Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by sanela »

Don Dop wrote:Ime najlepše, da nastavim.
Ovisnost je bolest praćena određenim stilom ponašanja koji uključuje i laž i prevaru i manipulaciju i svašta nešto.
- Ovo je najčešće citirana rečenica u istoriji svih rečenica koje su opisivale zavisnost. Knjige počinju ovom rečenicom, TV emisije, raznorazni intervjui, novinski članci, ali poenta je da je to najveća neistina koja je ikada izrečena. Ovu rečenicu je okolina usvojila i podvukla svim bojama samo iz razloga jer se radi o NARKOMANIJI i jako se puno servira, elem ukoliko povučemo paralelu sa osnovnim ljudskim potrebama i najčešćim ljudskim oružjem u međusobnoj komunikaciji, videćeš da se ova tri pojma itekako izdvajaju. Daleko su ispred poštenja, iskrenosti pa i ljubavi. Laž, prevara i manipulacija je osnovna ljudska potreba i kao takvu je trebamo prihvatiti. Sad od čoveka do čoveka je u kakvim oblicima i obimima ćemo je koristiti, ali smatram da bi trebalo da se iskorenjuje iz opisnih prideva koji idu uz pojam narkomanija. Narkomaniju je pametnije opisivati kroz statistike o stopama smrtnosti, jer je to zapravo poenta lečenja, ostati živ. Uvek ćemo lagati, varati i manipulisati, to jednostavno ide uz čoveka, bog nam je to dao, zato nam i brani.
Uh, već vidim da će ova diskusija biti beskrajna... ali, hajde, uhvatih malo vremena pa da ti odgovorim :wink:
Laž, prevara i manipulacija je osnovna ljudska potreba i kao takvu je trebamo prihvatiti.


Ovo je apsolutna neistina. Nijedno od nabrojanog nije ljudska potreba, nego naučeno ponašanje kojim zadovoljavamo svoje potrebe. Istina je da ljudi i koji nisu bili ovisnici koriste ova ponašanja. Navedena ponašanja su u vezi sa našim sistemom vrijednosti (koji je također poremećen kod ovisnika, a nažalost i kod većine ljudi danas). Ono što je ključno jeste da i sistem vrijednosti i naša ponašanja ovise o nama, znači, mi ih biramo, mi odlučujemo hoćemo li slagati, izmanipulisati.

E sad, zašto se takva ponašanja vežu uz narkomane!? Zato što oni koristeći takva ponašanja nanose štetu, bol i razočarenje ljudima koji ih vole, koji su im najbliskiji. I tako uništavaju odnose s ljudima. A isto tako, takva ponašanja koriste za nabaljanje droge. Postoje dva razloga zašto bivši ovisnik treba prestati sa takvim ponašanjima: 1. zato što treba naučiti graditi odnose s ljudima na novim temeljima - a to je pravo teško. Ako to ne bude radio, vrlo brzo će ga ljudi koji su mu bliski napustiti, neće imati podršku, razočaraće se i vrlo brzo vratiti na stari put, a 2. razlog je što bivši ovisnik treba usvojiti novi sistem vrijednosti, koji u njegov živt treba unijeti nove vrijednosti - povezane sa sazrijevanjem i prihvatanjem odgovornosti za vlastiti život. Što, dok se osoba drogira nije slučaj - ovisniku je svako kriv za njegove padove osim njega samog.

Čemu ćeš ti podučiti svoju kćerku? Kako da se ponaša prema roditeljima, prijateljima, starijima? Da laže, manipuliše, emocionalno ucjenjuje ili da govori istinu, da bude poštena, da podržava svoje prijatelje?

Jesi li upoznao narkomana koji govori istinu, koji je pošten i koji ne manipuliše? Ja nisam. Jesi li upoznao takvog straight čovjeka? Ja ih znam.

Po mom mišljenju, ne iz knjige, nego iz iskustva, oporavak od ovisnosti je proces odrastanja i sazrijevanja, a to podrazumijeva prihvatanje odgovornosti za vlastiti život, vlastite odluke, vlastite emocije, izgrađivanje odnosa zasnovanih na otvorenoj komunikaciji, razumijevanju i iskrenosti, poštovanje sebe i drugih i preslaganje sistema vrijednosti, mijenjanje stavova i razmišljanja. Ništa od navedenog nije statično, nego se mijenja i nadograđuje. Svako od nas bi to trebao raditi, abivši ovisnici pogotovo, jer oni bukvalno iz jednog svijeta prelaze u drugi.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Don Dop »

Nijedno od nabrojanog nije ljudska potreba, nego naučeno ponašanje kojim zadovoljavamo svoje potrebe.
Nije šija nego vrat.

Rekla si apsolutno istu stvar ko i Ja s'tim što si je ti predstavila drugačije, odnosno kako tebi odgovara. Da pojednostavim. Po meni hodanje je ljudska potreba, po tebi naučeno ponašanje. Ko je upravu?.Tako da tu nema nikakve neistine, već se igraš rečima.
Navedena ponašanja su u vezi sa našim sistemom vrijednosti (koji je također poremećen kod ovisnika, a nažalost i kod većine ljudi danas).
Sad ti meni reci ko je veći bolesnik, oni koji sve ovo koriste iz potrebe da sastave dan ili oni koji jednostavno to rade jer vole, može im se, ma neznam koji razlog da stavim, jednostavno rade?

E ovaj deo je meni najtužniji. Socijalni si radnik, a smatraš da su svi narkomani kao oni koje srećeš u komuni u kojoj radiš. Pri tom ne uzimaš u obzir da je procenat zavisnika koji prođu kroz tvoju komunu 1% ukupnog broja narkomana recimo u Bosni i uglavnom tih recimo 100 vrtite u krug. Na svetskom nivou svega 10-15% prođe kroz komune, što je priznaćeš jako mali uzorak da bi ti rekla kako su svi narkomani lažovi, lopovi, manipulatori, odnosno kao oni koje srećeš na svome radnom mestu. Ja ti odgovorno tvrdim da nikada nisam nikoga lagao, krao ili sve ono što ti imaš pred očima kad čuješ reč narkoman, a pri tom znam još bar 100 koji su kao Ja. Znaš ih i ti. Pola estrade recimo su zavisnici, zar misliš da im je loše. Bogati ljudi gotovo većina su zavisnici, misliš da im je loše?
Od droge ne propada niko, kriza i stalna briga za sutrašnji rad su stvari koje uništavaju čoveka.

Znaš zašto nikada nisam lagao?

Nisam imao potrebe. Imao sam love do zadnjeg dana drogiranja. Peticu sam prosuo u šolju i otišao na lečenje. Odgovorno tvrdim da nijedan narkoman neće nikoga izmanipulisati, pokrasti itd... ukoliko ima love da pokrije svoje dnevne potrebe.
Evo neka se neko izjasni dal je kad je imao love za par dana drogiranja pravio bilo kakve gluposti?

Paradoks na sve ovo je da nazovi strejt ljudi sve to rade bez ikakvog razloga, a osuđuju ove koji imaju razlog. Strašno ali istinito.

E sad:
Ovo pod jedan i dva su stvari koje se odnose na narkomane koji nemaju nikada dovoljno para, to jest na one koje uglavnom srećeš po komuni. Ti, vezano za njih i sve uopšteno na ovu temu citiraš napisano po udžbenicima, Ja i ostali ti pričamo priču sa mesta dešavanja. Jedna od zanimljivijih stavki kod većine prisutnih u komuni je ta, da su osim što su narušili sve moguće odnose sa svojom porodicom pritisnuti i od strane policije i pravosudja. E kad krenu da se nižu pozivi za sudjenja mnogi kreću u komune ili preduzimaju bilo kakve vrste lečenja zbog opšteg utiska. Praksa je pokazala da sudovi vrlo rado oslobađaju ili daju neke minimalne kazne ljudima koji dobrovoljno pristupe komunama. U našem pravosuđu na komunu gledaju kao teži oblik robije koji ne pripada zatvorskom sistemu, ali je vrlo sličan i fizički teži pa prilikom izricanja presuda budu blagi. Mnogo je slučajeva gde su sudovi optuženom koji je neko vreme u komuni, kao meru davali osudu na tačno određeno vreme boravka u komuni. To mu dođe kao mera lečenja. Za lopovluk dobiješ dve godine Reto centra, Ja bi sa ove tačke prigrlio robiju. Ukoliko ti nisu poznati takvi slučajevi raspitaj se u Retu recimo, mada verujem da već znaš za to.

Šta ću Ja naučiti svoje dete je malo provokativno pitanje koje ima svoju svrhu, ali neukusno je pričati o roditeljstvu u ovoj temi. Otvori temu roditeljstvo pa ću rado odgovoriti mada odgovor znaš.
Po mom mišljenju, ne iz knjige, nego iz iskustva, oporavak od ovisnosti je proces odrastanja i sazrijevanja, a to podrazumijeva prihvatanje odgovornosti za vlastiti život, vlastite odluke, vlastite emocije, izgrađivanje odnosa zasnovanih na otvorenoj komunikaciji, razumijevanju i iskrenosti, poštovanje sebe i drugih i preslaganje sistema vrijednosti, mijenjanje stavova i razmišljanja. Ništa od navedenog nije statično, nego se mijenja i nadograđuje. Svako od nas bi to trebao raditi, abivši ovisnici pogotovo, jer oni bukvalno iz jednog svijeta prelaze u drugi.
Ovde se apsolutno slažem sa tvojim mišljenjem i nemam šta da dodam.

Generalno smatram da je narkomanija banalno rečeno bolest dosade. Bolest u koju dovodimo sebe zato što ne znamo šta ćemo sa sobom, ne shvatajući koliko ćemo usamljeni biti kad bolest uzme maha.
Vutri prilazimo jer smo u trendu i klinci, na dop prelazimo jer ne znamo šta ćemo sa sobom, a izazov je veliki. Toliki ljudi poklekoše u pokušajima da kontrolišu gudru, a Ja znam da mogu. Dal treba veći motiv, NE.
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Iskustvo - Reto

Post by ziki »

Don dop, veruj mi da sam zadnjih dva dana imao spremljen post na ovu temu i spakovan u my documents, ali nisam hteo da budem pogresno shvacen i mirodjija bas u svakoj corbi pa sam odustao...
Ja bas nemam neko iskustvo sa komunama, poznat mi je zivot u "zemlji zivih" pri manastiru Kovilj, onako sam slusao malo Vladiku Porfirija i zavisnike koji tamo zive, tzv.sticenike..
Mislim da nauceno ponasanje i ljudska potreba i ne mogu da se bas tako odvoje...
Covek uci ono sto mu je potrebno, prema tome to je njegova potreba...
Ne mislim da svi narkomani lazu i koriste se prevarama i manipulacijama.
Svi mi imamo neki svoj sistem vrednosti ali smo nekad prinudjeni da se prilagodjavamo pravilima koje nam namece drustvo...
Nekada je covek prinudjen da laze i manipulise da bi dosao do cilja i resenja problema, i to se ne odnosi samo na narkomane vec generalno.
Za takve postupke bih pre rekao da je to nametnuto ili iznudjeno ponasanje nego nauceno ponasanje,sve jedno...
Ne bih da produzavam dalje i da smetam, mozda ipak promasim malo temu i pokvarim diskusiju...
Ne slazem se sa tim da su narkomani lazovi, lopovi i manipulatori...
Ako je tako onda svi mi ovde lazemo...
Ili se to odnosi samo na nabavljanje droge, da tada lazemo i manipulisemo ?
Pokusavam da shvatim Sanelin stav...ali mozda nemam kapacitet.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Don Dop »

Don dop, veruj mi da sam zadnjih dva dana imao spremljen post na ovu temu i spakovan u my documents, ali nisam hteo da budem pogresno shvacen i mirodjija bas u svakoj corbi pa sam odustao...
Ma nema Ziki mirođija, svako može da iznese svoje mišljenje što je i poenta foruma. Kome se ne sviđa neka ne učestvuje u diskusijama.
Ako je tako onda svi mi ovde lazemo...
Ili se to odnosi samo na nabavljanje droge, da tada lazemo i manipulisemo ?
Definitivno je mislila na ljude koji su u priči i dalje. Za nas koji smo u ostavci postoji opasnost od takvog oblika ponašanja.
Mislim da je to rekla.. mislim...

Pazi generalno gledano deo društva koji je u zavisnosti je na ignore listi od strane ovog dela koji nas je stavio na tu istu listu, nazvaćemo ih strejt, bez obzira što je zvanično naša muka medicinski potkovana i zavedena. Imamo bolnice i sve ostalo što prati bolesne ljude, ali i dalje nekako nas taj drugi deo ne prihvata. Svaki bolesnik dobija samilost i pomoć u nevolji dok za nas kažu ko ih j... nek crknu. Ni lekove nemožemo dobiti dok ne platimo, a plaćamo debelo. E, takvim ljudima mi predajemo naše živote u ruke. Nije ni čudo što nam je statistika izlečenih gora nego kod tumora. Problem je što neće niko iskreno da se zauzme.
Čak i kad naletimo na nekog lekara koji nam pokaže iole pažnje (jedan u 1000), zahvalni smo do neba i dižemo ga u nebesa, a valjalo bi da shvatimo da dokle god postoji ta zamišljena, a opet tako dobro vidljiva linija koja pravi podelu na nas i njih nećemo imati adekvatnu pomoć. Dokle god ti isti strejt ljudi ne shvate da i njima vrlo lako može da se dogodi ono što gledaju sa gađenjem, mi kao otpadnici nećemo imati ruku prijateljstva. Kad im se desi, e tad nas razumeju, a dešava im se svakodnevno. Mnogi pljuju, a nisu svesni da imaju u kući tempiranu bombu koja će sigurno eksplodirati i svu našu bol baciti im pravo na srce, tamo gde najviše boli. Pa kad krenu da liju suze naših očeva i majki shvataju šta su radili. Suze koje su u očima dokle god su živi. Ova kuga modernih vremena je sveprisutna i nema zaštićenih.

Sad kada napravim osvrt na komune Ja smatram da Reto ima jedan od bolje zamišljenih programa. Zavisnici rade sa tobom, a realno niko te neće bolje razumeti od nekoga ko je prošao isto što i ti. Ja sam se uvek pitao kako neki doktor misli da mi pomogne kad je svoje znanje bazirao na pričama drugih i onome što je naučio u knjigama, pri tom radi sa ljudima koje ne podnosi. Uzmem skalpel, odstranim neželjeno i dobar si. Ne ide to tako u našoj priči. Međutim problem kod Reto centra je taj što su se ovi pozicionirani u finansijama zagubili i uvideli da je narkoman u ostavci fantastičan izvor prihoda. Besplatan i izuzetno inteligentan. Brzo uči. Prekvalifikacija im traje svega par dana, dok prosečan čovek ide na kurseve, mi to u hodu. Vremenom je to uzelo maha i originalna ideja o pomoći braći u nevolji je preuzela kapitalističko odelo koje nikada više neće skinuti.
Mi i dalje živimo bajku. Mnogi od nas i dalje slepo veruju. Šta će... Gora im je osuda okoline nego sva kriza koju prolaze. Kriza prođe, a zao glas ostaje. Ostaje da odzvanja gde god da se pojavimo. Ostaje da nam odzvanja prilikom pokušaja da se prilagodimo i kažemo jeste pogrešio sam, ali želim da izađem jači. Ne vredi.
Kadija te tuži, kadija ti sudi. Presudu osećate.
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Iskustvo - Reto

Post by ziki »

Kod mene je taj slucaj doktora 1 u 1000 i u pravu si dizemo ih u nebesa...
Meni posle toliko godina stida, svaki put kad odem kod lekara za pomoc da se oslobodim krize makar trenutno, ovo sad izgleda kao dar sa neba...
U pocetku kad sam pustao te informacije kako lagano i kulturno podizem Buprenorfin ljudi su mislili da lazem, i to sa pravom...
I moj doktor je iz knjiga naucen, ali spada u grupu onih dobro naucenih kome je svoja profesija jos uvek izazov, mlad covek...
Sto se tice Reto centra tu nisam upoznat, ne bih mogao nista da kazem.
Ja sam skidajuci se sa droga postao toliko asocijalan da je za mene i odlazak u neku od komuna,sama pomisao na to je bila zabrinjavajuca...kako cu ja tamo sa ljudima itd...
Jedino mi je Kovilj bio eventualno nesto sto bih mogao da prihvatim, da budem sa kaludjerima i da tu probam da se nadjem nekako...
Na kraju sam ipak ostao tu gde sam, kucna izolacija i improvizacija...
Sto se tice te strejt populacije koja nas i dalje gleda sa gadjenjem i diskriminise nas, i ta nevidljiva linija...ja mislim da ce ona da potraje na ovim prostorima i tu nisam optimista uopste.
Kada budemo poceli drustvo da posmatramo kao jedan organizam, a zavisnike kao neodvojivi deo tog organizma koji je potrebno leciti zbog opsteg zdravlja svih, onda cemo poceti i da ga lecimo.
Taj stepen razmisljanja kod nas nece skoro da proradi.
Za sad smo jos uvek kao tumor koji se ne leci vec se hirurski odstranjuje, da ne smeta.
...
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

Procitao sam uglavnom sve postove o reto-u,cujem se svakih nedelju dana msm sa Arsenom,i odlucio sam da odem,bilo kako bilo ja sam navucen na BUP,uzimam 6mg dnevno i nemogu kuci da se skinem,inace sam iz Sapca,gde dele doktori bup i metadon sakom i kapom.Naime prosle god.imao sam isti problem uzimao sam ga neko vreme i prestao,jednom je bila neka nestasica,ja sam imao kuci u steku par kom.dda preguram do cetvrtka,posto utorkom je "tim" za bolesti zavisnosti :vom: ,secam se kad sam dosao na odeljenje svi su me izbombardovali infoo-om kako je nestalo bup-a,i kad sam usao kod lekara rekao je da ga nema i da stize u cetvrtak,"Hajde pozuri reci sta hoces.Hoces trodone,flastere pozuri" :rolleyes: .Nista, trazio sam recept za kutiju bup-a i dobio sam ga.Smanjivao sam polako i izbacio totalno,Posle par dana uzeo sam jedno 30ak mg metadona nije me ni pipnulo zbog blokade u bup-u,tako sam saltao nekoliko meseci,nadjem meta,pa zabodem nekad bup.Onda sam bio SUV skoro 5-6m,i poceo sam da patim od depresije ,to ove god.
prepisan mi je zoloft i ostali smirici,toga sam se pridrzavao.negde krajem Aprila,bio sam kod ortaka,on je izasao na kratko,i meni je dunula zelja za metom.Odem kod decka koji dobija na nedeljnoj varijanti,on nema.
bio je petak,kaze bice u ponedeljak dodji.Ja sam dosao i tako sam poeo da se vozam,kao jednom nedeljno,pa dvaput.....,posle nekog vremena ma hvata zent da sam se navukao na metadon,pocinjem sa bup-om na crno da kupujem,par meseci,i kad vise nisam mogao to da finansiram :axe: :axe: odlazim kod psihijatra, i pricam kako sam u krizi ,sta sam uzimao prepisuje mi bup, i ja pocinjem da tonem.
Jenostavno ne mogu da ga izbacim,onda pronalazim ovaj forum,cujem za reto,i pocetkom januara idem tamo da jednom stavim tacku na sve
pozdrav svim clanovima foruma :bear:
Image
Image






User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by sanela »

Sretno! Dobra odluka. Pozdrav i tebi ;)
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

Danas sam isao u Klinicki centar,na zakazani pregled za mikroadenoma(dobrocudni tumor)na hipofizi,jer mi je prolaktin (ili hormon stresa) 10x uvecan u odnosu na rezultat iz prosle godine,uz jucerasnji dogovor sa Arsenom svratio sam na resnik i upoznao se sa Dragomirom,momkom mlajdim godinu dana od mene koji volontira,u centru i obavio sam razgovor ,sta i kako :D .Ok momak,i cim sam ga video cini mi se da se vec znamo dugo vremena,i ozbiljno pristupa problemu,cak se prave neke korekcije,jer sam ja jedinstven slucaj
zbog mozdanog udara od pre nekoliko godina i tog tumora,posto cu MORATI da pijem preventivno Aspirin proteks 100 svako jutro,i bromokriptin uvece,koji cu zameniti sa dostinexom,kojeg nazalost nema kod nas..bar mi je tako receno..da mora biti neki sastanak da bih mogao da ga nabavim i dobijam preko socijalnog
citao sam u nekim komentarima neke zalbe i misljenja,kao sto su pretres i skidanje do golog,i nekog teskog rada
Svaki posao je tezak,skidanje na golo je preventiva od unosenja PAS i drugog shita ;-) ,senka je tu da pomogne i da skenira,jer imas ludaka koji ce strpati svasta u anus ili progutati nesto,i posle povracati na silu,stari tvorza fazoni :butthead:
e sad imam par pitanja prvo postovani @ziki u vezi Bupa
1.koliko ga dugo koristis?
2.koliko MG
3.jel primecujes promene na zubima,tj. jel ti unistava zube?
4.kako resavas problem sa opstpacijom?
-------------------------------------------------------------------------------
Licno imam problem vezano za odlazak na veliku nuzdu,cak i malu,velika nuzda mi je neredovna i mnogo tvrda stolica,dok kod mokrenja,Bup me tera cesto kao zechica,ali ne mogu odmah da pocnem i imam slab mlaz,malo se pomucim da se potpuno ispraznim.
E sad navucen sam na bup,ali nisam prevucen :rolleyes: mozda ga koristim 6 meseci u nazad,racunajuci i na svoju ruku,kupovina na crno,i odlican je lek za skidanje Heroinske, metdonske... zikre,ali tu je jedno veliko ali,posto se relativno skoro pojavio,i obzirom na zloupotrebu a vrlo lako dolazenje do njega,i niko nezna krajnji ishod endgame,mnogi ce ga koristiti do kraja zivota kao terapiju,na to kad pomislim brrrrrrrr,uhvati me jeza,i navodno je par stepenika bolji od metadona,koji isto tako mozda 1% zavisnika uzima terapijski,i sto je to sve postalo kao neka gudra za siromasne :cry: ma veliko zlo.
I dali neko moze da mi isprica i opise pocetak boravka u Reto centru,cisto da znam otprilike ,sta da ponesem,koliko odela, kavog,radno naravno,dok ne prebrodim tih prvih 15 dana i ne ubijem opiodnu i nkotinsku zelju ili krizu?
Hvala u napred
Image
Image






