O komunama

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

manson wrote:pa ok,onda to tebi i ne predstavlja nikakav ili prevelik problem...vala ako je tako,ne bih ni ja na tvom mijestu prestajao,a kamoli jos i isao u komunu! :wink:
ne znam je li ovo mene upuceno ali ako jeste odgovoricu za svaki slucaj:

meni ni ne predstavlja... pa ja ne znam tko ovuda stalno kukumavci? mozda ja? :D
da sam dobio loto i nisam ali da je smak svijeta pa i nije... kako sam zivio do sada zivjecu i od sada ovo sto mi je ostalo onoga sto mi je sudjeno odziviti i to je to.
ja ovo skidanje sa doa i ne gledam kao da si spasavam zivot nego recim usporedio bih to sa kupnjom novoga auta... malo si popravim kvalitet zivota... onda opet si jedan period dozvolim nijansu nizi kako bih se malo odmorio... pa ga opet popravim... i ide tako koliko god treba.
a nema nekakvih babuskara da galame na mene nego ja takve na ulici ismijavam. ;)
i am what i am and what will be will be
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

Post by mirzas »

"...skinuti se odlukom"...kako misliš, 3 odluke danas, 2 sutra i onda još par dana na jednoj odluci i čist si...ili...zajebavam se!
Naravno da je odluka u pitanju, ali je jebeno teško odlučit stvarno, tj. ne lagat sebe da si odlučia...prava odluka padne kad tresneš glavom o pod...ono stvarno...kad skužiš da je dop jači od tebe!
Onda imaš sto načina za se bezbolnije skidat...itd...nije u tome problem!
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

ma ne mora bas biti uvijek motivator nekakvo treskanje o pod.
ja recimo nisam nikada u ovih 11 godina ovisnosti bio docekao da zavrsim na stritu da zivim, nisam nikada bio u zatvoru, nisam nikada fasovao ni hepatitis, ni aids... nikakav tezi downside drogiranja nisam bas imao osim onih uobicajenih... a skidao sam se par puta na relativno duge periode.
jednostavno se vremenom umoris jer dop ti uzme mnoge druge aspekte zivota koje pozelis natrag... zatim izgubi onu draz koju je imao jer te vise ne kick-a kao prije nego ga samo uzimas da bi se unormalio... a ima i onoga inata dosta tu koji je presudan.
i am what i am and what will be will be
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Mirzas... ma ne, jedna odluka je sasvim dovoljna :)

Ja verovatno mešam babe&žabe kad pokušavam da napravim paralelu između mojih problema i problema sa heroinom... i suštinski se naše dve životne filozofije razlikuju - ja npr. mislim da ništa nije jače od mene. I ne fantaziram uopšte, koliko god to blesavo zvučalo...
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Evo me

Post by katarinadimedici »

Da se malo uključim u diskusiju!
Kako me nije bilo dugo ( ne radi mi komp, a ovaj je vršnjak one kornjače što je pre neki dan napunila 170 godina), moram redom:
Starkid
Slatka si, baš sam te tako zamišljala! Nemoj da bežiš od nas, potrebna si nam kao "glas razuma"! Mada mislim da nisi bila iskrena potpuno u pogledu motiva javljanja ovde, ali to je tvoja stvar, naravno!

Zvrky
Ne kaki, molim te! Zvrky je ljudi, pravi zvrkson i preslatka je, izgleda kao da ima 15 godina, a mudrost 30-dišnjaka. Jaka je ona, mada po neki put svi budemo u kurcu a kada se skinemo, sve nas strefi pojačano 100% i depresije su nam sve češće i sve jače. Izdržaćeš ti Zvrks, a ja ti dajem sveti zadatak tj. zovem te u pomoć čim dobijem lekove, tako da nećeš imati vremena za svoje crnjake!
Mirzas
To što si smislio, zaista i pomaže (provereno) kreni sa smanjivanjem, ali samo dok ne dobiješ terapiju, biće ti mnogo lakše da pređeš na hep ili šta ćeš već uzimati! Najgore je mešati jedno i drugo, kad već dobiješ lekove da uzimaš "samo po crtu"! Od toga nema ništa, piši propalo na samom početku. Sto puta sam se tako zeznula. Zadnji put, kada sam se poslednji put i skidala, potrošila sam 150 gr dopa i 70 flašica metadona, na tu foru. Na kraju sam bacila zadnjih deset grama i sa pet flašica započela skidanje. Neću da lažem da kažem da sam se potpuno skinula, ali sam bila mesecima na jednoj tableti podeljenoj iz dva dela na dan. Počni ti, pa bilo šta, samo kreni sa mrtve tačke!
Pale
Pale, ti si nabacio kilograme, ali postoji razlika između "mase" i "debe"! Daj čoveče, na licu se sve čita! Ti imaš produhovljenu facu i možeš imati 200kg to nema nikakve veze. I uopšte, odakle vam takva spika? Ja sam pre dve godine imala 75kg na svojih 160cm, a moj suprug varira od 95-130kg i kada se najviše drogira! A gospon Menson što reče play ne mora više ništa da nam kaže, slika govori sama za sebe!

Menson
Ti si izgleda baš zalutao i zabludeo! Hajde smesti mene u komunu! Mada što reče neko, kao što sam gore i rekla slika sve govori! U SRBIJI NEMA KOMUNA!Da li mi treba svi kolektivno da izvršimo samoubistvo? Eto, pomozi ti Zvrky na primer smesti je u neku od tih tvojih komuna, kada si već hodajuća reklama! Koliko to košta? Kada si već njihov glasnogovornik, prekini sa tim volovskim komentarima i reci neku pametnu i praktičnu! Reci (ako znaš, a ako ne znaš, raspitaj se) kako bi mi iz Srbije mogli da uđemo u neku od komuna i reci nam koliko košta takvo jedno lečenje? To su stvari koje treba da nam objasniš a ne kao pokvarena ploča...komuna...komuna...komuna...raj na zemlji...pakao u duši! Ok! Tebi je pomogla! Da li si dobio garanciju, kao u servisu? Koliko sam razumela ti si tek nekoliko meseci van komune? A koliko puta sam pisala o tome da znam mnogo ljudi koji su počeli posle pet-šest godina totalne apstinencije! Moja ćerka nije tri godine uzimala i šta? Sada je na mnogo nižim granama nego pre! Zato, nemoj da se mnogo busaš! Naročito ne pred ovim ljudima koji su isto toliko dugo čisti kao i ti, ustvari mnogo duže, jer ti ja lično to vreme u komuni ne računam, to je isto kao kad si u zatvoru, nema i gotovo, ne razmišljaš o tome! I nemoj da zamenjuješ pojedince koji su hvala Bože otišli i da krećeš u vređanje, jer se iz njihovog odlaska vidi da takav način nije delotvoran! A za Playa da ti kažem da ima divnu ženicu, kakvu ti možeš samo da sanjaš verovatno i da je i sam mnooogo dobar frajer (za početak) a zajedno imaju divan brak i ljubav koja vredi, tako da su tvoje reči upućene njemu čista nebuloza! Pretpostavljam da ti nisi imao potrebe da ideš trbuhom za kruhom niti da potežeš porodicu po belom svetu, a vidim da si zaista dosta toga postigao kao mlad, čim imaš lovu za komunu, svoj klub i šta ti ja znam šta još! Kako si to uspeo, majke ti u posleratnom Sarajevu? Živela sam u tom gradu, na neki način živim i sada i znam neke koji su isto tako brzo sve stekli, a znam i na koji način!
Ove teme prelaze u sasvim nešto drugo, ali nije im mesto na topicu "Fotke"!
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

haha dobra si...:D radi se o bosanskome slengu.
ne misli se na tezinu ili masu tijela bukvalno nego u prenesenu znacenju dodje ti to 'imati kila' nesto kao ' biti jak'.
btw, wellcome back.
i am what i am and what will be will be
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

ne znam ja ne volim da sam rob pa to ti je...imam neku tu iritantnu filozofiju da ne treba da si ovisan ni ocemu..ako vec moram da budem ovisan o necemu ja biram da sam o Bogu,a to to je tako prakticno,nema dilera,nema neke supstance,nema nista ...posto sam ja bivsi agnostik,mislim da se cak prilikom molitve aktivra tvoja podsvijest...pa to nije nista drugo nego samosugestija...(tebi sam pale o ovome pricao) ...mislim realno sta?ja se molim kada se sjetim ili ujutro i navece...pa jarane radi toga idem mozda i u raj...ma extra aranzman...a sve je tako apstrktno da si vrlo nezavisan u tome svemu...heh jebi ga ali sta ja znam...
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

ne mogu te citati majke mi duga si...a van komune sam godinama...imaju u srbiji komune,naravno trebas se raspitati...u RS imaju recimo susret i marjanovac...uglavnom je cijena oko 100 eura...a i ko ti kaze da moras da budes u srbiji u komuni uostalom?!ma imas ih po cijelom svijetu i u njima su ljudi iz cijelog svijeta...ha ja...ali znas kate tebi se ne skida jer onda nema dopa...onda nisi tako mudra(al u kurcu) pametna (khmk..) i lijepa(buhahahaha)...sta ces...zivis tu u svijetu dopa i nama pises te iditskie price kao da se niko nije drogirao...hehehe moja kate kao sto rekoh ...ja iskreno uopste ne vjerujem da se ti mozes skinuti ....
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Re: Evo me

Post by starkid »

katarinadimedici wrote:Da se malo uključim u diskusiju!
Starkid
Slatka si, baš sam te tako zamišljala! Nemoj da bežiš od nas, potrebna si nam kao "glas razuma"! Mada mislim da nisi bila iskrena potpuno u pogledu motiva javljanja ovde, ali to je tvoja stvar, naravno!
Kato - neću nigde, ne brini :)

Ja sam svoj motiv javljanja rekla u svom prvom postu - u međuvremenu sam se iz te priče malo isključila i ostala ovde sa vama jer su me neke stvari zaintrigirale.

Ne znam na šta ciljaš?

Po prirodi sam otvorena i volim da ljudi samnom takvi budu... tako da, ako ima nešto što te "kopka" vezano za moje motive, ja ću ti rado odgovoriti. :)
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Hehe, Kate - al neće da reće o'kle mu para :wink: za komunu i klub i za ... hranu ...
Post Reply