Sportske komune!?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Sportske komune!?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

To bi vjerojatno trebo pitat vladu repupblike...Zashto vlada ne podrzava(financira) sportske komune?! Ima ih, ali su skupe uff...Zanima me da li je tko bio u kakvoj takvoj komuni i koje su prednosti nasprem ustalih...(osim da se izmorish npr.plivanjem nego tabletama,)Koja su iskustva??...Dali postoje kakve terapije(tablete), i dali uopshte postoji koja besplatna sportska komuna, jer ja neznam da ih ima...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sportske komune!?

Post by sanela »

Hajde stavi par linkova o tim komunama...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Sportske komune!?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sanela wrote:Hajde stavi par linkova o tim komunama...
Di chu stavit, znam za jednu privatnu u HR(zaboravio ime), al mjesechno znam da koshta oko 1000eura...Znam da ima masaza, teretana, bazena, hrana kakvu zelish itd...Sad vidim da ochito nitko ko ni ja nije upoznat previshe s takvim komunama, probat chu ih potrazit i stavit linkove....
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Sportske komune!?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

iss..nemogu ju nachi, ko da nepostoji...chak ni one van Balkana!!! Ima ih, chak su i na brodovima neke, sve su privatne, ali vjerojatno nisu reklamirane....
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Sportske komune!?

Post by AnAna_mo »

To ti ga dođe kao hotel jbt! ;)
Potpis.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Sportske komune!?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

iss. nemogu nikak nach te komune...da ustvari to je neka vrsta hotela, samo ima program u kojem si aktivan sportom, naravno poslje dok te skinu, u ibogainom, ako si ovisan o opijatima i gdje 3-4 dana paze i njeguju ko malu bebu...poslje sport, ljepe cure itd...Al to s ibogainom i curama nema kod nas nego na tim brodovima...Neverujem, a da nemogu ni jedan link nach, a gledo sam za kod nas u nekim novinama za tu komunu, a ovo na brodovima na nekom dokumentarcu prije valda 5god., a i prichalo se o tom...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sportske komune!?

Post by ivica »

Spostska komuna, besplatno, tralala to je sve fantazija. Ništa drugo nego jedna od bezbroj narkomanskih iluzija. SKidanje tabletama je provjereno najbolja stvar. Bez presinga, polako ,postepeno uz program tj radnu terapiju i to po mogućnosti INDIVIDUALNI rad a ne drugačije jer drugačije si u skupini. Drugačije si obilježen, drugačije si na margini, drugačije te peče kainov žig... Sve pet samo ako ćeš poslije toga na bilo kakvu rehabilitaciju bilo kakvu zajednicu. Naravno samo par mjeseci dok ti se tijelo ne oporavi i potpuno očisti i punim plućima udahne duh novog vremena ipak je život prekratak hm za neke stvari.Važna je stvar da se "pomoć" đanketi ne nudi i ne forsira (ovo đanketi je od milja, ne vrijeđam neman šta i ja sam bio) i još važnije po meni osobno držat distancu od institucija jer ova današnja "antidroga kampanja" kako smo je nazivali prije 10tak godina se pretvorila u žrvanj iz kojeg mnogi samo muzu lovu. Stvar gledišta jelte.
ignorance is bliss!
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sportske komune!?

Post by dopeFree »

Nedavno sam u novinama pročitao članak o jednoj elitnoj komuni negdje na dalekom istoku, stvarno sam zaboravio gdje točno. Program traje oko 120 dana što je u biti vrlo kratko, rekli bi neki čak i premalo. Jedan dan lječenja košta oko 1500 (tisuću i petsto) eura i ako imaš mogućnosti možeš ostati i dulje.

Prostor je ogroman sa privatnim bazenima, teretanom, odjelom za welnes, masažu i meditaciju. Nudi se apsolutno sve kao i u nekim elitnim hotelima. Program je koncentriran na meditaciju, zdravu prehranu i zdrav život. Čak je i Sakoman komentirao kako takvih mjesta treba biti puno više.

Iako je cijena i količina luksuza ipak pretjerana mislim da bi takav koncept u nekom skromnijem okruženju bio puno humaniji. Ljudi se puno prije okrenu sebi kada shvate koliko život može biti lijep ako brineš o svome tijelu i duhu.

Žao mi je kaj nemam neki link ali probat ću ga naći.
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Sportske komune!?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ma to sam i ja neshto o takvim mjestima chito, ali nema oglasa....I u HR navodno postoji jedna takva slichna, samo se ne oglashavaju....
Post Reply