O komunama

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Pale ,mala napomena,ne samo zbog komune,imaju tu i AN i vjerski dio i obitelj...ma citav spektar...ali hajmo od pocetka ...
Moramo da se dogovorimo(svi mi) oko toga da li je ovo svjesna ili nesvjesna bolest ,koliko mi upravljamo njome...kontas?ja non stop cujem kako se donose odluke tipa necu vise i kako se opet pada...je li ikom naumpada zasto je to tako?
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

Post by mirzas »

Starkid, to je tipično podcijenjivanje dopa sa strane onih koji ga nisu nikad probali! Nije totalni bullshit, pročitaj malo o tome (ako te zanima), kako mozak funkcionira na heroinu, poslije dugo vremene uzimanja...itd.
Ti samo dalje od dopa i sve će bit ok!

Rambo, 89%, ma nemoj me zasmijavat! Koliki je prosjek onih šta nisu završili cili programčić od 5 godina?

Ja iman 28, plus 5, to ti je 33 godine! Taman posla, već san izgubia dovoljno vrimena!
Zašto traje 5 godina, to je pranje mozga i gotovo!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

mirzas program ne traje 5 godina,nego ljudi koji su izasli iz komune pa sada cisti 5 god...kontas? :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

manson wrote:Pale ,mala napomena,ne samo zbog komune,imaju tu i AN i vjerski dio i obitelj...ma citav spektar...ali hajmo od pocetka ...
Moramo da se dogovorimo(svi mi) oko toga da li je ovo svjesna ili nesvjesna bolest ,koliko mi upravljamo njome...kontas?ja non stop cujem kako se donose odluke tipa necu vise i kako se opet pada...je li ikom naumpada zasto je to tako?
necemo mi nikuda otpocetka... mene si izgubio nakon onoga 'vjerski dio'. :D
elem nigdje ja ne idem u tom smijeru... o tome sam vec pisao.
a sad koliko je svjesno koliko nesvjesno... nisam nikada puno lupao glavu oko toga ali pretpostavljam da je oko 50/50.
jer jebi ga ekstremni smo po prirodi i ne zaustavljamo se na jedna puta a i uzimati dop je jebeno dobro pa stoga se cesto vraca na njega... zaborave sve jebacine koje si imao ali sjecas se kako je dobro bilo kada ti se ona milina pocne razljevati rukom.
to je ljudski jebi ga, nikakva bolest, pa tako i u zivotu lose stvari zaboravljas a dobrih se sjecas inace bi pukao. valjda nekakav prirodni odbrambeni mehanizam.
dalje, ne drzim ja dop nikakvom bolescu nego razmazenoscu... nista nam u zivotu ne pase pa idemo izmisljati i to je to, nikakva bolest.
i am what i am and what will be will be
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

....

Post by mirzas »

ok, ali svejedno, nađi mi jednu sa programom kraćim od 3 god, takvih nema!
A postotak onih koji ne završe cili program a skinu se je 0%!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

pa ok,onda to tebi i ne predstavlja nikakav ili prevelik problem...vala ako je tako,ne bih ni ja na tvom mijestu prestajao,a kamoli jos i isao u komunu! :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

recimo DAY-TOP ili susret ...24 mjeseca...
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

hej a zaboravih ti reci ,ja nisam zavrsio program!
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

e tu nastupa ono sto pale kaze da se ljudi razlikuju,ja nisam zavrsio program ,ali sam brzo ucio :-D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Mirzas, moguće da je klasično podcenjivanje dopa...
Kažem, ne znam, nisam vam bila u koži.

Ali i dalje mislim da je moguće skinuti se odlukom... :)
Post Reply