PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJE

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Locked
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ivica »

Ja sam kršćanin. I imam takve stavove samo nemojte mi mahat sa bajbl under my nos jer je nepotrebno.
Živili sretenje! i neka pokupi stotine nesretnika sa ulice. Živio i isus. Jasna je poruka! Love is the law!
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

Ne mogu da verujem da se ovde pominje Branislav Peranovic iz crne reke.
On ce nekoga da leci? Mozda lopatom po zadnjici i ledjima.
Onaj lopov i manijak ce nekoga da leci, zar vam nije bilo dosta bre lesinari?
Ako neko hoce u komunu ima zemlju zivih kod kovilja, bezite od ovih kriminalaca sto dalje.
Jel hocete da mi se predstavite vi iz manastira Sretenje,vi koji ste se ukljucili ovde.
Ja nesto sumnjam da ste vi legalni i da imate blagoslov crkve i episkopa Lavrentija.
...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by vudd »

Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

Ljudi ja sam pravoslavac i hocu da vam kazem da je taj Branislav Peranovic jedan kriminalac koji se namlatio para od porodica zavisnika a delio im je batine kao terapiju, vezivanje za krevet u krizi i njihovo delovanje u manastiru crna reka je zabranjeno, samo su promenili lokaciju i verovatno mu je cilj da nastavi sa svojim prljavim poslom radi zarade.
Sto se mene tice ja bih ga rascinio odavno, cudi me da je on jos uvek svestenik.
Pop sa telohraniteljima i batinasima.
Kako vas bre nije sramota vi ste bruka za srpsku pravoslavnu crkvu.
Svaka cast Lavrentiju ali ja sumnjam da je on dao blagosov za to, mozda je Branislav Perovic dobio drugu sansu da se iskupi za sva nedela u crnoj reci ali ja svima porucujem da se klone njega i njegovih saradnika, da ne zazale posle.
...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by vudd »

shvatili smo, ziki
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

Ma iznervirao sam se i jos ovde se predstavio neki navodno sticenik.
Meni je rodjeni brat svestenik i malo znam te ljude, pored njega sam upoznao I Porfirija i Jeliseja iz manastira kovilj jer sam i sam bivsi narkoman i zavisnik.
Neka se predstave oni zvanicno ovde a ne neki njihov sticenik ce ovde da ih zastupa.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

DAKLE MANASTIRU SRETENJE CAST I SLAVA.
A TI STICENICE STO SI OVDE PREZENTIRAO VASU PLEMENITU HRISCANSKU MISIJU U TOM NAZOVI CENTRU TREBALO JE PRVO DA BUDES MALO U MANASTIRU CRNA REKA KOD ISTOG TOG BRANISLAVA PEROVICA, DA DOBIJES LOPATOM PO ZADNJICI, DA TE VEZU ZA KREVET KAD IMAS KRIZU, DA TE SAMARAJU I ISTERUJU DJAVOLA IZ TEBE, JER ON TAKO LECI.
PA ONDA DA DODJES OVDE I KAZES LJUDIMA DODJITE NAM PONOVO.

ZNACI SLAVA OCU I SINU I SVETOME DUHU

A VI DA SE NOSITE MALO..
...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Sagy »

vudd wrote:shvatili smo, ziki
Imaš volje da mi odgovoriš na onu PP?
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Sagy »

Ma sve je to lipo i krasno samo ja sam osim biblije čitao i druge knjige koje su fino u tanćine pokazivale da postoji velika mogućnost da lik na kraju nije ni umro da je imao dvojnika i sl. da je lazarovo uskrsnuće samo metafora za buđenje seksualne orijentacije ili zrelosti.
Sad ode i ti u dubine duboke...
Poznata je stvar,da je Biblija korigirana,da su neke knjige dodavane i izbacivane,naročito od jedne od najutjecajnihjih organizacija(ne samo u religijskoj domeni!),u današnjem svijetu,tj. Katoličke crkve i Vatikana.

