Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

IDEM U PODNE U RESNIK KOD OK KORALA TACNO U PODNE,rekao mi je dragomir sta da ponesem sta ne i to je tacka period. :bear: :vom:
Image
Image






Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Don Dop »

sanela wrote:Don dop, ti si nesto previse licno shvatio cijelu pricu o Retu i nogama i rukama se boris da ocrnis mjesto gdje se ljudima daje alternativa drogiranju i smrti.
Ljudi koji odu u Reto imaju brate mogucnost da odu ako zele. Nece ih niko silom natjerati da ostanu. Ne vidim u cemu je problem i zasto toliko napadas Reto!?
To je vjerska zajednica i to niko ne krije. Ljudi koji udju u komunu ne postuju apsolutno nista, ekstremno preziru svako pravilo i autoritet, misle da su najpametniji na svijetu i generalno su skloni najgorim ekstremima. Komuna daje alternativu svemu tome - ovisnici trebaju da se mijenjaju, a to se, svidjalo se nekome ili ne, postize kroz pravila. Reto vode bivsi ovisnici, a ne strucnjaci, pa nije cudno da im je Biblija vodic kroz zivot. I to nije pogresno. Kako ce ko razumjeti Bibliju i uputstva koja tu pisu je individualno. Kako su ovisnici ekstremni, onda ne cudi sto prihvataju vjeru na taj nacin. Ako nekome to pomaze u zivotu i olaksava mu zivot, ko sam ja ili ti da mu sudimo!? Bilo bi to, najblaze receno, nepristojno!

Opet, ne mogu da vjerujem da ti ljudima koji su u nedoumici - drogiranje i smrt s jedne strane i Reto, vjera, rad, red, izolacija i zivot govoris da Reto nije za njih!?
Odmah da ti 'ime najlepse' odgovorim. Tacno je jesam licno shvatio. 'Previse' licno nikada nemoze biti kad se govori o zivotima. Verujem da jesi citala sve postove, ali neverujem da mozes da kazes da sam nekoga nacrnio. Sanela veruj mi sve je apsolutna istina sto pisem i ne bih sebi nikada dozvolio da napisem jednu rec o nekoj ustanovi a da nisam bio tamo. Pravila znam da moraju da postoje, ali ako uzmemo u obzir u kom veku zivimo mislim da pravila robovlasnickih sistema ne bi trebala da postoje u dvoristima kuca demokratskih drzava. Cak i u robovlasnistvu ljudi su imali pravo na kontakt sa suprotnim polom iz svoje grupacije, u onim uslovima to nije dozvoljeno. Mnoge stvari nisu uredu tamo. I slazem se da postoje ljudi koji jednostavno ne da vole to, vec nemaju gde i zato su tamo, ali ti koji su tamo posto nemaju prava da kazu kako se osecaju imaju nas koji smo bili i srecom otisli odatle da prenesemo nasa iskustva. Po mom shvatanju ljudskih potreba i sloboda Ti momci i devojke tamo pate. Najcesce izgovorene reci su Bog i da li mogu... To je tuzno...to je bespotrebno. Poniznost nikoga nece odrzati u apstinenciji vec ce ga zarobiti. Ponizni ljudi su najcesce meta manipulacija, jer ponizan covek nema stav. Covek bez stava je trenutno svaki pripadnik Reto centra.
Moje pisanje jeste ostro i kriticki nastrojeno prema toj komuni, ali zasto stavljati pod tepih stvari koje su svakodnevnica u tom centru. Fakat je da kako si i sama rekla komunu vode nestrucna lica. Ja cu dodati nestrucni po svim pitanjima, ali opet daju sebi zapravo da budu strucnjaci za veru. Kako jedan nestrucan covek moze da propagira veru i odredjuje u kojoj ce se meri ona konzumirati? Kako nestrucan covek moze znati da li sam ili nisam bolestan i odredjivati cime ce me ili nece leciti? To su pitanja koja oni medjusobom moraju resiti, a Mi smo ovde da pokusamo da ih navedemo da pocnu o tome da misle. Toj komuni su neophodni strucnjaci... Njima je potrebno otvaranje kapija prema svim, ali apsolutno svim organizacijama koje mogu pomoci tim momcima i devojkama tamo. Njima je neophodan socijalni radnik, lekar opste prakse, psihijatar,majstor...njima je potrebno sve ono sto zabranjuju. Detetu je potrebna majka, a tamo niko prstom nemrda da razorene porodice ponovo zblizi. Njihova poenta je eksploatisati radnu snagu i drzati ih sto duze pod pricom rad je stvorio coveka i rad i Bog ce im pomoci da prevazidju drogu, ali samo dok su kod nas...onaj Bog i onaj rad van kapija centra nije dobar i nije isti. Kako to?

