kako je terapija zapravo gora od narkomanije

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
opstipat
Posts: 5
Joined: Thu May 15, 2014 7:36 pm

kako je terapija zapravo gora od narkomanije

Post by opstipat »

dok neke zajednice u kanadi omogućavaju ljudima da uzgajaju 70 biljaka kanabisa i koriste pušenje grudvica kanabisa da izlječe sebi boli

u sarajevu 30 000 ljudi preko 50% inzulina
metadoni i psihotropske droge kao haldoli

pate od drogiranja ovim medicinskim drogama koja ubija više ljudi nego suicid u svjetu

jedan komšija je umro zbog prekomjernog uzimanja ovih droga i osobno smatram da ih treba zabraniti

ljudi kažu na primjer

naravno da se trebaš pridržavati onoga šta ti je doktor prepisao

a ti isti doktori pripisuju terapije u bosni ljudima jer su hrišćani i muslimani a ne zato što su bolesni

nakon što im prepišu pacijenti kažu

nismo niodčega do sad bolovali dok nismo popili prvi ljek

evo imam skup svjetskih dokumentaraca o tome kako su droge zapravo masovna hipnoza društva i u lječenom svjetu droga rječ pretstavlja medicinu koju na primjer u sarajevu sa koševa pripisano naruši sebi zdravlje preko 30 000 sarajlija u sarajevu

ja sam na nekoj zamjeni za haldol 8 godina i mogu reć da neznam kako je kao nekad osjećati se normalan prije prve medicinske tablete

te tablete kroničnim korisnicima bilo kojeg ljeka duže vremena nanose teške poremećaje u stomačnoj regularnosti meni je kičma otišla glava narasla i osjećam akutni umor od ovih tableta

to su one tablete što kad srednjoškolac proba u ranoj mladosti kaže

nikad više gluho bilo nebih na ovo pristao ni da me prisiljavaju

na medo zecu ljude prisiljavaju na ovo po dva čovjeka dnevno a kad se ovi neprisiljeni nađu u situaciji da im medo zec pomogne

medo zec odgovara a medo zec je psihijatrija akademija univerziteta u sarajevu

normalno da ćeš potpisati i ideš kući na šta ovi 10 do 40 dana odleže u najgorim mizerijama tjelesnim i hemijskim odakle potiče osjećaj slabosti ovih ljudi na šta drugi misle da su ovi ustvari psihično shrvani a ustvari su uništeni drogama koje su im medicinari prepisali


ljudi u svjetu oće da legaliziraju marihuanu u cjelom svjetu a negdje je već prepisuju kao tretman protiv multipleskleroze i tome slično boli a čak i heroin se pripisuje ljudima u nekim američkim i evropskim zemljama

extacy će se pojaviti kao droga u apotekama i kokain će se pojaviti odmah poslje heroina kao stvar koju će ljudi pripisivati kao terapiju onima koji to mogu doseći

zašto se ovdje svaki čovjek na ovom forumu pravi kao znalac i kaže nesmiješ ti pušiti marihuanu nikad je nije zapalio onda glumi čudaka i kaže naravno da se moraš držati medicine kao gomila hipnotisane sujevjerjem mase koja nema pojma šta naša medicina ustvari radi našim građanima a onda pita jarana oš mi završit panj trave i speed-a a ustvari oće samo da se boba i poslje pametuje o tuđem lječenju što garantujem 700% od 100%

nema druge droge u kantonu sem one koju lječnik pripiše u ovom gradu a ona je za 30 000 ljudi najgora i tako netreba da bude


da bih dokazao kako se neka društva ipak bave sa tim da je masa to jest mediokritet pogrješio vidite ovaj dokumentarac

http://topdocumentaryfilms.com/making-a ... -drugging/

i kao prilog tome pogledajte neke dokumetarce o kanabisu koji postaju sve više in i bum za sve one koji o tome imaju šta da požele da zapale rekreativno