User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by sanela »

Sto njih nisi pitao sta trebas ponijeti od odjece i stvari?
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

ej u nekoj zurbi sam bio,znam otprilike sta da ponesem,neke trenerke,pribor za licnu higijenu,peskiri ne trebaju,tamo ima sve posteljina,peskiri,od poslova ima,namestaj,perionica,veseraj ,kuhinja,zidarija,neki stari kompovi se sklapaju,najvise me interesuje prvih 15 dana,posto nikad nisam bio u nekoj komuni ,osim kriminalnoj :oops: opusteno,ja sam predosetio da cu morati u izolaciju,jos kad sam poceo da se cackam metadonom,i razmisljao sam da se trampim sa nekim momcima,koji su trebali da leze po par meseci za neke kazne sa njima ali je to neizvodljivo,mada sam imao i neke tripove gde su me pitali za koliko novca bih lezao,za drugog da uzmem delo na sebe,ali tu je kakvo delo koja robija,mani se corava posla,jednostavno mi treba neko da me uputi,jer sam u nekom zatvorskom fazonu,pravo jaceg,i neznam jel ima nekih provokacija i talasanja,a ja sam tip koji se ne zali nikom jer sam nabio taj tvorza komplex,i onda ispada to sve kao neko cinkarenje,neemam pojma..Npr u sobi recimo istraga izolacija namerno se daje zatvorenima hrana slabije kalorijske vrednosti upravo da ne bi doslo do obracunavanja izmedju sebe,znam kad sam poceo da cepam mesinu u Mitraji,odlepio sam od kalorija,ali bice sve to ok,verujem da ce mi pomoci kao sto cu ja u buducnosti pomagati drugima i to,nego sam paranoican pomalo...dosta toga imam na glavi,a nekako moram da bbudem sabran,ja sam hteo da idem u sredu 3.jan,medjutim pricao sam sa mojima,i hocu da docekam bozic sa njima,ipak su mnogo pretpeli od mene...Neznam hoce mi Bog oprostiti ali letos keva poce da mi zvocanesto svaki dan,bukvalno i veceras je,i ja dobijem prekid, i umalo je iskidam jbt..nisam bio svestan kad sam je udario prvi put,i zadao sam joj nekoliko udaraca i ipak nije htela da me prijavi,iako sramota sam ,postao sam los i opak,spreman na sve,da ne idem u off,odgovorim iz ciste kurtoazije,aj nek se javi neko koje bio,a da nije plachljivko..pozz Sanela :mrgreen:
hvala ti sto se brines,osecam kao neku mesavinu majcinske i sestrinske brige,nisam navikao na lepe reci i pozitivno sto se tice subjekta droge..javice se neko,a citao sam od sasa-ex postove,ok je to momak,lici na mog buraza advokata 8)
Image
Image






Post Reply