- E sad, mozda si pogresno protumacila moje pisanje, ali Ja nigde nisam rekao da komuna ne pomaze ili da sam propagirao propadanje i drogiranje samo ne u Reto centar...Ja govorim ljudima sta ih tamo ceka, a iskreno jesam protiv izolacije i konzumiranja vere koju ne poznajem. Inkvizicija je odavno prosla i otvaranje slicnih centara sa ciljem doziranja izoblicenih nepostojecih vera smatram kao nedopustiv attack na moje svece, muslimanski Bajram i katolickog Papu. Jer sve nama sveto tamo je svedeno na nivo sprdnje i nedopustivosti. Tamo ljudi nece imati Boga kojeg poznaju, a niko im to nece reci na ulazu u kucu, niti ce ko pitati jer neke stvari vezane za veru podrazumevas. Izolacija nije put ka ozdravljenju i to da razjasnimo vec jednom, jer izolacija je dobra samo dok prodje apstinencijska kriza, posle toga svaki vid izolacije je ravan porobljavanju. Svi znamo ko se stavlja u izolaciju, a ako je nas jedini greh drogiranje, a kazna vecna izolacija, onda bi trebalo da razmislimo da li smo stvarno toliko gresni. Mene neces videti na nijednoj temi vezanoj za komune, pa cak ni na onoj o Crnoj reci gde je onaj ubio coveka o kojoj svi ponesto znaju, iz prostog razloga jer nisam bio tamo. Mogu dati komentar i stav o svim zdravstvenim ustanovama sirom Srbije gde sam se lecio i nazalost ovde jer sam i Reto centar kusao. Medjutim fascinantna mi je cinjenica da Retoljubci nemaju nijednu recenicu demanta, vec sve kroz prizmu zivot ili zdravlje provlace pricu kako moje i pisanja slicna mojem nisu dobra jer ce mozda odvratiti nekoga od te komune, a totalno se baca u stranu to sto su sva nasa pisanja istina. Apsolutno se zanemaruje cinjenica da je svako moje slovo ISTINA. Pisem je velikim slovima jer mnogi pokusavaju da tu istinu maknu sa dnevnog reda i ostave samo prostora za reci hvale Reto centru. Zasto? Zasto Ja i slicni meni nemozemo da kazemo istinu o Reto centru, a da to nekog ne zaboli. Zasto je Istina postala toliko teska kad je u pitanju ova tema?
- Zato sto je laz OGROMNA, zato sto je laz prisutna i istina ne sme da postoji, eto zasto.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Don Dop »

edy wrote:Don Dop..

Moram ti reci da si lazov kad se iz tvojih postova to zakljucuje, kao npr to da si cist, a uzimas suboxon...
u jednom postu pises kako si uz nagovor roditelja napustio komunu, a u prijasnjem kako je veliki sok za roditelje bio kad si napustio komunu i kako su smatrali kako je to jos jedna od lazi, onda ovo
Don Dop wrote:Dodacu ti da skidanje konaca je iskljucivo posao za DOKTORA. Doktor je neko ko je ucio 6 godina fakulteta, pa jos par godina specijalizacije da bi dosao do titule hirurga i mogucnosti da skida konce. Cak ni lekar opste prakse ne sme da skida konce, vec iskljucivo hirurg.
-
Imao sam 2 puta u zivotu situacije u kojima sam isao na "sivanje" i u oba slucaja je to radio doktor specijalizovan za takve stvari, ali skidanje konaca u oba ta slucaja je radila medicinska sestra koja je zavrsila 4 razreda srednje medicinske skole jer konci se skidaju kad je rana zacijelila valjda ili je to kod tebe bio neki specijalan slucaj, kao i to da si ti posebni namirisani i uvijek dotjerani narkoman koji je prosuo 5-icu dopa kad je odlucio da postane bolji coj'k :-D

sad ti pisi kilometarske postove da demantujes i mene i druge koji se ne slazu s tvojim misljenjem
Tebe cu stvarno demantovati sa jednim pitanjem i jednom cinjenicom..

- Pitanje za tebe je sledece: Gde sam Ja to naveo da je moja porodica bila u soku kad sam se vratio iz Reto centra?