jer i metadon će onaj što se navodno lječio od heroina jer je dilao travu

a svaki kad mu mama umre ovdje će ostat samo doktorica u penziji i par policajaca sa djecom koji će zadnji još govoriti:

naravno da ti treba da se lječiš i trava i bobe su nelegalne

sa veb stranice koju sam dao ima preko 20 dokumentaraca o tome kako se razmatra o kanabisovoj potpunoj legalizaciji

a da bi vam bilo jasno u kakvom se mi društvu više od roditelja brata policije i doktora više nemožemo skinuti sa metadona i haloperidola na šta doktorice uvjek govore potpisaćeš itekako ćeš potpisat nego jedna takva je otišla u penziju pa sad negovore

mi živimo ja sam ateist u društvu gdje bog predstavlja 80% socijalnog interesa

i takvi obiteljski naivci će i dan danas poslje tolko promjenjenog vremena reć - kuš bit lud naravno da doktorica ima pravo slušaj mater i naravno da je naprimjer gavrilo princip dobar čovjek što je smakao franca ferdinanda koji je formirao zemlju veliku koliko naše austrougarske građevine zauzimaju svojom veličinom a sad nemožemo sa njima ni da uđemo u evropsku uniju

ili kad zovem policiju zbog brata koji me prijavio da idem na psihijatriju što mi razbio vrata i tjera me dase kupam svaki dan jer zna da kad mu zovnem policiju može reći - moj brat je šizofreničar

oni će reć meni da ja nebit smio zvati policiju i da te takve probleme zadržim u kućnoj politici evo 7 godina na psihotropskim drogama najomraženija terapija na svjetu gora od 30 heroina

na šta opet taj što me zavalio na medo zec govori ako se nebudeš okupao kupam se svaki dan u tri svaki dan a dolazi zima perem veš sebi i stavljam ga na sušenje od te terapije nemogu na nogama stajat

on se u anamnezi nigdje ne pojavljuje kao razlog za takav tretman i ponaša se sadistički pa stvarno ako ostavite ovaj post zahvalio bih se na sljedećem

molim vas nemojte više pametovat o tome nikom

a ovu istinu niko neće objaviti na bht-u

da su doktori dobri ljudi a ovo neka bude jasno ne samo za metadon i haloperidol

nego i inzulin a znam sigurno da su srčane tegobe ljudi sjekli po torzu i ugrađivali im bypass od vještačkog materijala i sad se dave ljudi navečer

ne samo da društvo prisiljava ove ljude na brojne terapije gore od marihuane

već u dobu kad je marihuana davno trebala biti legalizovana

ima tu još ljudi koji govore - o tome ni govora ja imam djecu moram da mislim na svoju budućnost


zato drug brat buraz i jaran - pliz (please)

šta si brate ti rođeni ovdje od parka do srednje pa sa 30 ili 40 20 - 30 godina umeđuvremenu vice versa zig zeg (šasto popio) pa vi koji ste ovdje preko 40% svašta pisali o ovisnicima pa šta bi reko na cigarete i kafu

indijanci peruanci asteci maje i apači su izmislili evangelisti iz evrope koji je samo pio vino a ima ga u svim prodavnicama a otkrili još u doba egipta

duhan kakao peruvian kaktus koku kanabis i kafu od kog se kafa duhan i vino još uvjek nalaze u marketima na šta ću ko opaska da sam ležo hrišćanstvo u medi zec još da dodam


da su hrišćani kad su došli ameriku i zatekli nativce kako puše kanabis i sami rekli da je to đavolji (tj šejtanski) posao

i da ja sumnjam da samo zato kanabis pored pive evo 600 godina unazad još nije našao mjesto u našim trgovinama



administratorima na temu o štetnosti terapije zahvaljujem ovaj post i izvinjavam se vjernicima koji ne piju alkohol narušavanje njihove slobode

ali ja predstavljam ostalih 30setak posto stanovnika u okolici pa bih sa dalekim dalekim svjetlom na kraju tunela koji predstavlja nadu

