O komunama

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

verujem manson da je jako kompleksno :(

ali, i dalje verujem da je moguće :)

... ili sam samo preveliki optimista?! :)
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

starkid sa postovanjem...

Post by manson »

majkemi nemas pojma koji.... PDT_Love_08
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Da nisi posla sliku, čudia bi se da si tako zatucan!
Evo, zna Mirzas što ja govorim jebi ga - hehhehe !!! Gimme five !
Nisu svi za komunu bog ga jebo!!! Nisu svi isti! Nit su svi za hept, nit su svi za na suho, i tako dalje - pa valjda je to jasno! Da je to tako ka što ti govoriš onda bi samo komuna i postojala, a ostale opcije bi se odbacile kao bezvrijedne ... ma glupo uopće govoriti o tome
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

manson wrote:da pale u pravu si ali opet donekle,jer naime ako uzmes sada te kile i ne upotrebis u pravilnom smijeru propadas,ali isto tako onaj koji i nema bas kila i upotrijebi ih na pravilan nacin on ce da uspije,prije nego onaj sto ih ima...ali nemozes nista prije nego sto shvatis svoju bolest,jer to nije stvar neke odluke ili stava...jednostavno imaju alti koji ti pomazu da ostanes cist a oni se nalaze najlakse u zajednicama ili na sastancima AN...
imao bi ti tu poentu... da nije porazavajucih statistika... koje upravo dokazuju ono o cemu ja pricam.
nemoj me sada tjerati da idem guglati i traziti ih tocno kakve su... jer znas i sam da su porazavajuce.
znaci, da je tako kao sto ti pricas - procenat izlijecenih bi bio jako veliki a ne jako mali po tim komunama i kojekakvim an i slicnim stvarima... jer bi se i slabiji, pravilno usmjereni, skidali u velikome procentu... sto uopce nije slucaj.
stvar je samo u covjeku, ok dozvolicu da eventualno neki koristan skill koji ti pomogne i dobijes i tamo ali da je on presudan to ne vjerujem.
i am what i am and what will be will be
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

Post by mirzas »

Nije stvar u tome! Ako očemo pričat, pričajmo sa argumentima, a ne "onaj šta se oće skidat dopom"...normalno da čovik posumnja u tvoju inteligenciju...jebga brate!
Ja san od svoje 18 u tome, znači punih 10 godina, i razmišlja san i ja o komuni...naravno da jesam...i razgovara sa ljudima šta ih vode...jednostavno me nisu uvjerili! Kad san ih pita jel ikad zapale joint (momak mojih godina i cura od 24 god) pogledali su me ko da san ih pita neznam šta! "Pa šta ti je, koji joint, to je zavaravanje mozga, mi smo sretni i bez toga..."! To je ono sa čime te filuju u komunama, po meni je to pranje mozga...i kako rekoh...ne hvala!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

slobodno ti stavi statisticke podatke,ja znam recimo ovaj da je 89 % izljecenih u komuni cenacolo,naravno onih koji zavrse program...ovo se odnosi na period od 5 godina...ma jarane ja samo kazem ovo,ko hoce da se drogira neka se drogira,ali neka onda ne sere tu kako trazi pomoc!
ha ja,kad pomoc postoji!mislim ko bi izasao sa narkomanima....sace nije to za mene ,ti si isusovac(ja sam musliman 8) )...ti si zaucan...sta ti znas ima ovo ima ono,ma sve je to kurac!kao sto sam u prvoj poruci napisao ,svi ste vi picke i necete da se lijecite ,,eto to je to,pa me sad mrzite!
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

sta da ti kazem mirza,donio si pravu odluku! :-D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Re: ....

Post by starkid »

mirzas wrote:Kako me tip nervira! Ne, najlakše se skinit na suho! Moli se sine i bog će ti skinit krizu!
Samo me ti citiraj, nemogu ja sad tebi objašnjavat šta je autoironija!
Tebi su "narkomani" za "komunu", i dalje od toga ti ne vidiš!
I nemoj se ni trudit, nije to za tebe, to zovu...hmmm...inteligencija, ja mislim!
Mirzas... unapred se ograđujem i izvinjavam ako nekoga povredim. Nisam bila navučena, nisam nikada probala ni heroin, ni kokain, ni bilo šta slično. Nikad mi nije ni bila želja da probam nešto od toga. Jednostavno, suviše volim svoj život i nikad mi nije palo na pamet da eksperimentišem sa njegovom tolerancijom...

Ali, moj maleni mozak misli (vidi, 4m) :) da je dogovor sa samim sobom, čvrsta odluka i jebote, proračun, jasan kao 1+1, da ideš u kurac ako nastaviš, dovoljno dobar motiv da izdržiš i tu jebenu krizu, i ubiješ tog jebenog crva koji te tera da opet to uradiš, a posle i da mu se smeješ... da je to poenta svega.

Mada mi logika nikada nije bila jača strana, meni je logično da kad vidiš da te nešto ubija, daš sve od sebe da to blokiraš. I još malo više od svega od sebe.

Ne želim ovde nikome da povlađujem a još manje bilo koga da osuđujem. Ne smatram da je bilo ko ko je dopustio da bude ovisnik loš, glup, slab ili slično. Nisam vam bila u koži i verujem da je ovisništvo stvarno glupa situacija.

Ali, jednostavno - jedino što ja ovde ne razumem je ono pitanje "šta posle"... kao, sve će biti isto i tako to... ne mogu da se uklopim u običan život i tako to.... Za moj račun, to je totalni bullshit.

Kako bre ljudi šta posle?!
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Zato i nije to za svakoga - isto ko što se svakoga ne može hipnotizirati - mene ne bi da tri života živi - sve da mu se i pustim - uvik mozak trkelja ka mišalica za beton - dok nekom drugom (u to ne mogu virovat da ga jebeš, ali očito da je istina) dvaput prođeš prstom ispri nosa i rečeš 'Ti spavaš, ti spavaš' - i on spava jebate - tako i to
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

manson wrote:slobodno ti stavi statisticke podatke,ja znam recimo ovaj da je 89 % izljecenih u komuni cenacolo,naravno onih koji zavrse program...ovo se odnosi na period od 5 godina...ma jarane ja samo kazem ovo,ko hoce da se drogira neka se drogira,ali neka onda ne sere tu kako trazi pomoc!
ha ja,kad pomoc postoji!mislim ko bi izasao sa narkomanima....sace nije to za mene ,ti si isusovac(ja sam musliman 8) )...ti si zaucan...sta ti znas ima ovo ima ono,ma sve je to kurac!kao sto sam u prvoj poruci napisao ,svi ste vi picke i necete da se lijecite ,,eto to je to,pa me sad mrzite!
a bez ljutnje... ali prevelik ti sebi znacaj pridajes.
zasto bih ja tebe mrzio jer ti mene drzis pickom?
pa meni to niti iz dzepa niti u dzep... ne placas mi ti racune.
dalje, otkuda ja mogu znati koliko su ti podaci istiniti o kojima ti pricas? ja baratam sa zvanicnim a ne nekakvim rekla-kazala... kao sto uostalom moze i cijela tvoja prica biti rekla-kazala jer ne nadzirem te ja 24/7 pa da mogu biti uvjeren kako si cist. otkuda recimo ja mogu biti siguran da ti ne valjas? da ti nije neki trip doci ovuda i podjebavati nekoga tko se primi na to?
svakavih cudaka sam ja upoznao virtualno... sve i da je tako ti ne bi bio najcudniji od njih.
znaci nemoj se sad tu previse ufuravati... ja osobno te uopce ne mrzim nego sa tobom mlatim praznu slamu jer mi dosadno... i pokusavamo argumantirano raspravljati... samo jebi ga meni je u cijeloj ovoj prepisci sa tobom tvoj najjaci argument kako si ti cist zbog komune... sto mi uopce ne mozes dokazati da je bas tako nego imam samo tvoju rijec... koja moze a i ne mora biti istinita.
i am what i am and what will be will be
Post Reply