Zemlja živih

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zemlja živih

Post by ivica »

sanela wrote:Neke komentare sam izbrisala, jer nemaju veze s temom.
@ivice, tvoje mišljenje o religiji je tvoje. Imaš ga mogućnost podijeliti, ali vodi računa o načinu na koji to radiš, jer ovdje ima i vjernika i ljudi koji imaju uvjerenja potpuno suprotna od tvojih. Stoga, uzmi to u obzir i nemoj vrijeđati ono u što oni vjeruju. U suprotnom ćeš biti banovan.

@zemlja živih
Dobrodošli...
je je aj ti meni reci di sam ja to vrijeđao u ovom postu? To što spominjem ovce? Pa i fratar na misi ljude naziva ovčice moje i to drito kad citira isusa. Šta?
ignorance is bliss!
www.zemljazivih.info
Posts: 2
Joined: Wed Nov 30, 2011 3:31 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Hristos se rodi !

Post by www.zemljazivih.info »

Pozdrav svim pravoslavnim vernicima: mir Božiji, Hristos se rodi !
Onima koji to nisu želim da u slozi i bratskoj ljubavi sa nama prožive dug i bezbrižan život.
Neka vam SVIMA Bog podari ono što vam je potrebno!
User avatar
gogim
Posts: 15
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:27 pm

Re: Zemlja živih

Post by gogim »

Poznajem dosta ljudi koji su bili po komunama neki godinu neki 2., 3. a znam neke koj su bili i po 3,4 u komadu, a neke koji suna prekide odgulili i po 7 god. neki bi se kad bi došli jako brzo nastavili po starom pa se brzo vratili nazad, a neki su a da nisu ni uzeli ništa, vratili se nazad još koju godinu jer su vidili da još nisu spremni, da će ponovo na dop.
Viđao sam i one koji su nakon 5.god. komune ( a baš razmišljam o jednom) bili čisti nekih 3,4 god. i samo o bogu pričali, napola ludi iako nisu ni prije bili pametnij, kako su našli spas u bogu i vjeri da njemu mogu zahvalit na životu, a danas ustvari već dosta vremena opet ga preuzeo vrag, još se i u biznis bacio i ne misli više natrag u komunu, iako je najprije prvi put bio 2.5 god. pa došao kući vidio da nemože i ponovo otišo na 5 punih god. i opet ne ide. a na ove koji su uspjeli na pamet mi pada samo jedan i mogu reć da je već dugi niz god. ok a i nije mu ispran mozak kako zna nekima biti.
Svaka čast svima koji su pokušali i još pokušavaju i želim im sreću jer svako ima nešto što na njega utječe, ali što se tiče mene ja za to nisam, jer nebi mogao sam sebe podnjet da nakon neznam koliko godina izađem pa opet po starom i šta da kažem di sam bio šta sam radio. Radije sam za neke brže načine i inače sam to radio kad bi mi puklo i kad bi reko dosta, zatvorio se pa na suhoi znao bi već kako ide da nakon 8-9 dana prestaju bolovi,onda još 4-5 dana laganih bolova koji ti skoro dobro dožu nakon ovih prvih i lagana zmijica po stomaku a i već si toliko strgan da uspiješ i odspavat nekoliko puta dnevno po 10.min. i onda nakon 15-17 dana počneš spavat prvu noć sat vremena isvaki dan poslije sve duže i duže.
Ne ide više ni tako koliko god se meni nakupilo i koliko volje bilo u takve pothvate se više nebi smio upuštat, možda su tu i godine a jesu i nebi se više usudio a vjerujem da nebi ni izdržo. svaki put sve teže.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zemlja živih

Post by ivica »

gogim wrote:Viđao sam i one koji su nakon 5.god. komune ( a baš razmišljam o jednom) bili čisti nekih 3,4 god. i samo o bogu pričali, napola ludi iako nisu ni prije bili pametnij, kako su našli spas u bogu i vjeri da njemu mogu zahvalit na životu, a danas ustvari već dosta vremena opet ga preuzeo vrag,
Nije ih preuzeo vrag, to su gluposti. To su ljudi koji svoj postojeći JAD zamijenjuju drugim legalnim JADOM. Dakle ista ovisnost ista tuga . samo zamjena. Uostalom što se tebe tiču drugi ljudi, jel tako?!
ignorance is bliss!
Post Reply