POZDRAV

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

MasacreEnElDiscoBar wrote:Citiram: ako bi u bilo koju komunu isho bila bi Cenacolo...


naglasak na AKO BI!!!
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: POZDRAV

Post by supergenije »

Vi "retasi" ste toliko agresivni sto se tice forsiranja vase vere i vaseg Boga da je to strasno!
Nije ni cudo sto vas mnogi smatraju sektom. Decko ne sme ni da pohvali rad druge komune a da vi ne upadate sa vasim cinicnim komentarima!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: POZDRAV

Post by saša-ex »

uopste nisam bio cinican, dapace....Cenacolo je i po meni ozbiljna komuna. A ljudima preporucujem jedno desetak komuna, nisam lud da se vezujem samo za Reto.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: POZDRAV

Post by supergenije »

Ok, izvinjavam ti se onda..delovalo je u stilu "sta se mesas kad smo ponudili reto ostali ne valjaju".
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

normalno, nekima odgovara jedna komuna nekima druga, ali po statistikama jako malo ima komuna koje imaju visok br. uspjeha pogotovo one manje zahtjevne...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: POZDRAV

Post by saša-ex »

u zvanicnim statistikama, komune imaju najbolji procenat izlecenja...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: POZDRAV

Post by sanela »

saša-ex wrote:u zvanicnim statistikama, komune imaju najbolji procenat izlecenja...
Samo što komune imaju mali kapacitet i dugo se ostaje, pa to djeluje kao mali broj ljudi koji apstiniraju. A inače, liječenje ovisnosti ne znači samo se prestati drogirati, nego promijeniti kompletan način funkcionisanja (misli, ponašanje, emocije, sistem vrijednosti itd.)
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, vishe vrsta ovisnosti ima, samo neke drushtveno prihvatljive, a neke ne...Ja sam se pokushavo rjeshit ovisnosti i rjeshio bi se..Vratio se iz komune doma na isto mjesto gdje sam proveo 10god.drogiranja...I shta sad??? Ehh opet otisho u komunu i opet isto...Nakraju sam skuzio, a to che vjerujem i svi ovo shto je Sanela rekla treba napravit(text iznad)...Al sam to mozesh skuzit, meni su to govorili, pa sam mislio mogu ja to i tako...Al nakraju sam se ipak moro maknut i promjenit navike, josh radim na nekima, al sad je lakshe sve!!!...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: POZDRAV

Post by ivica »

Sigurno ne reto, remar, papa, fratar, pop ništa nikakvi kultevi.
Dakle sve osim vjerskih je dobro za njega.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: POZDRAV

Post by ivica »

saša-ex wrote:u zvanicnim statistikama, komune imaju najbolji procenat izlecenja...
Pa je, nažalost je ...kada smo ovce. U toru.
ignorance is bliss!
Post Reply