Komuna ili Suboxone ??

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
helldetox
Posts: 12
Joined: Sat Feb 14, 2015 3:23 pm

Komuna ili Suboxone ??

Post by helldetox »

Šta je bolje i na šta da se odluci čovjek kada mu se nude obje stvari.

Neki govore Komuna a neki Suboxone

Ja slušam srce koje mi govori da je oboje u opticaju i nikako da se odlučim sa svaku komunu treba novca a one koje to netraže su vjerske, a ja i vjera se neslažemo, jednostavno postoji previše uvjerenja da u vjeri je najviše zla i mržnja, podjela među ljudima i da pored ispravnog propagiranja se nalazi dosta zla i mržnje, možda se čovjek izlijeci od narkomanije ali se napuni negativnom energijom...

Svi znamo da je na našem području problem u vjerama koje nas odrđuju da smo nacija, samo kod nas je vjera jednako naciji i državnoj priipadnosti, pa su nas podjelili na Bošnjake, Srbe Hrvate...

Kako da se odlučim za komunu koju želim, ali nemam uopšte novca, a sad je i pitanja " IMO SI PARA DA SE DROGIRAŠ JEL"??

E pa metadon uzimam 5 godina, nisam imao recidiv, nisam ni radio a naviko sam da živim bez marke u đepu, smatram da mi nije potrebno, ali se sada ispostavilo, svako traži da platiše nešto a meni je plačanje 10km previše za neke stvari..

postoji dosta toga što sam trebo da platim, moram da se brinem za ukucane, ako odem oni nemaju odakle da plate a trebaju njegu, a ako ostanem uzmem suboxone mogao bih se zaposliti ide ljeto, a onda od skupljenih parica nekad kasnije u komunu,

KOMUNA MI TREBA SAMO ZA RESOCIJALIZACIJU, DA VRATIM RADNE NAVIKE BEZ STIMULANSA.

SUBOXONE ILI KOMUNA
KAKO KADA VJERSKE STVARI SU DONIJELE RAT U OVU ZEMLJU I NEVJERUJEŠ UOPŠTE U TE STVARI JER VJERSKE VOĐE ZA PARE SE PRODAJU....

STALO JE DO LJEČENJA, STALO JE DO ŽIVOTA I NAPRETKA ALI DA KLANJAM ILI IDEM U CRKVU NE ŽELIM, ODGAJAN SAM CIJELOGA ŽIVOTA DA JE SVE TO JEDNO TE ISTO, A U TAKVIM USTANOVAMA VAS UCE DRUGACIJE I UZIMAJU POD SVOJE.-...
:-D
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Komuna ili Suboxone ??

Post by Don Dop »

Versku komunu nemoj razmatrati uopste. Sto zbog sistema rada, sto zbog tvog zivotnog opredeljenja i ubedjenja. Suboxone ti je kao opcija vrlo dobra tacka za dalji oporavak i socijalizaciju koju u komuni neces dobiti pa makar imao novac da platis i najskuplju jer svaka je na principu zatvorenosti u odredjeni krug ljudi, sa odredjenim razmisljanjima, eventualom kriminalnom prosloscu i nema nicega bliskog sa zivotnim okruzenjem. Socijalizacija ex narkomana je put koji mnogo podseca na decji. Iz zatvorenosti se upustas u svet oko sebe. Ponovo ucis da komuniciras, trudis se da govoris istinu i ocekujes bravo za svaki svoj napredak. Imaces to bravo od porodice i prijatelja sasvim sigurno, ali moras se pripremiti i na prekor i stalno podozrivo posmatranje okoline. Takodje u lekovima vidi limitiranu pomoc koju bi trebao da posle odredjenog vremena izbacis iz upotrebe.nemoj se vezivati dozivotno jer nicemu ne vodi. Zelim ti srecu.
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Komuna ili Suboxone ??

Post by ziki »

Vera nas uopste ne opredeljuje ko smo i sta smo, vec je ona nesto sto covek sam intimno ili ima u sebi ili nema. Ratovi i podele su takodje nastali pogresno vodjenom politikom, ili zloupotrebom politike. Sto se tice te dileme Komuna ili Suboxon to su stvarno dve potpuno odvojene stvari, ali verovatno proizilaze iz te zelje za promenom. Komuna sama po sebi ne mora da bude fanaticno verski nastrojena, i najveca je glupost terati nekoga da na silu prisutvuje Bogosluzenjima, posto si spomenuo klanjanje u crkvi itd.. Sa druge strane i Hriscanstvo i Islam propovedaju ljubav, tako da je to dobar temelj na kome moze da se gradi identitet jednog zavisnika, coveka koji je izgubio smisao postojanja i volju za zivotom. Ako je tvoj problem socijalni, odnosno imas problem sa okolinom ili si se odvojio i otudjio od ljudi onda je Komuna mozda i dobra stvar za tebe. Naravno ako ti se ne namece da radis nesto sto ne zelis, i ako ti se ne namece vera kao nesto obavezno, a da to ne zelis. Sto se tice Suboxona, to je lek i od njega ne treba da se ocekuju cuda. Ako ga uzimas onda ga naplati, tako sto ces da budes koristan sebi i drugima, zaradjuj novac i sredjuj svoj zivot. Te dileme da li radis pametno ili ne bolje da ostavis onda za neko drugo vreme jer dok ti vagas u glavi da li je to dobro ili nije, vreme prolazi i odlazi u nepovrat. Komuna bi trebalo da te pripremi za zivot posle, ako smatras da nisi spreman sada. Ja licno ne bih mogao da zivim u takvoj vrsti zajednice, i podrsku imam od osobe sa kojom sada i zivim, takodje i ja njoj pruzam koliko mogu tako da se dopunjujemo. To podrazumeva medjusobno prihvatanje, poverenje itd.. Razmisli da li bi u komuni mogao da se posvetis drugoj osobi, i to najverovatnije osobi istog pola posto su komune uglavnom tako uredjene, i da vreme provodis dajuci nekome podrsku, zatim da obavljas neke poslove koji se od tebe ocekuju itd. Ti si fakticki sa tim pitanjem Komuna ili Suboxon ovde postavio pitanje: Kako da zivim...Prvo sebi postavi cilj u zivotu pa onda kreni ka njemu. Ne verujem da su sve komune tako iskljucive sto se tice vere i nametanja neznam cega, vec ti vidi da li tebi treba tako nesto i da li mozes da zivis u takvoj zajednici. Tamo ces da zivis sa ljudima, da radis, spavas i bices 24 sata sa njima. Ako ti je to potrebno i mislis da ce to da te ojaca da za buduci zivot onda idi. Ako kreces sa suboxonom, onda se drzi lekara, i pocni da zivis normalno.. Probaj onda da sredis svoj zivot tako da jednog dana kada resis da ukines taj lek, da do tada bar stvoris neke uslove da mozes taj perid odvikavanja da provedes sa sto manje stresa. Da imas neku normalnu finansijsku situaciju, takodje i emotivnu itd..
...
NikolaTT
Posts: 1
Joined: Sun Apr 26, 2015 12:46 pm

Re: Komuna ili Suboxone ??

Post by NikolaTT »

Suboxon i Buprenorfin su jako podmukli.Potpuno se isto vezuju za funkcije u organizmu kao metadon il ne daj Bože DOp.Buprenorfin je dobar za prvi udar.Za prvu hladnu Ćurku i prvo čišćenje.Komuna je institucija kao Vojska nekad, Zatvor il šta ja znam.Svaka izolacija je udaljavanje od društva i još koji kilmetar dalje od socijalizacije.Problemi nastaju kad se čovek skine.Pričam iz ličnog iskustva sva tkiva i organi, zubi koji su bili kontaminirani tetrahloridnim tamponom počinju da se bude.Odlasci kod zubara, prehlade i sve ono što je DOP sagorevao počinje da se javlja.Osuda okoline na koju ste utrnuli dok manično lažete ili kradete za 10 evra izlaze na nos.Budi se savest.A savest je oganj koji u jednom od 10 slučajeva obolelog šalje na nervno pa budite svesni da ćete ući u mesijansko Ludilo da ste se Đavolu pričešćivali i ostale budalaštine.To je Dogma koje prodaju u komuni putem kolektinog duha ili tek tako.Zajebite Ezoterije Masonerije meditacije i ostala sranja...sve su to jebeni softweri kao i dop uostalom.

Za mojih 7 godina apstinencije jedini spas je bio život u momentu u povratak na hobije i interesovanja koja sam imao pre prvog uzimanja heroina.Te hobije sam samostalno razvio u posao od kog imam za pljuge i gorivo za motor.Koliko god voleli kuma narkomana, najboljeg ortaka narkomana, devojku, dečka....Morate ih zaboraviti ali Bukvalno.Probajte nakon 7 dana Buprenorfina da uđete u šestomesečni program sa zoloftom i ksalolom.I setite se šta ste bili pre bolesti.Šta Vas je radovalo onda radite sad.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Komuna ili Suboxone ??

Post by sanela »

NikolaTT wrote:
Za mojih 7 godina apstinencije jedini spas je bio život u momentu u povratak na hobije i interesovanja koja sam imao pre prvog uzimanja heroina.Te hobije sam samostalno razvio u posao od kog imam za pljuge i gorivo za motor.Koliko god voleli kuma narkomana, najboljeg ortaka narkomana, devojku, dečka....Morate ih zaboraviti ali Bukvalno.I setite se šta ste bili pre bolesti.Šta Vas je radovalo onda radite sad.
NikolaTT, super što si uspio! Svaka ti čast!
Samo što je ovo što si opisao samo jedan, dosta pojednostavljen segment oporavka od ovisnosti. Ima tu još puno toga što se treba preokrenuti naglavačke da bi se živio jedan sasvim drugačiji život od onog dok si bio navučen na dop.
I da, dobrodošao na forum! :wink:
Post Reply