MOZE SE BE METADONA(HEPTANONA)..NEMA SANSE..16 MJESECI BIO I STA JE DOBIO.PRIJE JE BIO NARKOMAN...A SAD JE NARKOMAN SA TEZIM DUSEVNIM POREMECAJEM.I...ZNACI TO JE MOJ PRIJEDLOG...JER U TAKVOJ USTANOVI MOJ BI BRAT BI IZLIJECEN,NARAVNO KAO OVISNIK O METADONU ALI IPAK IZLIJECEN OD HEROINA...

Gdje da počnem...

1. Prije nego će otići u 'vjersku komunu' tvoj brat je znao gdje ide. Znači, izabrali ste takvu komunu.

2. Metadon je supstitucija/zamjena za heroin koja se koristi da bi s eljudi postepeno skinuli sa svih droga. Kriza od metadona traje duže od heroinske, jer i metadon stvara ovisnost. Ovdje ima ljudi koji su se skinuli u komuni i sad žive normalan život. Tako da ne možeš generalizovati.

3. To što tvom bratu nije pomoga komuna nije krivica komune. Zapravo, komuna nije svemoguća. Da bi komuna dala rezultat (kao i bilo koji vid tretmana) treba se htjeti mijenjati, treba steći uvid u svoje ponašanje, način razmišljanja, stavove, sistem vrijednosti i to sve promijeniti. Komuna je sredstvo kojim se dolazi do cilja.

4. Komuna nije od tvog brata napravila osobu sa težim duševnim poremećajem, nego droga. Bog zna kakvo je smeće tvoj brat sve koristio i na kraju je pukao ko zvečka.

Znam da si ljut, ali ovakvi komentari po forumu zaista nemaju smisla, jer ima i previše ljudi kojima je komuna spasila život i kad pročitaju tvoj komentar to će im samo poslužiti kao dodatni razlog da odbiju liječenje...
dope_boy

Post by dope_boy »

ok.nisam mislio da obeshrabrujem koga..samo hocu da kazem da bez medicinskih metoda nema uspjeha u lijecenju tih bolesti(tako kaze statistika),svejedno to je moje misljenje.
kao prvo utuvili su mu u glavu ono sto su oni htjeli da on vjeruje.i on je poceo vjerovati i poce se gudrati sve vise govoreci kako je to za dobrobit njegove SPIRITUALNOSTI..ma ne znam ni ja vise.
I NEMOJ MOLIM TE DA GOVORIS KAKO MI JE BRAT PUKAO KO ZVECKA ILI STA VEC.IMAJ OBZIRA,MOMAK UMIRE...nemogu da vjerujem
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

dope_boy wrote: I NEMOJ MOLIM TE DA GOVORIS KAKO MI JE BRAT PUKAO KO ZVECKA ILI STA VEC.IMAJ OBZIRA,MOMAK UMIRE...nemogu da vjerujem
To si ti rekao, a ja sam samo ponovila.
Pogledaj svoj prethodni post.
Post Reply