- Cinjenica je da u opisu lekarskog posla pise da lekar hirurg stavlja i skida konce, a sestra asistira, ako si imao situaciju da ti je sestra skidala konce, onda bi trebalo da tuzis tu ustanovu.

Toliko o tebi
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Don Dop »

davor wrote: Don dop ne pravi se pametan da se neko zarazio takvi kao ti bi jedva docekali da nam natrjlaju nos sa tim.
To sta bi ti licno kako kazes uradio ne pije puno vode jer nemas neko konkretno rjesenje vec vise olajavas druge u tome je razlika,tako da jedino sta ti licno mozes je da das tu i tamo po neki zajedljivi komentar protiv ovoga ili onoga u ovom slucaju protiv reta.Stvarno ja nemam ni zelju ni volju da se prepucavam sa likovima koji nit smrde nit mirisu i jedino sto znaju je u svemu naci neku gresku i tvrditi kako nista ne valja.Sve nesto govorite nemate namjeru da olajavate i blatite onda ja neznam kako bi ovo sve nazvao o cemu pisete.I na kraju krajeva kakav primjer dajemo momcima koji hoce da se lijece osim sto se pozivas na to da si 10 god cist i da si bolji od ljudi koji su dole 10 god.Opet i o tome neko drugi treba da donese sud a ne ti da piskaras okolo kako si dobro i bolji od drugih.Mislim da sam ja vec dovoljno pozitivnih stvari o retu rekao i nemam namjeru da se prepucavam sa tobom jer imam puno pametnijeg posla ..A ti osim sto ne pomazes prestani bar da otezavas drugima.....

Davore iznosis neistine. Ja sam ti konkretno izasao sa predlogom sta bi ste Vi iz Reto centra trebali i morali da uradite, ti po 20-ti put samo na ovoj temi pises kako nema konkretnih predloga, zasto se ne osvrnes i pozabavis napisanim?

- Zasto mi neodgovoris na pitanje o Jazasu?

- Vi iz Reto centra ste Davore jedini koji nemate apsolutno nikakav plan rada covece...Cak i bibliju ste preuzeli iz Hriscanske verske grupacije, a zabranjujete verske vodje iste. Pa to je stvarno pokazatelj vase ozbiljnosti. Nemate nikakav program za vracanje korisnika vasih usluga u zivot, vec ih obeshrabrujete kad pozele da se vrate kuci. To je i te kako pohvalno.

- Izvoli reci da lazem i blatim jer ti je ocigledno samo to ostalo.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Don Dop »

prosuo je on bR 100KU,E BAS MU RECE KAKO TREBA eDDY,SVAKA CAST,JA NEMOGU DA VERUJEM,DA NEKO UBEDI SEBE DA JE CIST A UZIMA METADON,BUP SUBOTEX SUBOXON,TRODONE,VUTRU,TO JE TAKVO LICEMERJE DA CU BACITI JEDAN KLIP
- Uzecu ovaj citat ali sledecom recenicom cu obuhvatiti svo tvoje pisanje o meni..

- Glupost je neunistiva...
Ja sam Bog
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

Don Dop wrote:
prosuo je on bR 100KU,E BAS MU RECE KAKO TREBA eDDY,SVAKA CAST,JA NEMOGU DA VERUJEM,DA NEKO UBEDI SEBE DA JE CIST A UZIMA METADON,BUP SUBOTEX SUBOXON,TRODONE,VUTRU,TO JE TAKVO LICEMERJE DA CU BACITI JEDAN KLIP
- Uzecu ovaj citat ali sledecom recenicom cu obuhvatiti svo tvoje pisanje o meni..

- Glupost je neunistiva...
Samo dve stvari su beskrajne ,svemir i ljudska glupost.Doduse za prvu nisam siguranaj u zdravlje Done matori liku,evo ja odoh sad u 10h imam bus,i stizem u sektu u podne na obracun kod OKRetala,tacno u 12H :axe: zbogom kikindo,na*ur** te**B*j*m,Sabacki derpei i demoni,e nes vala
ahahhhahhahahahahhahhahhahahahah
kaze "ej zuza zuza ti nemas muza,ja nemam zene,zato dodji kod mene"tinge,tinge,tinge
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEacQp80_84[/youtube]
Image
Image






User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

napravih stranu 14 i odoh,a vi ostanite,i prosipajte mudrost,isto tako se izvinjavam svakome koga sam namerno ili neneamerno uvredio,no harm mean cheers dawgs :lol:
Image
Image






