Komuna ili ludnica?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Wehrwolf
Posts: 2
Joined: Sat Jun 17, 2017 1:32 pm

Komuna ili ludnica?

Post by Wehrwolf »

Jedan prijatelj ide na pišanja jer je pao s gramom trave. Sud vam odredi da morate ići na pišanja. Ako ste svakodnevni pušač (poput mene i prijatelja) bit ćete pozitvni. Ako ste pozitivni svaki put nakon nekog vremena kad vide da se nećete promjeniti daju vam dvije opcije:
1) Komuna
2) Ludnica (vjerojatno Vrapče i to dualni odjel, za ovisnike i tamo su prava pacijenata ograničena (npr. nema posjeta nikog osim roditelja).

I tamo nakon mjesec-dva-tri se skinete s trave. I idete ponovo na pišanja i negativni ste i tako završava vaša kazna.

Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by noel »

Wehrwolf wrote:Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?
Kakvo žalosno pitanje, jbmti državu.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Komuna ili ludnica?

Post by Hustler-37 »

noel wrote:
Wehrwolf wrote:Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?
Kakvo žalosno pitanje, jbmti državu.
bas vlaa zalosno druze :(
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Komuna ili ludnica?

Post by Hustler-37 »

Wehrwolf wrote:Jedan prijatelj ide na pišanja jer je pao s gramom trave. Sud vam odredi da morate ići na pišanja. Ako ste svakodnevni pušač (poput mene i prijatelja) bit ćete pozitvni. Ako ste pozitivni svaki put nakon nekog vremena kad vide da se nećete promjeniti daju vam dvije opcije:
1) Komuna
2) Ludnica (vjerojatno Vrapče i to dualni odjel, za ovisnike i tamo su prava pacijenata ograničena (npr. nema posjeta nikog osim roditelja).

I tamo nakon mjesec-dva-tri se skinete s trave. I idete ponovo na pišanja i negativni ste i tako završava vaša kazna.

Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?
Po meni ako bi se ja pitao i bio u tvojoj situacij komuna je bolje rijesenje nego ludara..jer u komuni ces moci da vratis onog starog sebe ako naravno budes otisao tamo da to i uradis a ako odes u komunu da komuna samo prodje kroz tebe onda ti je svejedno jer kad izadjes opet te ceka isti scenario 99%,zato prijatelju idi u komunu ali odradi to kako treba postuj pravilo komune u kojoj si i pusti da ljudi koji tamo rade te usmijeravaju sta trebas mjenjati na sebi jer da si ti to mogao sam onda ne bi bio u takvoj situaciji u kojoj si sada.nas problem ovisnika je taj sto poslije mjesec-dva komune svi se prvo fizicki vratimo(udebljamo se i popravimo) i onda kontamo to je to e sad cu ja da glumim mangupa i necu da radim sto mi se kaze i slusam druge..jer ja to mogu sam..e pa druze 90% ljudi koji su ovako radili su se vratili poroku a 10% je u grobu ili zatvoru.zato u komunu kada udjes baci ego tj ostavi ga pored vrata komune i zaboravi na njega dok si tu..sretno sta god da odlucis ..pozz
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by Jajajajaisamoja »

iskreno? izabr'o bi Holandiju.
Nego da te pitam koliko vam je godina Wehrwolf?
i koje je ste godine pisali post?
hvala, lp
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by Don Dop »

Wehrwolf wrote:Jedan prijatelj ide na pišanja jer je pao s gramom trave. Sud vam odredi da morate ići na pišanja. Ako ste svakodnevni pušač (poput mene i prijatelja) bit ćete pozitvni. Ako ste pozitivni svaki put nakon nekog vremena kad vide da se nećete promjeniti daju vam dvije opcije:
1) Komuna
2) Ludnica (vjerojatno Vrapče i to dualni odjel, za ovisnike i tamo su prava pacijenata ograničena (npr. nema posjeta nikog osim roditelja).

I tamo nakon mjesec-dva-tri se skinete s trave. I idete ponovo na pišanja i negativni ste i tako završava vaša kazna.

Što je po vama bolja opcija za čovjeka koji samo puši travu a mora u komunu ili ludnicu. Gdje da ode?
Jeste zakasneli odgovor, ali poenta nikada nije zakasnela i nece biti. Par Vas je na ovaj post odvojilo citat i reklo kakvo zalosno pitanje, sa naravnom balkanskom dozom sarkazma.

Zanemaruje se da je covek uhapsen sa odredjenom kolicinom nedozvoljene supstance i po zakonu u nasim drzavama bivse SFRJ sledilo bi mu da odrobija ili ukoliko je prvi prekrsaj plati novcanu kaznu.
Ne razumem da masa ljudi zaboravlja da ovo nije vicoteka vec forum za pomoc ljudima koji su zavisni od supstance i bilo bi jako lepo da krenemo da se ponasamo kao neki pro bono savetnici koji ce zaista raditi svoj posao.

Sto se mene tice komuna je svakako bolji izbor.

Pozdrav.
Ja sam Bog
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by debduh2 »

Nema se sta puno tu reci.. mene su ljecili u ludnici pa sam izasla s vecim psihickim problemima svega nagledajuci se radje komuna ali smo ako se dobrovoljno ode,uz prisilu jos se nitko nije izljecio
One love, one life. My life, no limit
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by Don Dop »

debduh2 wrote:Nema se sta puno tu reci.. mene su ljecili u ludnici pa sam izasla s vecim psihickim problemima svega nagledajuci se radje komuna ali smo ako se dobrovoljno ode,uz prisilu jos se nitko nije izljecio
- Nisi Ti izasla sa vecim psihickim problemima vec si tamo shvatila koliko ti je neophodna pomoc lekara.

- Zapamtite niko ne sme da pljune na dijagnozu lekara. Mi smo se drogirali, ali oni su videli hiljade nas i znaju tacno o cemu se radi.

- Ja sam stalni pacijent psihijatara iz tog razloga i uvek trazim da mi napismeno daju da sam OK. Onog momenta kad moju genijalnost prepoznaju kao ludilo sam cu otici u padinsku skelu.
Ja sam Bog
3nigma
Posts: 3
Joined: Wed Sep 26, 2018 1:58 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by 3nigma »

Vjerujem da je komuna mudrija odluka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Komuna ili ludnica?

Post by Akkasha Come Back »

Jajajajaisamoja wrote: Sat Sep 16, 2017 12:01 am iskreno? izabr'o bi Holandiju.
Nego da te pitam koliko vam je godina Wehrwolf?
i koje je ste godine pisali post?
hvala, lp
Evo ovo govori koliko su nam svima isprani mozgovi!
Dopustili smo da nas tretiraju kao "ludake" , "neuračunljive", poremećene...itd.
A samo je fora promeni državu, tamo si takav normalan.

Jebem ti ove Balkanske zemlje. :(
Post Reply