Zemlja živih

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

www.zemljazivih.info
Posts: 2
Joined: Wed Nov 30, 2011 3:31 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Zemlja živih

Post by www.zemljazivih.info »

Image
''Земља живих'' представља пружену Божију руку свима онима који се осећају промашеним, неоствареним, уморним, разочараним, зависницима и независницима, тужним и сиромашним у срцу. Божији одговор онима који траже искрену радост и смисао у животу. Уверени да је зависник у егзистенцијалној кризи, створена је клима живота у духу једноставне хришћанске породице. Верујемо да хришћански живот, својом пуноћом, даје истински одговор на људски немир и да нико сем Бога Оца који је створио човека не може да оздрави његово рањено и повређено срце.
Зато предлажемо молитву, рад, искрено пријатељство, истину и одрицање. У нашим братствима се не пуши, нема алкохола, телевизије; човек се коцентрише на унутрашњост и тако упознаје своје слабости и врлине. Заједница подржава и помаже да се човек поправи и нађе мир. Послове у кући обављају момци у братству. Прављење хлеба, чишћење по кући, рад у столарији, башти, рад са животињама, као и уметничко стваралаштво, иконописање, резбарија, позориште, су неке од активностикоје имају искључиво васпитни карактер. Услов за улазак у заједницу само један: жеља за мењањем!
Боравак у заједници се не плаћа, а свака породица чије је дете у заједници сарађује и помаже колико може. Од људи који желе да приступе заједници се очекује да прођу неколико састанака (''колоквијума'') на којима се упознају са начином живота у заједници. Породица такође учествује на припремним састанцима. То је период где уочавамо вољу и жељу за променом. Након неколико припремних разговора добијају позив за долазак у кућу на тзв. радне дане који трају од јутра до вечери, све у циљу бољег упознавањаса животом у заједници. Потом их, уколико желе, заједница прима у братство. Програм који предлажемо траје од једне до три године, у зависности од личне историје појединаца, навика, способности, као и од тога у којој мери прихватио заједницу и нови начин живота.
Земља живих су куће које се налазе у оазама околине Новог Сада. Земља живих жели да буде светло у тами, нада за оне који су је изгубили, живо сведочанство да дрога нема последњу реч.

Браћо и сестре,
Црква је отворена за све, раширених руку прихвата сваког онаквим какав он јесте, на да би га критиковала и осуђивала, него да би га човекољубивао тешила, лечила и без обзира на дубину пада, указивала сваком човеку на могућност преображаја и узрастања ка савршенству. Наркоманија открива неутољиву и неугасиву мeтафизичку жеђ човекову за смислом и љубављу. Једино Бог може да задовољи ову потребу. Без Бога, код наркомана се више него код других види осећај усамљенoсти и празнине. Дрога је свакако један од најпогубнијих и најварљивијих сурогата, Стога, кад неко постане наркоман, то је видљив знак да он нема само психолошки, него и дубоки духовни проблем. Нажалост, искрено говорећи, наркоманима се код нас мало ко озбиљно и с љубављу бави. Они су углавном презрени. Једини начин да им се помогне јесте спремност да се с великом пажњом и саосећањем ослушкују њихове душе, егзистенцијални болови и дубоки вапај за смислом, а то значи да им се пружи безусловна, јеванђеоска, христолика љубав.

све потребне информације се могу добити на сајту http://www.zemljazivih.info
или путем телефона +381 21 544 708 понедељком, средом и петком 17-21.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WTlyEddKV7o[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h4jwI6cqGP0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R4IIAsyNGBI[/youtube]
Last edited by www.zemljazivih.info on Wed Nov 30, 2011 3:59 pm, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Zemlja živih

Post by saša-ex »

Dobro dosli...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zemlja živih

Post by ivica »

Vjera nije druga strana ljubavi.Vjera ( tj. religija,ipak je pop na snimci) je druga strana tupila. Zamjena tupila za tupilo! Jad za patnju, patnju za iskupljenje, iskupljenje za licemjerje, licemjerje za jad, jad za euforiju, euforija za fanatizam, fanatizam za jad , fanatizam za ... unedogled....
ignorance is bliss!
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Zemlja živih

Post by Šmizla »

Vjerujem da većina kad bi mogla da bira prije bi izabrala ovu drugu stranu ''tupila'' -vjeru. Prva ja.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Zemlja živih

Post by nanii »

Ivice ti baš ali baš pojma o vjeri nemaš.....................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zemlja živih

Post by ivica »

nanii wrote:Ivice ti baš ali baš pojma o vjeri nemaš.....................
Možda si u pravu ja i nemam pojma o vjeri. Ali znam šta je autosugestija, placebo, ufuravanje na našto , obmana, fanatizam ,euforija ...
zNAM O onome što nazivaju samari valjda se tako zove ono što konjima stavljaju da ne vide stvari sa strane. Znam o tupilu dakle.
A znam za izbor između dvije stvari na koje SVI imaju pravo a to je

1- zatupljen i sretan (čitaj euforičan)
2 - objektivan i zadovoljan (čitaj oprezan)
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zemlja živih

Post by ziki »

dobro nam dosli ! A ti Ivice ako pokusavas nesto ruzno da pricas za zemlju zivih i uopste za crkvu i za veru bolje se pokupi odmah da ne ulazimo u duele mada sumnjam da si ti i sposoban za neki duel.
zemlja zivih postoji i zbog tebe takodje, ako je ne prihvatas a ti idi vrata su ti sirom otvorena.
Ili dobrodosao i ti sve je na tebi.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zemlja živih

Post by ivica »

ziki wrote:dobro nam dosli ! A ti Ivice ako pokusavas nesto ruzno da pricas za zemlju zivih i uopste za crkvu i za veru bolje se pokupi odmah da ne ulazimo u duele mada sumnjam da si ti i sposoban za neki duel.
zemlja zivih postoji i zbog tebe takodje, ako je ne prihvatas a ti idi vrata su ti sirom otvorena.
Ili dobrodosao i ti sve je na tebi.
zašto bih ja ja pisao ružno nemoj tako pa ja sam pristojan, uzoriti ! PDT_Love_02 Ja sam prije svega kršćanin ! :smt038 Heil to the chief! Tj isus!
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zemlja živih

Post by ivica »

Gledao sam jedan dokumentarac o jednoj zemlji negdje na istoku, dalekom istoku di su u nekome ajmoreć samostanu neki budisti ili neka skroz deseta religija spremni prihvatit svakoga tko je ovisan o bilo kojoj drogi s tim da ga riješe za max 5 dana i to tako što pije neki posebno napravljen napitak/čaj preko 5 litara dnevno i sve što popije mora povratit. I tako si nakon 5 dana povraćanja čist, organizam jeli. Kroz tih 5 dana njihov si , ali ih ne zanima šta radiš u leru ,dok si slobodan kroz dan jeli. možeš slušat radio, gledat tv,čitat šta god hoćeš ići kamo i s kim god hoćeš i u svaka doba dana i noći. Naravno sumnjam da ti se bilo šta od toga da radit i da imaš volje za bilo šta jer si u banani. ALI point je da ti to tipovi naprave bez ikakvih pitanja ili nekih filozofija o duhovnosti i nekih ograničavanja u startu, bez prekomjerne izolacije, bez psihofizičkog slamanja tj. napada na karakter, bez prisile i bez da te traže lovu za tih 5 dana. Za to vrijeme oni rade svoje obrede, molitve, vježbe, jedu piju uostalom svoje stvari a ti si u svojoj sobi,svom kutku prepušten sebi ali naravno pod njihovom skrbi. Zna ekipa kemiju (prirodnu bez destilacija,zajeb..., mutljaže). Hm ,nakon tih 5 dana moš ostat kod njih ,ali to se plaća i to neka simbolična svota ajmoreć dolar po danu ili tako nešto s tim da ti i dalje nemoraš bit žrtva njihove religije tj. ovca za kršćane, šta li bi bio za druge religije koza možda, neznam, (ispričavan se ako san koga uvrijedi :roll: . Šta god kako god, bio bi u prirodi u planini, kao gost planinskog hotela negdje, istočno je raja tj. istočno od raja tj. james dean tj. film odnosno dokumentarac...i to dobar. :D

E to ja smatram komunom! E, to ja smatram pozitivnim za one što hoće pomoć ali čisto usput mirno i ležerno bez vriske, samo dođi izliječi se i o svom poslu. Ne zvone na sva vrata da je droga zlo i da vreba na svakom kutu treba ovako onako ovisnik obitelj ajme ajme ajme...
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zemlja živih

Post by sanela »

Neke komentare sam izbrisala, jer nemaju veze s temom.
@ivice, tvoje mišljenje o religiji je tvoje. Imaš ga mogućnost podijeliti, ali vodi računa o načinu na koji to radiš, jer ovdje ima i vjernika i ljudi koji imaju uvjerenja potpuno suprotna od tvojih. Stoga, uzmi to u obzir i nemoj vrijeđati ono u što oni vjeruju. U suprotnom ćeš biti banovan.

@zemlja živih
Dobrodošli...
Post Reply