Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

Aj dobro. Oke. Ajd. Šta se ja stvarno neznam izrazi?! Bogme da.
ignorance is bliss!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Iskustvo - Reto

Post by saša-ex »

Ima puno zabluda i neznaja i predrasuda. Komuna uopste nije varijanta last chance... Nije tacno da dolaze oni koji nemaju drugi izbor, nije tacno da dolaze oni koji su ucenjeni i ne zele da budu tamo. I opet ponovljam, najveci broj narkomana se izlecio upravo tamo. Sta je ono sto smeta? Dugo traje, moras da se menjas, sto je vecini nas bolno, u vecini komuna sljakas.... Pa normalno da nije cudno sto je vecini djankozla ovo najgora varijanta. Sto puta sam rekao, voleo bih da postoji magicna tableta, koju zgutas i vise nisi narkoman. Ali ne postoji...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Fela Kuti »

Ja npr. nemam generalno problem sa komunama mada ih ima svakakvih.
Nemam ni isto mišljenje o svim narkomanima jer ih takodje ima svakakvih.
Ali sa ljudima koji se pokenjaju na svako mišljenje koje nije kao njihovo, tu je problem na vidiku.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

saša-ex wrote:Ima puno zabluda i neznaja i predrasuda. Komuna uopste nije varijanta last chance... Nije tacno da dolaze oni koji nemaju drugi izbor, nije tacno da dolaze oni koji su ucenjeni i ne zele da budu tamo. I opet ponovljam, najveci broj narkomana se izlecio upravo tamo. Sta je ono sto smeta? Dugo traje, moras da se menjas, sto je vecini nas bolno, u vecini komuna sljakas.... Pa normalno da nije cudno sto je vecini djankozla ovo najgora varijanta. Sto puta sam rekao, voleo bih da postoji magicna tableta, koju zgutas i vise nisi narkoman. Ali ne postoji...
Pa katolici imaju neku hostiju ili tako nešto, nije da je tableta sli je slično samo neznam od koliko milograma tj miligrama.
ignorance is bliss!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by majka NS »

Fela Kuti wrote:Ja npr. nemam generalno problem sa komunama mada ih ima svakakvih.
Nemam ni isto mišljenje o svim narkomanima jer ih takodje ima svakakvih.
Ali sa ljudima koji se pokenjaju na svako mišljenje koje nije kao njihovo, tu je problem na vidiku.
:smt023
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Iskustvo - Reto

Post by saša-ex »

Hm, cini mi se da shvatam. Ne vredi objasnjavati, kad neko ne zeli da ili ne moze da razume. Al ajde, dobre sam volje, upravo sam se iskenjao.
Vidi Fela, razgovor sa tobom, makar i ovakav virtuelni, tera na kenjovle. Ali navikao sam na to, zato mi se i ne desava da serem po svemu onom sa cim se ne slazem na ovom forumu. Probavni sistem radi k'o svajcarac, jedared dnevno je dosta.
Mada, prisere mi se kad neko u dijalogu ne odgovara na jasna pitanja, a nastavlja sa nekim kao "bockanjima" ( ne znam kako drugacije da nazovem tvoje fore, nekako mi je taj izraza sa fb-a najprikladniji, a taman se i "tinejdzerke" kol'ko vidim pecaju. Ne prisere mi se, ali mi nije jasno da' leko namerno masi poentu ili nije u mogucnosti da razume poentu onog sto pisem. A mngo je bilo prosto. Necu dozvoliti bilo kome da pise neistine, samo zato sto je licno ogorcen i nije shvatio ni posle godinu dana boravka u jednoj komuni, kako oni funkcionisu i koji im je cilj. U toj istoj komuni sam bio 4 godine, i naravno da cu da se raspisem po ovoj temi. A sta ti hoces, i dalje nisam shvatio....
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Iskustvo - Reto

Post by saša-ex »

Ivice, ima i kod pravoslavaca nesto slicno, samo koliko vidim, ne ide rad u tom smeru ;)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
mislim051
Posts: 12
Joined: Tue Mar 01, 2011 10:04 am
Location: Rijeka

Re: Iskustvo - Reto

Post by mislim051 »

ivica wrote:
mislim051 wrote:sale imam jedno pitanje
sta se desi recimo sa osobom koja dodje u komunu i kaze da nece da radi (recimo ne sve poslove nego samo fizikaliju ) a nece ni da ode iz komune
A i ti brate pitaš pitanja. Čuj nitko te prisilno ne odvodi u kuću koja ima svoja PRAVILA i koja se moraju poštivat pod uvjetom ostanka. Na prvu ruku.
Jebote svi se boje posla!!1 Pa to nisu istine svi ej! Pa ja to ne kužim!
ma nitko se ne boji posla ja sam samo pitao šta ako ????

hipotetičko pitanje nista drugo :rock:
Da nisam zgodan bio bi nezgodan :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

Dobro kad je hipotetičko. Samo znaš puno njih, to što se u komuni "radi" sami sebi predočuju kao argument da ne idu u komunu. A moraš radit cijeli život, pazi ej to "moraš" niko te ne tjera ali to je uvijet opstanka. Pa normalna je stvar da se ustnes ujutro i ideš na posao i vraćaš se doma itede bend...
To sve povlači jednu stvar koja je istinita - Nitijedan narkoman nije isti, nisu svi isti i to kada se tretira kao bolest ovisnost narkomanija ,a najviše se tako tretira treba je liječiti INDIVIDUALNIM radom. E sad kako di kuda to je duže za pisat, a moja glava gori jer me uhvatila temperatura.
Arbeit macht frei, to m je nakako poznato di sam to vidio da piše. :-D
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Iskustvo - Reto

Post by ziki »

A i te komune nisu za svakog, tamo moze da ode neko ko je sam i ko ima par godina za sebe da se stabilizuje.
Ako imas obaveze prema kuci ili drugoj osobi i moras da zaradjujes novac za zivot onda mozes sebi da napravis komunu u svojoj kuci. Ja sam radio u krizi i tesko je u p.m.
Nisam radio 3,4 dana tako dok me izdrma ona prva tura, posle tusiranje i na sljaku.
A na poslu dan nikako da prodje dodje ti da legnes negde makar u neku kutiju samo da odremas malo.
...
Post Reply