O komunama

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Joj Kato javila si se konačno,znači dobro si,bar u toliko da možeš da kuckaš po tastaturi,a ja sam ti kato u haosu totalnom,pričaj kako je ćerka,šta se dešava.... A ostali šta ste se toliko uhvatili za tu komunu,komune su sranje po meni,možda nekom i nisu ali taj kome nisu nek ide niko mu ništa ne kaže...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

uhhh ma ovde niko nikoga ne....
covjek samo daje svoje misljenje...nije nikome utoku na glavu stavio ...zaboga!! Komuna zvrky nije sranje. Ko god je isao u nju...naucio je puno...a mnoogii su ostali cisti i promjenili svoje bolesno razmisljanje. No...nije za svakoga...znash sto? e pa kad nekome dodje 5 do 12...i kad nema vishe sta i gdje ...i kad se konacno preda i prizna da je bespomocan-onda je komuna spas. No nije sranje. Ne mozes o reci nisi nikad bila. Pa ja...Ja ne znam za negativno ali sve o njoj smatram pozitivnim. Ni ja ne idem u nju...ali ako se nadjem u gore pomenutoj situaciji-idem!
no ako ti nadjes nesto sto ti daje snagu i moc...kao i nadu...pa i vjeru...to je zapravo ono sto se trazi. Bez toga-oporavka (pravog) nema.
nemojte biti tako naelektrisani ....sta vam je?
barem ovdje nemoramo biti na defensu. caos
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

manson wrote:ne znam ja ne volim da sam rob pa to ti je...imam neku tu iritantnu filozofiju da ne treba da si ovisan ni ocemu..ako vec moram da budem ovisan o necemu ja biram da sam o Bogu,a to to je tako prakticno,nema dilera,nema neke supstance,nema nista ...posto sam ja bivsi agnostik,mislim da se cak prilikom molitve aktivra tvoja podsvijest...pa to nije nista drugo nego samosugestija...(tebi sam pale o ovome pricao) ...mislim realno sta?ja se molim kada se sjetim ili ujutro i navece...pa jarane radi toga idem mozda i u raj...ma extra aranzman...a sve je tako apstrktno da si vrlo nezavisan u tome svemu...heh jebi ga ali sta ja znam...
a tu smo onda.. znaci poenta je supstituirati jednu ovisnost drugom ili?
ok to ima smisla samo jebi ga ti si dogmatican posto si postao vjernik kako vidim i ja ovde sa tobom prekidam svaku raspravu glede ovoga pitanja posto jebi ga dogmatika ubjediti kako ima i druga strana neke medalje je vec cudo na razini ukazanja i kada bi se desilo - i ja bih namah poceo u boga vjerovati. :D
ali enivej imamo mi o cemu drugome pricati na drugim temama posto si mi i dalje ok lik iako se oko ovoga komunalna pitanja ne slazemo... a ti slobodno nastavi virtualni dzihad protiv heroina. :D:P

btw, za druge koji citaju - po mome ima u ovome mansonovome nesto (u ovom supstituiranju ovisnosti) jer mi smo svi takav profil licnosti da smo ekstremisti... i ocekivati kako smo u stanju zivjeti bez da smo na nesto natripani je vec iluzorno.
recimo i ja kada sam cist onda radim kao stoka, nesto kemijam okolo uvijek, odem trcim kad god mi to obaveze dopustaju.. uglavnom 24/7 necim sa zauzet... nema puno vremena za lapiti.
tu negdje je ja mislim kljuc toga skidanja - navuci se na nesto bezbolnije i manje stetno, bar fizicki.

palefaced over! 8)

p.s.

e da za maju - majo pa pravi moderator se i ponasa ovako poput mene - jebes zadatu temu, ako negdje neki razgovor eskalira u nekakvu konstruktivnu raspravu bezveze ga je prebacivati negdje drugdje ili zapocinjati neku drugu temu posto ga time razvodnjavas i gubi onaj zamah koji je dobio.
ja sam se naravno zajebavao kada sam tamo mrvici objasnjavao kako ja na svojim stranicama ljude teroriziram - ja gdje sam nadlezan brisu se i cenzuriraju samo teske umobolnosti tipa kada netko nekome pocne jebavati sve zivo i mrtvo, zdravo i bolesno... ili ako bas pocne spamirati glupostima.
ostalo je sve dozvoljeno: i cat, i digresije od teme, i biti vulgaran... ma sve moze i u praksi mi se to pokazalo kao najbolji sablon jer teme fakat dok za njih ima interesa funkcioniraju catao ti na njima i skretao sa njih ili ne.
recimo i ovde po mome nista nije ujebano, nego smo par stranica pricali, sada kome se i dalje postavljaju ili komenitraju fotografije neka ih samo postavlja ili komentira i sve 5.

