Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by davor »

Da si samo malo bolje citao procitao bi da sam napisao da se islo doktoru i da ce se ici i normalno moj je stav da momci zasluzuju zdravstvenu zastitu i ja kad sam bolestan barem fizicki odem doktoru a ne u crkvu.Tako da nemam ni jednog momenta dvojbe o tome. Ono sta ja pokusavam da ti objasnim je to da se i dole ide doktoru i ne mogu da vjerujem da ti to ne shvatas ili ne zelis da shvatis..Normalno opet ponavljam ne ide se za svaku glupost cim ti je malo crijevo na lijevo ili da ti guzica vidi puta ali ode se doktoru bilo bi apsurdno da ne.
Govorim to iz vlastitog iskustva jer sam i sam isao doktoru kad sam bio dole.Da ima ljudi koji imaju i hiv i hepatisis i svi zive zajedno ali ne rokaju se jedan iza drugog da im prede..Poznajem momke koji su iz hr koji dole imaju zdravstveno osiguranje koji su primali interferon dok su jos bili sticenici pa nisu ga krisom uzimali morao ih je neki voditi kontrolisati itd.Kazes zivot je momka u pitanju pa bas tako momak ima problem ovisnosti i u svakom slucaju mu je bolje da ode u komunu nego da ostane vani i uzima bilo kakvu vrstu narkotika zar ne.Ili zelis reci da bi ti mozda znao bolje ,uhvatio si se za tu zdravstvenu ko pijan plota i ne slusas sta ti se pise..Evo umjesto da se prepucavamo sa tobom ja te pitam koje je tvoje rjesenje?Sta da napravimo?
Jesi razmisljao da otvoris svoju privatnu komunu?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

hvala vam svima na informacijama,bio sam u centru pre nedelju dana,znaju sve sta sam imao,ja sam slog uspeo da izguram i vratim se na nekih 95% kakav sam i bio,uzimam bup nekoliko meseci i dogurao sam do 2x4mg dnevno,kuci mi je tolika havarija,i moji neznaju ili sta ti ja znam nemaju razumevanja..otac mi kupuje bup i slicno,posto me je trolovao sa nekom kucnom pomoci koju cu navodno dobiti i pusiona,
ja sam ucenjen kuci ,posto sam parazit,sto se tice rada ja mogu da shibam zidariju recimo da radim na mesalici s' pola gasa,posto mi je i namera,da kad se budem vratio bez prebijene pare mogu da budem fit
i da pocnem pomalo sa nekim radom,da sebi obezbedim osnovno,naravno imam i planove mnogo bolje i vece
koje cu zadrzati za sebe,ostavljao sam cigare,zamisli ti moj problem kuci:non stop neko prebacivanje,bacanje u ruzno,kao slogiraces ponovo i slicno,zato i hocu da odem od kuce da se Ja prvenstveno oporavim,i da vidimo hoce li biti med i mleko mojima,kako kazu iz nekog konteksta,posto ih ja unistavam,desi mi se nekad da mi je potreban uvece kasno,nemogu da spavam,treba mi bup 2ka 1dna,sidjem sa sprata trazim dobijem ali kako
tu se budi keva koja koskari cala,on nezna gde ce,ja samo kazem daj mi potrebno mi je hocu da zaspim,oni kazu,tj keva,nemoj spavati,budi budan celu noc,a ja bukvalno na milimetar,da joj glavu odvrnem.....jednostavno kod mene je takvo **anje u osnovnim medjuljudskim uslovima da je to bruka
i u tom reto centru ,oporavi cu se i polako poceti da jacam svoju licnost da bih mogao konacno da se osamostalim...keva mi je nervni bolesnik,koji ne priznaje psihijatra i nece na pregled,ima osesivno kompulzivni poremecaj,evo samo cu ti reci da kad przim jaja na sporetu,moram da pokrijem ostale 3 ringle,znaci dobijam mobing na kvadratni kub+sam u ovoj situaciji,fazon je kao da zivis u policijskoj stanici gde keva snima svaku moju radnju,'zabranjeno' mi je kuci da legnem popodne,jer necu moci nocu da spavami onda ce oni ispastati,eto secam se letos,popijem lek koji pocne da me obara,i reko aj da legnem
necu nigde da idem,kad posle nekog vremena neko mene budi,ono ko ce nego keva,zasto tako drzis ruku kad spavas i stoji u mojoj sobi,i kod nje je fazon ako zamolim,nemoj please prekini o tome ona pojacava gas i uopste te ne hebe...dok mi nije jednom pukao film i roletna se spustila,nisam bio svestan ali......
Neznam svi smo mi jedinstvene individue,mozda da zivim u drugacijoj zajednici ,nista od ovoga ne bi se desilo,mozda,a neko ko bi se menjao sa mnom odlepio bi za 7 dana kod mene i roknuo moju kevu u cekicem u vugla :axe: ...ja imam da popravim par zuba vec sam sredio 2 kom ima jos mpzda 2-3 neke popravkice,i jedan izvadim i odoh u Reto
Hvala vam na informacijama i trudu,zelim vam svu srecu ovog sveta
Sale Sabac
sa krpom da ne bi prskalo
Image
Image






ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by ponovo pad »

poison wrote:hvala vam svima na informacijama,bio sam u centru pre nedelju dana,znaju sve sta sam imao,ja sam slog uspeo da izguram i vratim se na nekih 95% kakav sam i bio,uzimam bup nekoliko meseci i dogurao sam do 2x4mg dnevno,kuci mi je tolika havarija,i moji neznaju ili sta ti ja znam nemaju razumevanja..otac mi kupuje bup i slicno,posto me je trolovao sa nekom kucnom pomoci koju cu navodno dobiti i pusiona,
ja sam ucenjen kuci ,posto sam parazit,sto se tice rada ja mogu da shibam zidariju recimo da radim na mesalici s' pola gasa,posto mi je i namera,da kad se budem vratio bez prebijene pare mogu da budem fit
i da pocnem pomalo sa nekim radom,da sebi obezbedim osnovno,naravno imam i planove mnogo bolje i vece
koje cu zadrzati za sebe,ostavljao sam cigare,zamisli ti moj problem kuci:non stop neko prebacivanje,bacanje u ruzno,kao slogiraces ponovo i slicno,zato i hocu da odem od kuce da se Ja prvenstveno oporavim,i da vidimo hoce li biti med i mleko mojima,kako kazu iz nekog konteksta,posto ih ja unistavam,desi mi se nekad da mi je potreban uvece kasno,nemogu da spavam,treba mi bup 2ka 1dna,sidjem sa sprata trazim dobijem ali kako
tu se budi keva koja koskari cala,on nezna gde ce,ja samo kazem daj mi potrebno mi je hocu da zaspim,oni kazu,tj keva,nemoj spavati,budi budan celu noc,a ja bukvalno na milimetar,da joj glavu odvrnem.....jednostavno kod mene je takvo **anje u osnovnim medjuljudskim uslovima da je to bruka
i u tom reto centru ,oporavi cu se i polako poceti da jacam svoju licnost da bih mogao konacno da se osamostalim...keva mi je nervni bolesnik,koji ne priznaje psihijatra i nece na pregled,ima osesivno kompulzivni poremecaj,evo samo cu ti reci da kad przim jaja na sporetu,moram da pokrijem ostale 3 ringle,znaci dobijam mobing na kvadratni kub+sam u ovoj situaciji,fazon je kao da zivis u policijskoj stanici gde keva snima svaku moju radnju,'zabranjeno' mi je kuci da legnem popodne,jer necu moci nocu da spavami onda ce oni ispastati,eto secam se letos,popijem lek koji pocne da me obara,i reko aj da legnem
necu nigde da idem,kad posle nekog vremena neko mene budi,ono ko ce nego keva,zasto tako drzis ruku kad spavas i stoji u mojoj sobi,i kod nje je fazon ako zamolim,nemoj please prekini o tome ona pojacava gas i uopste te ne hebe...dok mi nije jednom pukao film i roletna se spustila,nisam bio svestan ali......
Neznam svi smo mi jedinstvene individue,mozda da zivim u drugacijoj zajednici ,nista od ovoga ne bi se desilo,mozda,a neko ko bi se menjao sa mnom odlepio bi za 7 dana kod mene i roknuo moju kevu u cekicem u vugla :axe: ...ja imam da popravim par zuba vec sam sredio 2 kom ima jos mpzda 2-3 neke popravkice,i jedan izvadim i odoh u Reto
Hvala vam na informacijama i trudu,zelim vam svu srecu ovog sveta
Sale Sabac
sa krpom da ne bi prskalo
Sale sretno i drzi se izgurace to ako bog da.
a sto se tice roditelja nemoj da ih krivis ni sekunde vecina nasih roditelja koja su prosla kroz nas pakao(i njihov)dobro su ikako i normalni zato nemoj da im zamjeris nista.vidjeces ako bog da kad se skines i budes cist duzi period a oni vrate povjerenje u tebe da ce se i to promjeniti..sretno jos jednom i upamet u komuni..pozz
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

Ma OK je sve,nekad tj cesto se pokajem zbog neceg sto kazem napisem pomislim,uglavnom ja sam sposoban fizicki,imam nekih 95-100 kg na 197-8 cm,i posle tog sloga isao sam na razne sportove ,cak sam isao na greco-roman i free style rvanje,sto je jedan od najzahtevnijih sportova,i upravo i godinama ranije uvek sam bio napaljen na bildere strongman-e,i slicno,stekao sam konstituciju,koja me je i spasla od tezih posledica,jer sam prohodao posle 15ak dana,i u maju posle 3 meseca krenuo na trcanje a desio mi se udar 3 januara 2010,jedino imam problem ako sam izlozen suncu bez nekog kacketa,zaboli me glava popravio sam par zuba koji su mogli da zabole imam 1 da izvadim,izvadio sam krvnu sliku,cekam nalaz Hiv hcv,11og idem 99%,i poslace mi nalaz taj na hiv,hep-c,b,a postom,jer zbog ovih praznika,a to sa roditeljima,ja sa kevom imam probleme uvek,i kad sam cist,recimo sad me tripuju kako navodno ,nabavljam terapiju sa strane ,pored moje msm na bup,i nemogu se oprati nikako,a samo sam jednom pre 3 nedelje,kupio jednu 8cu,kad sam bio utanjio sa bupom, i uhvatila me bia panika i frka
1. Moje misljenje je da to nikako ne bi trebalo da radis prvenstveno zbog teskog zdravstvenog problema koji te prati.
ok tvoje misljenje,hvala ti na brizi,ali ne brini,napisao sam gore 8)
Mislim da bi neko sa tvojim zdravstenim problemima njima bio samo obaveza vise.
oni ne misle tako
Po mom iskustvu slaba je vajda da ce oni moci da odgovore na sve to. Jednostavno ponavljam nisu oni banja ili mesto gde ces se osecati kako si ti mozda zamislio ili kako ti se ucinilo da ce biti. Veruj da nijedan post nemoze da ti docara situcije koje ces iskusiti ukoliko se prikljucis komuni.
E jbg,pa nije komuna valjda teza od tvorza,nemislim na istragu,i zavisi sta i koliko kome predstavlja tezak rad
I za kraj da dodam: Moja namera nije da bilo koga odvratim od namere da se prikljuci bilo kojoj komuni, ali apsolutno svi moraju biti upoznati sa onim sta ih ceka u komuni, a posebno Ti. Tvoja zdravstvena situacija je izuzetno teska i svi moramo biti dovoljno trezveni i realno razmisljati i savetovati te u skladu sa bar blagim osvrtom na to tvoje stanje.
Ok drugar pametno zboris i vidim da si vrlo inteligentan,nego sta se s' tobom desilo nakon komune i koliko si proveo tamo?
odmah sam poceo sa teski fizickim radovima koji nisu prestajali do poslednjeg dana mog boravka,radili smo teske poslove istovare i odvoz suta,nosili smo dzakove sa cementom utovarali i istovarali kamione radili u ato-perionicama i jos puno iscrpljujucih poslova
rad nije ubio nikog,a ovaj momak verovatno nikad nije radio nista fizicki,a to je sve da zaspis kao beba, i kako majke ti auto perionica tezak fizicki rad,jer videh tamo njih 4-5 momaka rade na pranju kola,msm sve ovo pisanje postaje toliko konfuzno da neznam sta da kazem,ali bolje je sto idem u Reto nego ne'o BOG u zabelu ili nesto jos gore,bar sam slobodan,i medju ljudima koji me razumeju,ali ok,kad sam znao da jedem G,onda moram i da ih svarim
Image
Image






User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Iskustvo - Reto

Post by poison »

Sale sretno i drzi se izgurace to ako bog da.
a sto se tice roditelja nemoj da ih krivis ni sekunde vecina nasih roditelja koja su prosla kroz nas pakao(i njihov)dobro su ikako i normalni zato nemoj da im zamjeris nista.vidjeces ako bog da kad se skines i budes cist duzi period a oni vrate povjerenje u tebe da ce se i to promjeniti..sretno jos jednom i upamet u komuni..pozz
Hvala drugar iz tvojih usta u Bozje usi,zelim ti sve najbolje kao i svima,i na forumu i sire,1.Zdravlje 2.Srecu 3.Blagostanje :tonqe: e a nemoj se tripujete sve ostalo ce kupimo od kineza,tako da nije probsi pravoslavci lepo provedite Bozic,bice sve OK,inace sam uvek veliki optimista,i ZNAM da za sve postoji resenje za bilo koji problem ma koliko on bio veliki i strasaan :finga: on uvek dobije finge na kraju,i tako druzimo se online jos nekih 7-8 dana, i vece pred odlazak javljam ,samo ono ja odoh
@ponovopad brate moj,jesi razmisljao i ti o komuni,nije to toliki bauk kao sto se cini,bio sam na takvim mestima sticajem okolnosti i naravno svojom arogancijom prepotencijom i oholosti,da ti se najezi koza momentalno
i jos nesto vrlo vazno
Jel postoji ovde bilo ko ,a da je uspeo da pokupi neki zanat i nauci tokom boravka u Reto komuni,koji mu je bio od pomoci kad je izasao,da je mogao da radi ,u nadnici,posto imam iskustva i sm tim poslovima,radio sam i u nadnici..ok ANY1eto rekoh bicu jos neko vreme za forumom,pisacu i pametno,i trollovacu....svasta,cu samo necu vredjati nikog i podstrekavati na bilo koji vid zla..
AJ u Zdravlje Drogerashi :rolleyes: :D :-D :) :shock:
Image
Image






korisnik999
Posts: 14
Joined: Fri May 24, 2013 10:18 am

Re: Iskustvo - Reto

Post by korisnik999 »

U Retu - centru nema doktora ni odlaska doktoru.Jedino baš u slučaju da od bolesti nemožeš doslovno hodat onda teškom mukom ideš doktoru.Ali mora se naglasiti da je Reto vjerska komuna , zajednica.Vjerovanje im je najbliže Martinu Lutheru začetniku protestanske reformacije..Ne priznaju Papu, ne vjeruju da je Isus razapet na križu itd.Dolaskom i boravkom u Retu centru recimo prvih dva mjeseca fizički će te se oporaviti kompletno.E onda dolazi na red psihičko stanje.Oni liječe psihu ovisnika Biblijom tj. žele od ovisnika o opijatima stvoriti ovisnika o vjeri u koju oni vjeruju i zastupaju.E tu počinju prvi i u više slučajeva nepremostivi problemi.Da bi Vam doslovno svoje vjerovanje usadili u vašu mozak prvi je korak "ispiranje mozgova".E ,a to ide na taj način da apsolutno sve iz vanjskog svijeta nemožete psihički ni fizički konzumirati osim njihovih svakodnevnih priča o Bibliji i vjeri koju oni zastupaju te obveznim prisustvom na grupnoj molitvi gdje ljudi padaju u trans itd. Vi dolaskom u Reto gubite svako pravo na svoje mišljenje i viđenje stvari.Dani u Retu se zasnivaju isključivo na radu i molitvi.Ništa više ni manje od toga izuzev hrane šta svako živo biće mora da jede.Drugim riječima vrijeme u Retu stoji.Možete otići u Retu u Španiju,Holandiju,Portugal,Hrvatsku,Srbiju svejedno pravila su pravila.Momci odlaze iz Reta jer ne žele slijepo slijediti vjeru koju moraju po pravilima kuće , odlaze jer više "slobode" ima u zatvoru nego tamo u vidu dnevnog tiska,TV, posjeta, Tel. razgovora itd.Bit Reta je biti ponizan do krajnjih granica do čina apsurda gdje naravno dok čovek ozdravi nemože da prihvati i onda si Ti Demon i narkoman ,a Oni su u pravu jer kuća je uvijek u pravu.U jednom postu sam već naveo da je odlazak u bilo koju Vjersku komunu odlazak iz krajnosti u krajnost.Osobno tvrdim Vjera nije zlo ako se pravilno konzumira i dozira.Ali na silu kao u Vjerskim zajednicama nema šanse.Vrlo malen postotak ljudi pristane ostati 3,4 god. i postane "propovjednik".Jer šta se i još događa ostanu momci 3god. i opet se počnu drogirati.Jer to im bude tek prvi test njihove vjere.Oni kad izlaze izadu iz zajednice doslovno ko iz bunara.Jer tih recimo 3god. oni nemaju nikakavu ozbiljnu dodirnu točku sa vanjskim svijetom.Nakon 3god. provedene tamo treba ti 6mjeseci pravog svijeta za socijalizaciju kao i zatvorenicima..Onaj ko nema ama baš ništa u životu osim ulice i dopa neka ide u Reto i srediče se kasnije i oženit...Ostali ce tesko prihvatiti psihički dio terapije.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Iskustvo - Reto

Post by edy »

Don Dop
Ja nisam bio u retu, bio sam u komuni u kojoj je zabranjeno ispoljavanje bilo koje vjere i razlog zbog kojeg sam reagovao na tvoj post je taj sto si ti u takvu krajnost isao da pises samo negativne stvari o komuni i po tvom izlaganju bi se moglo zakljuciti da je bolje ostati na ulici i drogirati se nego otici u komunu, sto nema smisla.

Ispada da reto centar narusava zdravlje i vise nego narko zivot u kome svakodnevno punis vene kojekakvim prasinama, a da ne pricamo o ilegalnim radnjama, koje se nekad rade da bi se omogucila kupovina istog.

Zar moras biti toliko licimjeran?
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by davor »

Evo posto je nama koji smo bili u retu ispran mozak hajde da pustimo profesionalce koji nemaju niti jedan konstruktivan post neka objasne i pronadu rjesenje.Najlakse se posrati i popisati na sve sto valja
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by davor »

999 ti imas cijela dva posta i oba su protiv komune .Sta ti predlazes?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Iskustvo - Reto

Post by davor »

vrtic.jpg
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply