"što mislite o "vjerskim" komunama?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

"što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MarilynManson »

Masacre mi je dao novu ideju kad je spomenuo svećenike. Stvar je u tome kad se odlučiš skinut, pa izbediraš do kosti i kad prođu sve te fizičke krize, i jednostavno ti dop više ne treba, i umjesto da kreneš u novi život a! jock! ponovo uzmeš dop! Zašto?! ja mislim da je razlog u tome što ljudskoj psihi treba zadovoljstvo kao tijelu vazduh. Dop pruži ono što ti treba, skine ti zvijezde sa neba i jednostavno si sretan miran i zadovoljan. Sada teorija je sljedeća, ako pronađeš drugo zadovoljstvo za psihu, nećeš imati novu psihičku potrebu za dopom. Ako si ti živ blažen bez dopa ko sa dopom odna ti dop i ne treba. Stvar je u tome što u mom gradu postoji jedna ajmo reć vjerska komuna u kojoj su spas našli mnogi. Ne kažem da je lako, ali... Stvarno se rezultati vide. bar ovi iz BIH sjetiće se javnog primjera Hamze Ražnjatovića iz grupe Magbeth. jer ljubav prema vjeri (ili čak nekom drugom što se može čitat u prvom postu ratnice sa temom može se) čini čuda. jebo te koža mi se naježi kad vidim prije Uskrsa kako se u jeruzalemu ljudi fkt razapinju iz ljubavi prema Bogu, ito da si neko probije ruke klinovima i isitrpi takvu bol mi je nezamislivo ili pak vehabije na istoku što se rokaju svaki dan. Upravo ta snaga vjere i ljubavi (ja doduše ne bih tako extremno) kad je zdrava naravno mislim da može dati snagu i psihi zadovoljstvo koje joj je potrebno. Iskreno ja nemam takvih iskustava, ali ću morati nafatat ljude koji su tamo bili pa da vidimo što se događa :roll:
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Super stvar, Cenacolo je jedna u kojoj sam bio, i da mogu tamo izdrzat bar 2-3god.odma bi se sad spakiro i otisho tamo zamjenit drogu za Bozju ljubav!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Samo je sranje jer morash patit da bi nakraju bio sretan...I nema dr. ni ljekova, sve sam ko Bushman radish...Ili nemorash biti nesretan prvo, mozesh biti samo sretniji, jer znash da uvjek mozesh biti nesretniji!!!!Da nadogradim, okej tema samo je za supstitucisku terapiju...hm....
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MarilynManson »

a jbg. nemožeš se namazat govnima pa samo bezbolno oprat...Nema tog načina da išta bezbolno prođe..pa ni sa normalnim terapijama...al kad razmislim bolje mi je prednost dat ovim vjersikim.
jer najebeš jedno vrijeme pa poslije izađeš normalno moralno ušiven,i poprilično u dobrom stanju, doduše malo naveden al Bože moj.
dok je u ostalim slučajcima sa konja na magarca, ito godinama a ako se nekad i skineš ostade ti mozak spržen skroz,iscijede ti dušu isperu psihu pa si prepoznatljiv iz aviona kad tako trzaš glavom il imaš neke mimimke na licu.
jedan poznanik koji je stari bivši junkie, ima oko 50ak god. kad su ga tako kljukali svačim i skinuli, on više nije bio on totalno su ga sjebali da je poslije nekoliko godina odao se alkoholu ko vodi i na kraju dobio paranoidnu šizofreniju. danas je u ludnici i izađe na vikend. joooj još sam nešto htjela reć al sam zaboravih u sekundi...
a temu nek sanela premjesti ak oće...
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MarilynManson »

jest tema je za terapiske zajednice ili opće diskusije, nemam sav uvid nešto negledam uopće,ne obraćam pažnu a nemogu da mislim...
aha, bolje je evo pade mi na pamet: nadam se da je ovo jedinstven slučaj... :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=etEGO2e9 ... re=related
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Aaa uff..dok se sjetim koliko sam puta sanjo na krizi, samo da mi neko dodje s palicom i da me mlati i mlati, da mi samo odvrati misli i onu bol..uff...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Sjecham se da su me u Cenacolu pitali dok sam odlazio dali hochu da me zavezu, kao bilo je takvih sluchajeva, skoro sam pristo, reko je i odgovoran kao skupa che nas zavezat za drvo i tako chemo bit nosit che na hranu, i vjerojatno da me odvezu odma drugi dan bi bio sretan shto nisam zavezan nebi opshte mislio na komunu ni nishta drugo samo na to da sam sad slobodan, al to bi isto vjerojatno neko vrjeme trajalo dok se opet nebi odluchio otich van...hh
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by sunrise »

sTA;KAO DRUGO ZADOVOLJSTVO ZA PSIHUß STA TO MOZE BITI? SORRY ZA SLOVA
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

:idea: Neka druga vrsta energije koja djeluje tako da, pojachava proizvodnju dopamina u mozgu, serotina za srechu npr.glazba, neke druge vrste energije koje neki osjete u vjeri i molitvi itd...Ili rad i sport, neki tako rade da si odvrate misli na bol, jer dok radish stalno neshto ili npr.trchish mozak i tjelo drugacije djeluje(jer se u mozgu pokrechu drugi receptori koji nadvladaju onaj losh osjechaj) , i osjechash se zadovoljnije i duhovno i tjelesno....ili u nekim sluchajevima kad batine, da te netko dobro izmlati, to sam ja prizeljkivo dok sam znao imat grdu krizu, da netko dodje i da me mlati samo da mi odvrati misli i preusmjeri bol!! hh(ako te boli zub, pucash si u nogu i vishe te neche tolko zub bolit!! :lol: )..ipak pametnije ga izvadit.... :D
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: "što mislite o "vjerskim" komunama?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

znash da nemash takve noge na slici, skroz bi te ignoriro :lol:
Post Reply