STVORITI IDEALNU KOMUNU

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

dope_boy

Post by dope_boy »

sanela mozda nismopoceli bas najbolje..al nema veze
mislio sam da imamo pravo na misljenje...a eto....
ja licno samo sam jednom probao heroin i nije mi se svidio..valjda sto kratko radi ,nemam pojma,...
al sto se metadona tice ,na njemu sam par godina i ama bas nikakvih poslijedica nemam.imam covjeka sto mi zdaje zelene recepte pa ga dobivam besplatno (heptanon podizem)..buduci da ga imam svaki dan nikad nisam kriziro+nisam morao da kradem novac,prodajem stvari is kuce jer uvijek ga IMAM.nisam ja sad da nemam mjeru..uzimam tek toliko da me pokrece citav dan.svoj posao obavljam bez problema i niko se ne zali na mene.jesam li ja dzankara.ne bih rekao.to je samo moja pokretacka snaga.nikad nisam uzeo toliko da me izoblici,da pravim gluposti nego eto tek toliko.moj ljekar me razumije i zato mi propisuje recepte konstantno. a sto se brata tice sasvim druga prica...
User avatar
Vječni student :)
Posts: 18
Joined: Tue Jul 17, 2007 7:54 pm

Post by Vječni student :) »

dope_boy wrote:moj je brat bio u jednoj ot tih "VJERSIH KOMUNA"
Ako nije tajna-u kojoj??

sanela wrote: 3. To što tvom bratu nije pomoga komuna nije krivica komune. Zapravo, komuna nije svemoguća. Da bi komuna dala rezultat (kao i bilo koji vid tretmana) treba se htjeti mijenjati, treba steći uvid u svoje ponašanje, način razmišljanja, stavove, sistem vrijednosti i to sve promijeniti. Komuna je sredstvo kojim se dolazi do cilja
Odlično
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

dope_boy wrote:sto se metadona tice ,na njemu sam par godina i ama bas nikakvih poslijedica nemam.imam covjeka sto mi zdaje zelene recepte pa ga dobivam besplatno (heptanon podizem)..buduci da ga imam svaki dan nikad nisam kriziro
Posledice? Metadon se vezuje za kosti koliko sam imao prilike da pročitam, a kriza ide i do nekoliko meseci.

Pitam se šta će se desiti kada jednog dana ne budeš dobio recept :?
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
dope_boy

Post by dope_boy »

EH MOJ RASKORAK bitno je kako shvatis svoju ovisnost..dosta je meni tih prica tipa..JAO OVISAN SAM,SVE ME BOLI I TAKO TO...nebi li se neko sazalio.ja znam vjerUJ,jer ako svatis na neki drugi nacin trebalo bi bit ok.bilo je dana kada nisam imao recepta vjeruje,podnio sam je muski.kao nema danas pa sta bit ce sutra..neam veze i inista nisam osjetio.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

dope_boy wrote:jesam li ja dzankara.ne bih rekao.to je samo moja pokretacka snaga.
E ovo je jedna od boljih definicija i opravdanja za gudriranje. Decko, ne znam da li si "džankara" ali jesi zavisnik.
dope_boy

Post by dope_boy »

ok a zar ne mislite da je zavisnost pretezno na psihickoj bazi.mozda sam malo pretjerao ali hocu da kazem da je sve u glavi.kad pobjedis to i skontas recimo da nema gudre za taj dan..fizicka kriza bi bila znatno manja.mozda je ja nisam imao treba vremena da otrov.ne znam.
ali i dalje tvrdMi da SVE JE U GLAVI...I NIGDJE DRUGO
User avatar
SWE
Posts: 35
Joined: Fri Apr 15, 2005 11:50 pm
Location: Svedska

Post by SWE »

Ja tvrdim da zemlja nije okrugla. Pa da je okrugla kako bi mi mogli na zemlji hodati a da ne padnemo, ako sada nije ravna. Ja ne vjerujem svim onima koji kazu da je okrugla i mogu oni to meni dokazivati kako hoce i umiju, ali SVE JE TO U GLAVI...I NIGDJE DRUGO. Zato... od danas proglasavam da zemlja nije okrugla.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: STVORITI IDEALNU KOMUNU

Post by sanela »

Hajde da se vratimo na temu...
U prilogu je matatizov diplomski.
Da čujemo komentare... :)
Attachments

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

Post Reply