p.p.s.

da mi opet sanela ne bi za vrat skakala - ne ucim te moderiranju nego samo komentiram majinu opasku i dajem svoje vidjenje.
mene sto se tice samo ti ovo ili razgranaj, ili brisi, ili sto god vec zelliz radditi sa time, np. 8)
i am what i am and what will be will be
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

hahaha u pravu s palefaced!vidis ti si jako pronicljiv i trebao bi da to iskoristis,ona praznina mora se popunti ovako ili onako...e sada...naravno ja sam skontao da ne mora sada biti da mi stalno razglabamo samo o tome,pa eto i ja iskreno volim sa tobom o svemu,a ima drugih tema koliko hoces ...ipak da znas znam dati par dobrih savjeta,pa iskoristi to :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

nista se ti ne sikiraj... moja osnovna karakteristika i jeste iskoristavati ljude... to ce ti potvrditi mnogobrojne nesrecnice pocevsi od posavine, preko slavonije, velikoga dijela zapadne europe... pa sve ovamo do baltimora... koje nisu bile dovoljno mudre slusati svoje mame koje su ih upozoravale na muskarce poput mene. :D
i am what i am and what will be will be
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Opet "peckanje"
Dajmo se malo smiriti i neka svako preispita sebe , identifikuje ono sto ga najvise ljuti i smeta , te se onda upita :
*koliki je moj udio u temama koje mi smetaju?
*da li mi smeta zato sto sam ja bio ili sam takav (kao onaj na koga "bljujem"?)
*ako se posvetim sebi i znam sta hocu, onda sam na pravom putu
* ako ja znam sta hocu i ko sam, zasto onda polazem toliko energije da promijenim mislenja drugih?
*ako ja nisam spreman prihvatiti smireno, da svi mi imamo individualan pogled na stvari oko nas-kako cu onda traziti da neko mene prihvati i shvati kao individuu
*tema "normalan ili "normalno" su teme oko kojih se treba debatirati ali ne i svadjati jer svaki pojedinac ima svoje poglede na to sta "normalno znaci.
* neka vam je uvijek na pameti da ako ne uspijes naci i izgraditi licni identitet onda se dajes na remecenje tudjeg integriteta.
*kada bi mi mogli u svojim glavama usaditi misao da mi bas nista ne mozemo promijeniti na ovom svijetu sve dok nas mali privatni svijet nije u redu
* daj sansu drugima ako hoces dobiti sansu u zivotu.
Sve najbolje i ugodan vikend
M. Sarkic
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hvala Mustafa!!!
ti sve uvijek fino sagledas i realno kazes....
pozdrav
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Aj,pa to su rekli i u Trainspotting-u,1000 puta je jaca POTREBA navucenog narkomana od najjaceg orgazma,tu se slazem,ali je pogresno to protumaceno da ti dop da takav jedan osecaj...Dobro,aj sad,kad je roba bas bas cista,i kad nisi mnogo navucen,pa si jos i cekao malo da dopadnes u neku krizicu,pa onda uzeo dobru robu kolicinski dovoljno,onda bih mogla reci da je osecaj jebeno dobar,jeste da je bolje od orgazma,ali brate nije 1000 puta,dajte,ko je vama bio diler...pffff
Image
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Taj heroin je prosle godine ubio 16 narkomana samo u Stokholmu i to u roku 7 dana. Oni koji su ga probali i prezivjeli svjedoce o tome da vise nikada nisu mogli naci u uzivanju drugih droga a ponajmanje heroina. Sjecate se oslobadjanja taoca u Moskovskom pozoristu kada je poginuo veliki broj ljudi. isti taj heroin ali u obliku gasa je upotrebljen.
Pogledaj pod imenom Fentanyl - sintetski analgetik, opijat i upotrebljava se najvise pri narkozi. Nije 1000 puta jaci ali jeste 50 po nekim tvrdjenjima. Zavisi koja je koncentracija. Velicina zrna soli je aktivna doza.
Pazite svoje zivote i ne igraj te se sa Djavolom. Njemu nije do igre vec do uzimanja vasih zivota.
Sve najbolje
M. Sarkic
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

da...takodje slucaj tip je ostao u dozivotnoj komi. Dakle ziv je ali kao da je zaledjen. CAT scan je pokazao da se taj dio mozga bukvalno zaledio...i dan danas je takav. Ma kakav dop vishe. Ljudi ce uskoro na mars da putuju a mi i dalje na dopu-zaledjeni u vremenu. bljak fuj...heheh :-D
Post Reply