Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

Ja to ne pobijam, ne sumnjam u pozitivu. samo rezultat mi je nekako patetičniji od zbroja i brojeva.
Hoću reć da je priča "opranaca" patetičnija od priče aktualnih ovisnika, đankija jelte.
Sa đankijem bar moš pričat o mjuzi lou reeda ili otić na svirku ili pivo :rock:
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by demijan »

Jedna stvar mi nikako nije bila jasna.Zasto spaljuju knjige za koje misle da nisu odgovarajuce za to mesto?
Jeza me je uhvatila kada sam to video...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by sanela »

demijan wrote:Jedna stvar mi nikako nije bila jasna.Zasto spaljuju knjige za koje misle da nisu odgovarajuce za to mesto?
Jeza me je uhvatila kada sam to video...
Gdje to, majke ti?
Još ćete početi pisati kako crvenokose djevojke spaljuju na lomači, jer su vještice...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by demijan »

sanela wrote:
demijan wrote:Jedna stvar mi nikako nije bila jasna.Zasto spaljuju knjige za koje misle da nisu odgovarajuce za to mesto?
Jeza me je uhvatila kada sam to video...
Gdje to, majke ti?
Još ćete početi pisati kako crvenokose djevojke spaljuju na lomači, jer su vještice...
U retu.Nisam ukapirao zasto to rade.Razumem kada piksle i tako te stvari unistavaju ali knjige su me bas zbunile.Ne pricam bezveze,to sam licno video...I to se eto da kazem ne radi javno da svi vide ali moje radno mesto je u tom trenutku bilo sa likom koji je dobio zadatak da ih spali.Jos me je i pitao da dodjem da se ogrejem na lomaci...Doduse moram reci da nisu sve spaljivali,samo one za koje smatraju da imaju neprimeren sadrzaj...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

demijan wrote:Jedna stvar mi nikako nije bila jasna.Zasto spaljuju knjige za koje misle da nisu odgovarajuce za to mesto?
Jeza me je uhvatila kada sam to video...
Furaju se na naciste. To radi svaki režim.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by demijan »

ivica wrote:
demijan wrote:Jedna stvar mi nikako nije bila jasna.Zasto spaljuju knjige za koje misle da nisu odgovarajuce za to mesto?
Jeza me je uhvatila kada sam to video...
Furaju se na naciste. To radi svaki režim.
kada pomenu naciste...kao klinac sam se lozio na to.bio po utakmicama navijaci i to,citao literaturu bio preplacen na casopise.Nije mi sada za hvalu ali bio sam eto i na neki nacin da kazem clan Krvi i Casti poznavao cak neke u Combat 18 od preko imao prijatelje u tome iz Rusije svasta nesto i tako to...Moram da priznam da im je sport,trening,zdravo telo i to ideal tako da za jednog narkomana nema mesta...posle mi jedna prijateljica rekla:bolje sto si narkoman nego fasista...ebem ti zivot sta sam sve prosao...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

I ja sam se ložio na to svojevremeno, ali nisam bio pripadnik nitijednog pokreta a kamoli skupine. Ja sam to gledao sa umjetničke strane :-) , buntovne umjetnosti, umjetnosti o buntovnosti. zapravo umjetničke vrijednosti ;-P al ga serem ! Velika mračna autoritativna sila svuda oko nas. Baš kao tuga, kuja koja je svuda oko nas!
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by demijan »

ivica wrote:I ja sam se ložio na to svojevremeno, ali nisam bio pripadnik nitijednog pokreta a kamoli skupine. Ja sam to gledao sa umjetničke strane :-) , buntovne umjetnosti, umjetnosti o buntovnosti. zapravo umjetničke vrijednosti ;-P al ga serem ! Velika mračna autoritativna sila svuda oko nas. Baš kao tuga, kuja koja je svuda oko nas!
Nije tada to jos bio to pokret bas kod nas to su bili neki poceci...
Nego :D znaci ti si bio umetnik i bitanga :D ...Ovo bitanga nemoj da shvatis u negativnom kontekstu...Svi smo bili bitange...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

Prije bitanga nego umjetnik. Umjetnost sam jako volio ,ali se nisam izražavao jer nemam takav poriv.
Moja najveća umjetnost je bila skitnja ,a najveće djelo to što sam je preživio! :D
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by sanela »

ivica wrote: Moja najveća umjetnost je bila skitnja ,a najveće djelo to što sam je preživio! :D

:smt041 :smt041 :smt041 :smt041
bravo, majstore!!!
Post Reply