Upit o iskustvima i savjeti!

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Upit o iskustvima i savjeti!

Post by Don Dop »

Kiamos wrote:Sanela, hvala na dobrodošlici i na korektnom i konkretnom postu!

donDop- ne zelim da pametujem, ni da izbacujem neko svoje znanje, jer ovdje trazim pomoc- ali (veliko ali) potrudi se stvarno da govoris provjerene stvari (ono sto znas). Da je umjesto mene tu neki neupučeni korisnik, tvoj post bi ga iskreno, u najmanju ruku zbunio. Iskustvo pisati, sasvim ok, paranoju stvarati pisanjem o nečemu što nije tvoj fah, ne baš ok. Nisi mene prepao ni "antipsihijatizirao" svojim postom, vjerovatno iz razloga sto se pomalo razumijem u "zdravlje", pa su mi nakon 6 godina interesovanja za to područje dali i diplomu (neću da preciziram namjerno). Nije bilo potrebe da ovo spominjem nikako, jer ja sam ovdje da trazim odgovore a ne da pišem svoj CV, ali jednostavnom moram da ti kazem da grijesis u skoro svakoj recenici koju si napisao. Svakako da cijenim savjet i pomoći i hvala ti na tome, ali molim te pazljivo sa antipsihijatrijskim stavom i neprovjerenim informacijama koje ne smiju biti misljenje nego provjereni fakti. A i da znas npr. DSM i MKB napamet od prve do zadnje revizije, ipak je ovo mjesto gdje se ne dijele takve informacije- forum je forum. Mozes nekoga da navedes na krivo razmisljanje....Bez uvrede molim te, i svakako hvala na odgovoru, jer forum je dosta "zamrznut".

Sto Volim sto sam dosao i procitao da diplomirani poznavaoci zdravlja traze pomoc na forumu za lecenje od bolesti zavisnosti.
Sta tu ne stima?
- Takodje, antipsihijatriju ce verovatno uskoro uvesti u medicinske udzbenike s' obzirom da je strucnjak sa diplomom napisao takav pojam.

Ime najlepse, tebe necu da citiram, ali ako neko kaze ( u vreme kad sam dao odgovor gore citiranog) da popije nekoliko puta (dana, 2-3) sa pauzama od 2 nedelje, nikako se ne moze nazvati zrelim za lecenje.
Sto se tice poznavanja tematike sa moje strane rekao sam vise puta i ponavljam...tamo gde nisam upucen nema me. Gde sam upucen svako mi je zahvalio na savetu.

Naravno ti kao administrator ovog foruma ces uvek dobijati tapsanje po ramenu od ljudi koji su navikli da se preko ulizivanja probijaju kroz zivot. Realno gledano kako neko moze da se slozi sa tvojim misljenjem i podrzi te u svakom smislu te reci, a napisao je celih 4 posta? Elem, kad ugasimo kompjutere, ostanemo sami sa sobom docicemo do spoznaje da smo dobili savete na osnovu onoga sto smo napisali.

Citirani je (na osnovu njegovog odgovora meni) u mnogo vecem problemu sa alkoholom nego sto je predstavio i svodi se da pije 15 dana, a 2 odmara, a ja to nisam mogao znati.

U svakom slucaju ime najlepse, pozdrav. ;)
Ja sam Bog
Post Reply