Ali,sve to ne može da umanji ogrmoman utjecaj Džizusa i njegovog učenja,na današnju zapadnu civilizaciju,bez posezanja za razno raznim teorijama zavjere,od toga je li čovjek bio zaista na mjesecu,pa do Džizusove krvne loze,templara...
Mnoge tajne se kriju u Vatikanu,mnoge...
Ali,Biblija(naročito evanđelja),je dosta pisana metaforičkim jezikom.Pa sad te metafore ,se može tumačit na više načina,tako da npr. ako netko želi da kritizira i banalizira Džizusa,naći će u evanđeljima dosta "materijala",kojim to može potkrijepiti,zaboravljajući da su evanđelja pisana prije cca. 2000 godina,i nevjerovatno su suvremenim načinom pisana,za razliku od ostalih knjiga(najviše Rimskih) iz tog doba.

Eto jedna,od meni omiljenih metafora,je sa samog početka Biblije,ono,Bog stvori svijet za 6 dana,pa krenu da se odmara 7.dan(čekaj,Bog se odmara!).
Koliko li se današnja znanost približila,teorijom Velikog praska,toj metafori,s početka Biblije,je meni fascinantno.
Jer prije 5000g(kad je otprilike pisan Genesis),na koji način se moglo objasnit stvaranje svijeta?
Nuklearnom fizikom?

Uglavnom,skup knjiga nastalihkroz 5000god.,pod nazivom BIblija,je toliko fascinantan i dubok,da i svaki ateista,koji drži do opće kulture,će pročitati,bar neke djelove.
A fascinantna je,meni osobno,što ne možeš 2 puta na isti način da "doživiš" pročitano.Uvijek se javi neki novi kut,nova spoznaja...
Probaj je tako čitat,Ivice,otvorena uma,iznenadit ćeš se.
Sretenje2011
Posts: 5
Joined: Fri Dec 23, 2011 9:38 am

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Sretenje2011 »

ziki wrote:DAKLE MANASTIRU SRETENJE CAST I SLAVA.
A TI STICENICE STO SI OVDE PREZENTIRAO VASU PLEMENITU HRISCANSKU MISIJU U TOM NAZOVI CENTRU TREBALO JE PRVO DA BUDES MALO U MANASTIRU CRNA REKA KOD ISTOG TOG BRANISLAVA PEROVICA, DA DOBIJES LOPATOM PO ZADNJICI, DA TE VEZU ZA KREVET KAD IMAS KRIZU, DA TE SAMARAJU I ISTERUJU DJAVOLA IZ TEBE, JER ON TAKO LECI.
PA ONDA DA DODJES OVDE I KAZES LJUDIMA DODJITE NAM PONOVO.

ZNACI SLAVA OCU I SINU I SVETOME DUHU

A VI DA SE NOSITE MALO..
Prvo, Sretenje nije manastir, vec Pravoslavni centar za lecenje bolesti zavisnosti, kao sto pise.

Drugo, sticenik sam Centra vec (hvala Bogu) godinu i po dana, i mogu reci da mi je taj Branislav Peranovic koga Vi toliko blatite SPASAO ZIVOT. Svoju neslavnu biografiju mogu da Vam prepricam ako Vas bas zanima, iako to ovde nije tema. Bio sam narkoman, jadnik, ZAGRIZENI I DOBRO POTOKOVANI ateista i antihriscanin, usijana glava kojoj nista nije bilo sveto, emotivno nestabilni glupak sa egom interplanetarnih razmera. Boravak u Centru, pomoc oca Branislava, licno samoinicijativno opravoslavljavanje su sve to promenili. Mogu da kazem da sam otkrio svoje izgubljeno ili nikad ni posedovano ljudsko dostojanstvo. Ako jos sumnjate u moj identitet, mogu i detaljnije, mada mislim da nema potrebe.

Trece, niko me nije lopatao, samarao, vredjao, niti prisiljavao na bilo sta. Otkad sam ovde, od oca Branislava sam naisao samo na ljubav i razumevanje. Ko nece da veruje, neka ga.

Sto se tice tog pljuvanja koje ste ovde zapoceli, mogu samo da kazem da je vrlo neumesno. Budalastine, drugim recima. Mada me licno zaboli kad neko vredja mog duhovnog oca, suzdrzacu se od ulazenja u polemiku sa Vama, jer blago receno, niste informisani.
Locked