User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by davor »

Don Dop wrote:
davor wrote: Don dop ne pravi se pametan da se neko zarazio takvi kao ti bi jedva docekali da nam natrjlaju nos sa tim.
To sta bi ti licno kako kazes uradio ne pije puno vode jer nemas neko konkretno rjesenje vec vise olajavas druge u tome je razlika,tako da jedino sta ti licno mozes je da das tu i tamo po neki zajedljivi komentar protiv ovoga ili onoga u ovom slucaju protiv reta.Stvarno ja nemam ni zelju ni volju da se prepucavam sa likovima koji nit smrde nit mirisu i jedino sto znaju je u svemu naci neku gresku i tvrditi kako nista ne valja.Sve nesto govorite nemate namjeru da olajavate i blatite onda ja neznam kako bi ovo sve nazvao o cemu pisete.I na kraju krajeva kakav primjer dajemo momcima koji hoce da se lijece osim sto se pozivas na to da si 10 god cist i da si bolji od ljudi koji su dole 10 god.Opet i o tome neko drugi treba da donese sud a ne ti da piskaras okolo kako si dobro i bolji od drugih.Mislim da sam ja vec dovoljno pozitivnih stvari o retu rekao i nemam namjeru da se prepucavam sa tobom jer imam puno pametnijeg posla ..A ti osim sto ne pomazes prestani bar da otezavas drugima.....

Davore iznosis neistine. Ja sam ti konkretno izasao sa predlogom sta bi ste Vi iz Reto centra trebali i morali da uradite, ti po 20-ti put samo na ovoj temi pises kako nema konkretnih predloga, zasto se ne osvrnes i pozabavis napisanim?

- Zasto mi neodgovoris na pitanje o Jazasu?

- Vi iz Reto centra ste Davore jedini koji nemate apsolutno nikakav plan rada covece...Cak i bibliju ste preuzeli iz Hriscanske verske grupacije, a zabranjujete verske vodje iste. Pa to je stvarno pokazatelj vase ozbiljnosti. Nemate nikakav program za vracanje korisnika vasih usluga u zivot, vec ih obeshrabrujete kad pozele da se vrate kuci. To je i te kako pohvalno.

- Izvoli reci da lazem i blatim jer ti je ocigledno samo to ostalo.
O Jazasu ti ne odgovaram zato sto nemam nikakvog pojma o tome a ne pisem o stvarima u koje nisam upucen za razliku od tebe.Iako cisto sumnjam da su ih odbili jer kad puste novinare da udu i naprave prilog neznam zasto bi ikome branili bilo kakvu informaciju .Ti se nafurao bas kao da su CIA covjece.Gdje da se vise osvrcem i cime da se pozabavim kad sam sto puta napisao ali ti to ocito ne registujes,kako hoces vise da ti objasnjavam?Hoces sematski prikaz?
Tacno cu da ti dam orden za glupost cuj cak ste i bibliju preuzeli iz hriscanske verske grupacije,decko koliko ja znam biblija je napisana prije 2000 godina i od tada svi imaju pravo da se sluze sa njom i da je citaju.A zar ti ocekujes od ljudi da vise uopste polemisu sa tobom poslije jedne ovako apsurdne izjave.Jarane hajde ti fino dodi sebi pa kad dodes sebi dodi i drugima :roll:
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Lujka »

Ode poison.....
Poniznost, poslušnost i što ti ja znam što još....koliko sam skužila to se traži kada uđeš unutra...
Iz poisonovih postova on je sve osim poslušnog i poniznog stvorenja, on se voli svađati, nasilan je (sam je to sve naveo), tako da sumnjam da će uspjeti opstati....teško je promijeniti sebe u roku odmah.
Evo, od srca mu želim da uspije i da se izliječi, ali isto sam tako uvjerena da će prije biti nazad nego tamo, daj bože da griješim :?
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by davor »

Lujka wrote:Ode poison.....
Poniznost, poslušnost i što ti ja znam što još....koliko sam skužila to se traži kada uđeš unutra...
Iz poisonovih postova on je sve osim poslušnog i poniznog stvorenja, on se voli svađati, nasilan je (sam je to sve naveo), tako da sumnjam da će uspjeti opstati....teško je promijeniti sebe u roku odmah.
Evo, od srca mu želim da uspije i da se izliječi, ali isto sam tako uvjerena da će prije biti nazad nego tamo, daj bože da griješim :?
Ja bi mu isto volio od sveg srca da izdrzi !
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply