POZDRAV

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: POZDRAV

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote:Shteta, onda se nemaju volju skinut!!! Al oni tako rade nishta na brzinu!!(jer i ja bi odma, nabrzinu sve, to hochu celog zivota, al to je OVISNOST!!!, sve htjet nabrzinu, krachim putem)uff ja sam 3 puta ulazio i niikak da izdrzim, krize doma od methadona uff...al sad bi se u bolnici skinuo...
Krizu nije lako izdržati u komuni. Kod nas ko je god ušao, a bio je navučen na metadon, odmah je izašao. Zato ja uvijek preporučujem da se uradi detoks u bolnici, pa da se uđe u komunu. Koliko-toliko bude lakše. Masacre, ako želiš u Cenacolo, potrudi se da uđeš... Nije lako, ali se na kraju jako isplati. Dobiješ novi, smisleniji život...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, ma sad sam ja okej...koristim jedino normabel i nekd za spavanje dormicum....al to je isto ovisnost, a osim tog imam josh puno loshih navika(ovisnosti) kojih bi maknuo, a to znam da je jedino mjesto Cenacolo...(zivotna shkola)...volio bi da mogu izdrzat tamo bar 2 god., al nikak da se oprostim od svog komfora(kompjutora,glazbe,fotelje,kreveta,fine hrane itd.)...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: POZDRAV

Post by selma »

MasacreEnElDiscoBar wrote:Shteta, onda se nemaju volju skinut!!! Al oni tako rade nishta na brzinu!!(jer i ja bi odma, nabrzinu sve, to hochu celog zivota, al to je OVISNOST!!!, sve htjet nabrzinu, krachim putem)uff ja sam 3 puta ulazio i niikak da izdrzim, krize doma od methadona uff...al sad bi se u bolnici skinuo...
Ako se odlucis skidati i proci je u komuni...Reto centar ce te primiti i u krizi i vjerovatno neces morati jako dugo cekati na ulazak...
S metadona nije bas lako sici,ali je moguce i u komuni, nebi bio jedini (znam ih puno koji su je tamo prosli)...samo je na tebi da se odlucis lijeciti...
Ali ako imas priliku za detoks prije, super...lakse jeste. Ali ako stvarno se zelis skidati, onda ustraj u tome do kraja i nemoj odustat na prvi crnjak...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

hh, ti si sad citirala moj odgovor na tvoj(o onom kako nekima se neda chekati i pripremati za ulazak u komunu), poshto dok sam ja na tvoj odgovaro bez citiranja....(nisam josh nikad citiro) :)..
Nema veze nego neznam, stvarno bi volio otich tam da nauchim cjenit neke stvari koje uzimam zdravo za gotovo...nevjerojatno...nechu sad pisat shto sam vech piso u temi Cenacolo u vezi boravka tamo, al mislim da bi svaka osboa trebala tako neshto proch bila ''ovisnik'' il ne...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: POZDRAV

Post by selma »

MasacreEnElDiscoBar wrote:hh, ti si sad citirala moj odgovor na tvoj(o onom kako nekima se neda chekati i pripremati za ulazak u komunu), poshto dok sam ja na tvoj odgovaro bez citiranja....(nisam josh nikad citiro) :)..
Nema veze nego neznam, stvarno bi volio otich tam da nauchim cjenit neke stvari koje uzimam zdravo za gotovo...nevjerojatno...nechu sad pisat shto sam vech piso u temi Cenacolo u vezi boravka tamo, al mislim da bi svaka osboa trebala tako neshto proch bila ''ovisnik'' il ne...
evo citiram opet... :)
sto se tice boravka tamo, pretpostavljam da mislis na neke recimo krscanske vrijednosti, naucti cijeniti i bit zahvalan na malim stvarima i nauciti puno prakticnih, slazem se..
necu sad porediti reto sa djenakolom, ali i reto je krscanska komuna i jako puno, po meni, zivotnih stvari se moze nauciti tamo...bio narkoman ili ne...mene su recimo, te stvari odrzale u zivotu i jos me drze...
Dok se drzis pravog puta, nema skretanja, a jos manje straha da ces pasti
zato, ako se odlucis.....
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, znam u Reto!!, Ali mene fascinira Cenacolo kako funkcionira!! Oni ne primaju nikakve drzavne poticaje, to je odbila sestra Elvira, da vide kako se moze zivjeti od Bozje providnosti...Prvo mi je bilo dok sam dosho tamo i pito kako zivite plachate struju,plin,vodu,hranu itd.? jedan se okrenu i kaze od Bozje providnost...hh, reko sam, da je meni te providnosti :) ...Al tek dok sam usho unutra onda sam tek shvatio da bez vjere i tih molitva nema nishta...Normalno zna se dogodit da nema shecher il nekad neka namirnica, ali se uvjek moze bez tog...Sam proizvodish,sadish povrche, peresh vesh uff to je najgore....,brinesh se o zivotinjama...nema dr.,psihologa,ljekova,cigareta,ako glava boli mozesh chaj dobit i lech..(normalno ako ima vechih problema idesh kod dr.) sve sami ovisnici i funcionira...Kazem treba otich i vidjet...Ja nema shanse, ako bi u bilo koju komunu isho bila bi Cenacolo...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: POZDRAV

Post by saša-ex »

Pa idi, brate mili :)
SAMO CEO ŽIVOT...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

pre zahtjevna je trenutno ta komuna za sad da idem...volim josh popit kavu za kompom, popushit cigaru , bit s lepim curicama itd. dok mi vishe tolko jako materjalne stvari nebudu vazne...otichi chu sigurno!!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POZDRAV

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Citiram: ako bi u bilo koju komunu isho bila bi Cenacolo...[/quote]


Shta ide ovaj opshte pisat ochito oche da ima nesht protiv Cenacola, mozda ja pishem previshe o njemu, al to je samo zato jer bi htio da neko vidio ono shto i ja(pravog Boga, osjetio vidio chak mi je pokazao put, evo tu morash bit da budesh sretan ti i tvoja obitelj, a ja sam se samo okrenuo i izashao ''vjerojatno postoji razlog, mora postojat za sve!! )....chovek nije katolik verojatno i sad sam dobijo dojam da ga to smeta!! Pa mi i napiso ''pa idi brate mili'' :D ...a ja josh kao iz pristojnsti odgovaram, makar je odgovor bio u tekstu kojeg je on komentiro... :twisted:
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: POZDRAV

Post by selma »

fimaš, sta ti je bolan..
Sale ti samo kaze da odes vise, jer je bas nafali a nista...to nema veze sa vjerskim opredjljenjem ili sta vec...
Mislim, ipak je komuna da se ides lijecit..jel?
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply