PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJE

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ivica »

ziki wrote: Covek koji se obogatio na ljudskoj nesreci, ... ...
Šta ti ne pratiš trendove :D
ignorance is bliss!
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by cibukarda »

ovaj centar koji vodi sveštenik Peranović mi je poznat i bez obzira što mi je u potrebnom trenutku pomogao ja sam bio i kritičan a i sad sam.
neznam zašto se pozivaju na veru i pravoslavnu crkvu kad je ovo centar gde se plaća i to pozamašna svota novca i gde štićenik za 130 dana ne dođe u situaciju da ima razgovor sa sveštenikom da li Peranovićem ii nekim drugim.
Tada su imali nazovi nekog psihologa koji je sve smo ne psiholog.
A štićenika naprimer zaboli zub onda mu ostaje samo da se moli Bogu da ga prestane ili da pije kafetine do besvesti.
Gordost i oholost su smrtni gresi i isijavali su iz pojedinih saradnika koji su bili prisutni kad sam tamo dolazio a sam sveštenik kojega nisam čak lično ni mogao upoznati je po mom mišljenju naneo nenadoknadivu štetu svojoj deci zato što ih nije odvojio od bolesnih ljudi i koja ni kriva ni dužna čak nisu išla ni u školu da ne pišem o mom mišljenju pojedinačno za svko dete.
ipak ću spomenuti sina od sveštenika koji je punoljetan i koji je bio kao upravnik dela centra iako sa tek navršenih osamnaest godina i još pogrešno naučen da je on taj koji može da tuče i da omalovažava sve oko sebe.
njega sam posmatrao i oholost koja izbija iz njega je neopisiva
neznam da li radi još centar Crna Reka ali ako je on odvojen od uticaja sveštenika Peranovića i ako radi ja bih radije preporučio početak lečenja tamo jer sam ambijent dozvoljava izolaciju i sa mlo rada oko štićenika može se postići početni uspeh koji se mora nadograditi u nekom ozbiljnijem nastavku lečenja.
Peranovićev centar na Ceru ipak nemojte odbaciti kao nepotreban jer pruža nešto što drugi nemaju a zakon nije definisao kao obavezu a to je urgentno primanje i početak izolacije i kakvog takvog lečenja.
a bolje je bilo kakvo lečenje to jest početak jer svi koji počnu na ovaj ili onaj način da se leče posle par reciditiva ozbiljnije pristupe lečenju ili nažalost se predoziraju ---bar se meni tako čini iz onoga što sam do sada vidio
SRETNA NOVA GODINA SVIMA KOJI NA BILO KOJI NAČIN LEČE NARKOMANE BEZ OBZIRA NA CENU I SRETNA NOVA GODINA SVIM NARKOMANIMA I ŽELIM DA SE LEČE I POSEBNO MNOGO SREĆE SVIM SUOVISNICIMA I NEKA IM JE BOG NA POMOĆI JER I TO JE TEŽAK TERET ZA NOSITI NA PLEĆIMA.
ZAPAMTITE GREH JE NE POMOĆI NARKOMANU DA SE LEČI ALI MALI SMO MI DA BI PROMENILI SVET
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

Da bi se otislo u takav jedan centar ili bilo koji drugi potrebna je prvo detoksikacija i fizicko skidanje.
U zemlji zivih pri manastiru kovilj je to prvo pravilo i drugacije i ne primaju.
Fatalna greska je poslati coveka da se tamo skida na suvo,kod Peranovica.
Takav jedan potez moze da osakati coveka za ceo zivot, a cuo sam da su naivni roditelji to radili sa svojom decom narkomanima.
Slali ih tamo da kriziraju, gde su pojedini bili vezivani za krevet za vreme krize i navukli teske traume.
Ja mislim da su meni tako nesto uradili uzeo bih lopatu pa bi ih polecio malo sve, i Peranovica i tog njegovog sina i ostale barabe.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

Nemogu samo da shvatim te momke koji su dobijali batine lopatom kako su to dozvolili.
Jedan ga drzi a drugi se redjaju i udaraju lopatom po zadnjici.
Ili ga biju pesnicama po glavi i jos ga teraju da drzi ruke spustene.
Neznam u kakvoj da sam krizi vratio bih im troduplo.
...
User avatar
gogim
Posts: 15
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:27 pm

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by gogim »

Da sam tamo završio i da su se likovi onako iživljavali na meni kao na onom dečku kojeg mlate lopatom, bogami robijao bi ja to. Pa bolje ti je otić u zatvor, tamo ćeš se zicer skinut, a ne kod ovih manijaka.
Ma zamisli ti ko da te čuvaju neki plaćenici sa dobermanima, pa ko da si u logoru. ja neznam dali je neko osuđen radi toga, pa ima snimka onog zlostavljača šta ce trenira na onom dečku, da li je netko odgovarao za to, da li je to zatvoreno, ili se ima dobra zaštita pa se sve zataškalo, pa ni novinari nisu mogli doć.
Onaj novinar šta je došao nenajavljen, dobro je prošo, jer po onom šta je napisao skoro je i on ostao na liječenju lopatom i bokserom.
Nakraju opet oni rade na drugom mjestu pod drugim imenom. Žalosno je to šta danas mnogi gledaju na probleme ovisnika kao na priliku za zaradom, priliku da saa saglašnošću države i sa zahvalom još dobivaju dozvole da neki poljoprivrednici sa svojimgorilama otvaraju centre i liječe ovisnike, a za terapiju je-
lopata 1-1-1, šakanje 1-1-2 i po potrebi cipelarka ako nemožeš spavat.
Možda serem i lajem bez veze i nisam upućen u istinu i stvarnost, ako je tako ispričavam se, ali svejedno bi vas preskočio.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ziki »

Izgleda da se zataskava polako jer je sudstvo i policija tolerantna prema crkvi i nece da dize prasinu.
Ja nesto sumnjam da je taj centar legalan sto posto, mozda je odobren od eparhije i episkopa, ali sigurno ima dosta privatnih tuzbi protiv Peranovica.
Ocigledno da je covek nastavio svoj biznis samo na drugoj lokaciji.
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by zeleni »

Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ivica »

Majko isusova umra san ! da ne bijem ih više lopatom. ajme ajme!
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by sanela »

- Centar je urgentnog karaktera, jer primamo mladiće koji su teškoj krizi, kako one koji se sami obrate za pomoć, tako i one koji ne žele da se leče. Tad, u dogovoru s roditeljima, pronalazimo najbolji način da ih dovedemo u kamp. Rad s narkomanima je kompleksan.
Nek im je Bog na pomoći!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by yasujirozu »

ih rad sa narkomanima, pjesma, rad sa dobrociniteljima poput doktora baneta zahtjeva trud: na primjer, ja bih okrenuo lopatu i malo ga cackao naguzeno-bajkerskog, 'nako edukativno - jeste sasavo i trazi zeludac, ali na koncu djeluje..
i tako.
Locked