pitao

šta ćemo mi u ovoj zemlji napraviti da legalizujemo kokain ekstezi i kanabis i skinemo ljude sa metadona haldola i inzulina što svaki pacijent želi

i reći naravno drugovi naravno raja i vi imate pravo da odrastete sa 40god i kupite sebi duhan kafu divku kilo kanabisa i skinete se sa smeća što vam je pripisala medicina ponavljam brojnim nenormalnim razlozima što ovom društvu još nije jasno

i pozdravio bih pored njih još i one što su ležali pola godine zbog dugova ili šamara ili čak pet

a ljudi su na ležanju umirali u ustanovama što zbog medicinskog overdose-a a što zbog u momslučaju jedan čovjek bio bačen sa mede zec psihijatrije u sarajevu

da ovim što misle da sve znaju šta se ovdje događa

sada pokažem pravu drugu stranicu ogledala prave slike stvarnosti o biti (maknut) u sarajevu ili bosni

a društvo ko hipnotisano i dan danas govori za metadonaša i haldola šizo i protiv narkomanije - goni te slobodno

društvo nakon što se naispisuje da zbog džointa možeš preć na heroin poslje kad ja izađem na haldolu 20x gorem od heroina po dozi i redovnosti i narušenom tjelu (ostao sam bez zuba i tjelo mi trne od nedostatka dopamina i receptora osjećaja gubim se po pola tjela) sad neće da vodi brigu o tome

vrati extacy i kanabis i skini ljude s terapija
arctic
Posts: 8
Joined: Fri Sep 19, 2014 3:36 pm

Re: kako je terapija zapravo gora od narkomanije

Post by arctic »

dokumentarac ovaj je odličan.
hvala bogu da ljudi sve viš proučavaju ovu temu vezanu za nenormalnu primenu psihijatrijskih lekova - 'selling sickness' - konačno činjenice o farmakološkoj industriji nije više samo teorija zavere već skup ozbilnjih činjenica zabrinjavajuće statistike.
social anxiety disorder izmišljen poremećaj - pa kreću reklame za lekove...hiperinflacija psiho poremećaja - a nekada su to bile samo različite ljudse emocije i drugačija stanja.

onaj ko je 1920. bio ekscentričnog ponašanja danas ima bipolar disorder- Biderman ga je izmislio, doktor što na kraju nije prijavio 1, 5 miliona dolara poreza - prihod farmaceutskih kompanija.

"lekovi koji izazivaju ono što bi trebalo da leče" ...(to je ono kad u uputstvu mnogih antidepresiva, na samom krju, posle tri strane teksta najsitnijim slovima pročitaš kako je jedan od neželjenih nuspojava leka - samoubistvo ili želja za samoubistvom....(posavetujte se tada sa svojom psihijatrom)- što je klasičan šarlatan čim je na primer tipičnom heroinomanu prepisao pa vrsta jakih antidepresiva - iako ovaj ne pati od organske depresije već post-antimotivacionog sindroma

sve češće se grozim stručnjaka u belom. hvala, a i preporuka za doqmentarac

p.s. medo zec, šta je to : O

pozdrav, arctic
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: kako je terapija zapravo gora od narkomanije

Post by sanela »

Nije medo zec, nego dr. Nedo Zec, tako se zvala klinika za lijecenje ovisnika u Sarajevu prije rata. :)
arctic
Posts: 8
Joined: Fri Sep 19, 2014 3:36 pm

Re: kako je terapija zapravo gora od narkomanije

Post by arctic »

sanela wrote:Nije medo zec, nego dr. Nedo Zec, tako se zvala klinika za lijecenje ovisnika u Sarajevu prije rata. :)
hah, kakav show pažljivo više puta čitajući post sam pokušavala prokužiti šta bi trebalo da predstavlja pojam 'medo zec' :)))

hvala sanela
User avatar
manson4ever
Posts: 36
Joined: Tue Sep 30, 2014 10:30 am

Re: kako je terapija zapravo gora od narkomanije

Post by manson4ever »

naslov nije los
Post Reply