"što mislite o "vjerskim" komunama?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MarilynManson »

sunrise wrote:sTA;KAO DRUGO ZADOVOLJSTVO ZA PSIHUß STA TO MOZE BITI? SORRY ZA SLOVA
eto vidiš sunrise kako je to masacre fino objasnio...morali bi ga postavit za lokalnog filozofa na forumu, mislim kad je nešto nejasno.. :D
neću se tako stručno izjašnjavat o procesima u mozgu, ali mogu reći da se radi promjeni stanja svjesti, odnosno promjeni stanja želje iz onog lažnog zadovoljstva u pravo zadovoljstvo i sreću. dakle mjenjaš dop za Boga na neki način. tražiš mir i blaženstvo, u ajmo reć vjeri i jednostavno mozak ti počne drugačije funkcionirati.(jednostavno dobiješ druge želje i da imaš hrpu H pred sobom jednostavno ga ne želiš). daš mu doping koji treba i tako se ostaviš horsa. baš evo sahatak tražim po raznim stranicama i uglavnom sastoji se u tome da kad upadneš u takvu komunu prvih mjesec je katastofa. jebeš majku onom ko te dovede tu. od sredstava izgleda koriste samo neka umirujuća koja se mogu dobit bez recepta. vjerojatno koriste lexiliume i apaurine u krajnjim slučajevima. Kad te prođe fizički bad onda krenu radit na psihi jer nju ustvari i treba liječit kako više ne bi poželio dop. počinju ti pokazivat drugačiji način viđenja svijeta, i drugu vrstu sreće i zadovoljstva. kad počneš usvajat gradivo kreneš sa traženjem Božije ljubavi do krajnjeg upotupunjavanja i konačnog zadovoljstva sobom Bogom i svijetom oko sebe. u takvom ti se stanju počinje lučit to u mozgu što je masacre objasnio, pa si toliko zadovoljan da ne pomišljaš na drogu ijer ne želiš pokvarit to novo divno stanje u kom se nalaziš...eto to izvukoh za sada i moram priznat zvuči obećavajuće.
evo neki video nađoh,iz ove komune kod nas al muslimanski je pa nemojte mislit da propagiram neku vjero nego čisto interesantno kako su dečki napredovali. ovaj prvi je malo duži al se može pogledat. drugi kratki me posebno dirnuo...
http://www.islamskitv.com/index.php?pag ... _id=100668

http://www.youtube.com/watch?v=h6Dfi0Jxm5o
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by sunrise »

To je sve ok...ja,muzika,da sve...ali kad ti imas neke druge stvari u zivotu osim gledati da li se znojis ili kako si,engo juri tamo,aj vamo,pa te ovaj gnjavi za ovo onaj za ono...ponestane onog neceg i onaj fucking 1 mg mi je kao ok...znam da je glupost ali trenutno me sve sjebalo...ma fucking sve...nije sve ali podosta toga,mozda too much...ne vuce mene dop,imam ga maltene od 100 ljudi koje vidim na danu 85 ga imaju....to je tako i to me ne jebe....drugo sve
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ochesh drugim rjechima rech da nisi sretna...npr. ne odgovara ti okolina u kojoj si, sad da te netko vjerojatno premjesti na neko tebi odgovarajuche mjesto bilo bi sve super nbi trebala ni taj 1mg., al poshto se svjet pretvorio u nesigurno i nestabilnu okolinu...da recimo otidjesh kod psihijatra i to mu kazesh odma bi ti piso antidepresive...,jer poshto uzimash hep. makar male kolichine...,., znam da su meni rekli da bi bilo dobro uzet koji antidepresiv uz njega jer on zna stvorit takvo stanje ljutnje, nezadovoljstva(depresije)....
Ja bi da sam na tvom mjestu, probo sa nekim sportom ili pochet radit ono shto volish, probaj prochet citat recimo Bibliju(al novi zavjet, ''poslanice'') tamo ima okej stvari di se fakat zamislish, koja je svrha biti opshte biti... (mada je pisano metaforichki, tako ju treba i chitat)...Okej je recimo postoje puno vrsta meditacije, di sam sebe dovedesh u stanje smirenosti i zadovoljstva...Ima tog, samo je ljudima uvjek lakshe popit tabletu i to je to...Sad poshto imamo pravo izbora, birash!! Jer znash da je uvjek tolko loshe, da mora bit dobro!!!
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by lizard »

MarilynManson wrote:Masacre mi je dao novu ideju kad je spomenuo svećenike. Stvar je u tome kad se odlučiš skinut, pa izbediraš do kosti i kad prođu sve te fizičke krize, i jednostavno ti dop više ne treba, i umjesto da kreneš u novi život a! jock! ponovo uzmeš dop! Zašto?! ja mislim da je razlog u tome što ljudskoj psihi treba zadovoljstvo kao tijelu vazduh. Dop pruži ono što ti treba, skine ti zvijezde sa neba i jednostavno si sretan miran i zadovoljan. Sada teorija je sljedeća, ako pronađeš drugo zadovoljstvo za psihu, nećeš imati novu psihičku potrebu za dopom. Ako si ti živ blažen bez dopa ko sa dopom odna ti dop i ne treba. Stvar je u tome što u mom gradu postoji jedna ajmo reć vjerska komuna u kojoj su spas našli mnogi. Ne kažem da je lako, ali... Stvarno se rezultati vide. bar ovi iz BIH sjetiće se javnog primjera Hamze Ražnjatovića iz grupe Magbeth. jer ljubav prema vjeri (ili čak nekom drugom što se može čitat u prvom postu ratnice sa temom može se) čini čuda. jebo te koža mi se naježi kad vidim prije Uskrsa kako se u jeruzalemu ljudi fkt razapinju iz ljubavi prema Bogu, ito da si neko probije ruke klinovima i isitrpi takvu bol mi je nezamislivo ili pak vehabije na istoku što se rokaju svaki dan. Upravo ta snaga vjere i ljubavi (ja doduše ne bih tako extremno) kad je zdrava naravno mislim da može dati snagu i psihi zadovoljstvo koje joj je potrebno. Iskreno ja nemam takvih iskustava, ali ću morati nafatat ljude koji su tamo bili pa da vidimo što se događa :roll:
Sjecam se Hamze, jedinog "narkomana" na nasim prostorima sa poslanickim imunitetom. Znam jos par momaka koji su prosli korz tu "komunu" a danas su na pravom putu. Samo, ne mogu a da ne primjetitim da za razliku od pripanika (polaznika) krscanskih komuna, na ovom forumu nisu aktuelni. Nemam stvarno namjeru da nekog uvjedim, al' kontam da je to filozofije vjere, tj. da u vjeri nema prisile.
U komuni nisam nikad bio, pomisljao na odlazak jesam, al' tad sam se vec bio skin'o tako da nije bilo potrebe za odlaskom u iste. Moj satv o vjeri i komunama je pozitivan. Valjda zato sto sam pros'o put od namaza sa "vehabijama" do posta od jela, ica i pica (droge nema potrebe spominjat:) a zivim u zajednici (to mu dodje nesto k'o komuna:)
sunrise wrote:To je sve ok...ja,muzika,da sve...ali kad ti imas neke druge stvari u zivotu osim gledati da li se znojis ili kako si,engo juri tamo,aj vamo,pa te ovaj gnjavi za ovo onaj za ono...ponestane onog neceg i onaj fucking 1 mg mi je kao ok...znam da je glupost ali trenutno me sve sjebalo...ma fucking sve...nije sve ali podosta toga,mozda too much...ne vuce mene dop,imam ga maltene od 100 ljudi koje vidim na danu 85 ga imaju....to je tako i to me ne jebe....drugo sve
Suncana, prije sam mislo da su narkomani kraljevi izgovora. Znas ono, od 100, 99 se drogira, 98 imaju drogu kod sebe, 97 su spremni da pocaste kad se skidas i takve stvari. Onda sam "upao" medju te tkz. normalne ljude, kad ono nemozes da beliv da su "normalni" sampioni izgovora :D
A izgovori su pocetak svega losega, il' kako ona narodna kaze:"nije majka Muju karala sto se kocako, nego sto se vadio."

LP!
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by sunrise »

Dobila sam terapiju da se maknem od meta ali mi fakat ne odgovara, Sirdalud, Seroquel i dominal....svi spustaju tlak, suho grlo,pa mi se vrti a taj dan sam samo popila taj sirdalud a noc prije dominal...ja sam cijeli dan molila Boga da se ne srusim...
Izgovor? jeste.....da sam na nekom odmoru bilo bi lakse ....ali,maknuti cu ga,to znam.....cak niti ne pusim a i cugu sam makla....

Noge,a ????? a cipele nista? :D
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sunrise wrote:
Noge,a ????? a cipele nista? :D

a, shit.. :oops: sad je to skroz druga slika, u pozitivnom smislu :D ....

Nego lizard je dobro napiso kako nema prislile u vjeri, ali u takvoj komuni npr. di sam ja bio (Cenacolo), makar jesam vjernik, nisam trebo ich na misu, molitvu, ko ni drugi koji recimo nisu vjernici, nego su ishli radit neshto, al poshto shvate kasnije kako je bolje(mozda na neki nachin i prislino jer svi idu) da se prvo idu pomolit pa onda dalje...Sad stvar je u tome da ti tamo nishta nisi moro chak ni radit, prvih 1mjesec si dobio osobu koja je bila s tobom(andjeo chuvar) i ako nisi npr. isho radit ili slozio krevet on bi samo shutio i to bi sve umjesto tebe napravio, tako da nekako ti opet bude nelagodno...Sjecham se jednog momka koji je usho baco je odjechu okolo gluposti radio, a njegov chuvar je sve to za njim chistio i shutio, a ovaj bi mu govorio:pa jel si lud kao ja tu razbacujem se, a ti sve slazez na kraju, naravno on je bio popustio i prestao se tako ponashat...Sad mislim da je to okej nachin da se nekog bez prisle i nekog grdovanja vrati na ''zemlju''
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by lizard »

Nego lizard je dobro napiso kako nema prislile u vjeri, ali u takvoj komuni npr. di sam ja bio (Cenacolo), makar jesam vjernik, nisam trebo ich na misu, molitvu, ko ni drugi koji recimo nisu vjernici, nego su ishli radit neshto, al poshto shvate kasnije kako je bolje(mozda na neki nachin i prislino jer svi idu) da se prvo idu pomolit pa onda dalje...Sad stvar je u tome da ti tamo nishta nisi moro chak ni radit, prvih 1mjesec si dobio osobu koja je bila s tobom(andjeo chuvar) i ako nisi npr. isho radit ili slozio krevet on bi samo shutio i to bi sve umjesto tebe napravio, tako da nekako ti opet bude nelagodno...Sjecham se jednog momka koji je usho baco je odjechu okolo gluposti radio, a njegov chuvar je sve to za njim chistio i shutio, a ovaj bi mu govorio:pa jel si lud kao ja tu razbacujem se, a ti sve slazez na kraju, naravno on je bio popustio i prestao se tako ponashat...Sad mislim da je to okej nachin da se nekog bez prisle i nekog grdovanja vrati na ''zemlju''

Generalno sila proizvodi samo kontra efekt. Dao si odlican primjer, jer u realnom zivotu postoji jako malo ljudi koji imaju takve zivce i sabur prema vlastitoj djeci. O drugim da ne govorimo. Negdje duboko u dusi, il' po samoj ljudskoj prirodi, kad nema upotrebe sile i prisile bilo kakve vrste, po defaultu se razvijaju ljubav i povjerenje.
Nego, sasvim je za ocekivat da vjernici odlaze u vjerske komune, i da roditelji "vjernici" svoju djecu motivisu da idu u iste. Problemi su nastajali, u doba kad su prve vjerske komune na ovim prostorima primale sve ovisnike, zanemarujuci njihove religijske potrebe. Al' hvala Bogu danas mnogi mogu da biraju.
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da....nemoze se nikog prisilit da vjeruje, samo se moze uvjert da drugi vjeruju, i na taj nachin pobudit zanimanje onog ko ne vjeruje, zashto taj drugi vjeruje i zashto mu to pomaze?, a to moze samo ako bude uz tu osobu i druzi se s njom tako da moze uochit sve mane i nedostatke koje che sigurno prvo trazit...Obichno su zbunjeni i nekad srditi na sebe i druge, koliko tih loshih mana ima malo....
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MarilynManson »

fino razmišljaš. kad bi svi mislili ko ti, pa još i djelovali tako gdje bi nam kraj bio?
al najteže se natjerati sa riječi na djela u ovom slučaju...
ih gdje naći slugu da ti služi a da je zadovoljan gospodarem? a pogotovu da je gospodar u ovom slučaju junkie,
ako mi pođe za rukom taj nevjerojatni poduhvat ima da na koljenima idem do štokholma kad mi budu uručivali nobelovu nagradu za kontrolu nad ljudskim umovima.
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

mozda...
Post Reply