METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by zeleni »

ivica wrote: Kad si u terapijskoj zajednici tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potrebe .. diktira "odgovorna osoba"
Kad si na metadonskoj terapiji tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potreba diktira država tj doktori tj "odgovorna osoba"


Nagradna igra "označite razliku" he he he.

ovo ne da je površno nego... aj moš ti to i bolje.
ne budi pizdica :P
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by ivica »

zeleni wrote:
ovo ne da je površno nego... aj moš ti to i bolje.
ne budi pizdica :P
POčni pit heptanon i biće ti jasnije. :P
ignorance is bliss!
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by Aleksandar »

ivica wrote:
Kad si u terapijskoj zajednici tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potrebe .. diktira "odgovorna osoba"
Kad si na metadonskoj terapiji tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potreba diktira država tj doktori tj "odgovorna osoba"


Nagradna igra "označite razliku" he he he.
Kad si u terapeutskoj zajednici, ti si cist, sposoban da izaberes gde zelis dalje. Kad si na metadonskoj terapiji, ti si i dalje rob, koji se nista ne pita.
shale84
Posts: 4
Joined: Tue Feb 21, 2012 7:59 pm

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by shale84 »

Kad si u terapeutskoj zajednici, ti si cist, sposoban da izaberes gde zelis dalje. Kad si na metadonskoj terapiji, ti si i dalje rob, koji se nista ne pita.[/quote]


I AJD TI SAD TO OBJASNI ISPRANIM MOZGOVIMA-NEMA TRIKA!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by ivica »

shale84 wrote:Kad si u terapeutskoj zajednici, ti si cist, sposoban da izaberes gde zelis dalje. Kad si na metadonskoj terapiji, ti si i dalje rob, koji se nista ne pita.

I AJD TI SAD TO OBJASNI ISPRANIM MOZGOVIMA-NEMA TRIKA![/quote]

I jedna i druga opcija su samo prolazne faze. Prolazne i "oprane" iz mozga. Dakle gudbaj!
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by demijan »

ivica wrote:
zeleni wrote:
ivica wrote:Ako si na metadonu to ti je isto kao da si u nekoj terapijskoj zajednici.
ovo bi morao da obrazložiš debelo da bi imalo nekog smisla.
ovako, bez obrazloženja isto se ponašaš kao to društvo što te nervira, jedino što imaš donekle drugu priču.
jehovin svedok, al u civilu :-D


ma daj :twisted: oš podebljano, evo.

Kad si u terapijskoj zajednici tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potrebe .. diktira "odgovorna osoba"
Kad si na metadonskoj terapiji tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potreba diktira država tj doktori tj "odgovorna osoba"


Nagradna igra "označite razliku" he he he.
Znam ja.Hoces da kazes da si i u jednom i u drugom slucaju rob dokle god ne izadjes ili iz zajednice ili sa terapije...Manji rob nego pre nego sto si usao unutra ali ipak rob...
Sta je nagrada?Najnoviji broj Kule strazare? :mrgreen:
Hehehehe jehovin svedok i pizdica...mnogo se smejem nesto jutros vidim ja da cu da placem popodne...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by ziki »

Kad smo metadonskih centara, skoro sam bio u jednom malom mestu u srbiji gde idem povremeno leti.
Uveli su metadonski centar, ujutru masa nakostresenih ljudi ceka na svoju dozu a vec kriziraju do daske..
Cemu sve to, navukli su se i ljudi kojima bas i nije bio toliko neophodan metadon da bez njega nemogu da zive. A sad nemogu bez metadona, jedva cekaju jutro da se urade i provedu ugodno popodne posto uvece vec krecu krize.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by ivica »

demijan wrote: ...mnogo se smejem nesto jutros vidim ja da cu da placem popodne...
A ja jutros htio da plačem. I evo sad sjedim i kuckam i sve gledam kako je lako bit ovdje na forumu i napisat šta god oćeš a niko nezna kakav si zapravo i šta ti u srcu jenjava. Dakle nema iskrenosti odnosno svatko može bit psihopata.
Pa pio on metadon ili bio u terapijskoj zajednici. :D
Moj povratak na metadon bi bio klasičan kraj kakav ne želim,a povratak u neku zajednicu bi bio samo uvertira za takav kraj. Bogme i obratno. Al sve ima svoj kraj. Sve. A i početak. A i maglu!
I vrijednosti sve ima. Kad odu vrijednosti metadona odeš u terapijsku, kada odu vrijednosti terapijske poželiš promjenu pa opet na "svježe" metke.

Tražim li originalnost ili drugačiji put kroz život i njegov kraj?
ignorance is bliss!
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by poison »

zeleni wrote:
ivica wrote:Ako si na metadonu to ti je isto kao da si u nekoj terapijskoj zajednici.
ovo bi morao da obrazložiš debelo da bi imalo nekog smisla.
ovako, bez obrazloženja isto se ponašaš kao to društvo što te nervira, jedino što imaš donekle drugu priču.
jehovin svedok, al u civilu :-D
dobro on ima svoje vidjenje,ako si na metadonu,tesko ces se skinuti ikad,jedino sto ti drzava omogucava
da zivis bez nekih hardkor trzavica,i to je to,mnogo tesko se skinuti,jer svi kao nesto piju terapiju a iglaju se u femoralku samo puca e jbg ,cudna izjava,ali nebitno svako ima pravo na svoje misljenje :butthead:
Image
Image






ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: METADON vs TERAPIJSKE ZAJEDNICE

Post by ponovo pad »

ivica wrote:
zeleni wrote:
ivica wrote:Ako si na metadonu to ti je isto kao da si u nekoj terapijskoj zajednici.
ovo bi morao da obrazložiš debelo da bi imalo nekog smisla.
ovako, bez obrazloženja isto se ponašaš kao to društvo što te nervira, jedino što imaš donekle drugu priču.
jehovin svedok, al u civilu :-D


ma daj :twisted: oš podebljano, evo.

Kad si u terapijskoj zajednici tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potrebe .. diktira "odgovorna osoba"
Kad si na metadonskoj terapiji tvoje ponašanje, dnevne obaveze, potreba diktira država tj doktori tj "odgovorna osoba"


Nagradna igra "označite razliku" he he he.

Ivice izvini unaprijed ali jesi ti budala ili sta..mislim da nisi budala i da si ovo napisao u nekom bunilu ccc.nemoj molim te da se nadjes uvrjedjen ali ovo sto si napisao nema smisla nikakvog..
evo ja cu ti reci ali ipak mislim da ti to znas nego da ti se omaklo ovo sto si napisao,metadon je sinteticki heroin tj.skidanje s metadonom je dobro samo 28 dana kako ide po proceduri dr.i poslje toga da se ispalis iz svog grada ili da odes u komunu ako nisi dovoljno jak a malo je tih koji su jaki toliko da poslje prvog skidanja ostanu cisti.kada se navuces na metadon na soluciju i na metadonu budes godinu ili nedaj boze vise e tek si onda jebao jeza u ledja,gori je metadon nego ista u zivotu sto sam probao..bio sam na tom metadonu godinu dana nisam svrljao pio sam samo metadon i kada sam se trebao skinuti s njega jer nisam htio da ostanem vjecno na metadonu osjetio sam sta je metadon i ne bi ga nikom preporucio..
da se vratim na pitanje..
ako bih se ja pitao da li da budem godinu u komuni ili godinu na metadonu izabrao bih godinu komune i ako nisam ljubitelj komuna(probao nisu za mene) prije bih izabrao komunu bilo koji nije bitno koja nego metadonsko odrzavanje..
pozz
Post Reply