Iskustva o komunama?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
axyca
Posts: 1
Joined: Mon Jan 03, 2011 2:40 am

Iskustva o komunama?

Post by axyca »

Cao svima,

Moze li mi neko preporuciti neki centar komunu ili zajednicu, kako god se nazivaju u Srbiji? Cula sam za raskrsce blizu Novog Sada, da li neko ima iskustva sa njima?
Kako se ulazi u program i kako se placa i kolika je cena? Radi se o mom bratu kojem bih volela da pomognem na bilo koji nacin. Bilo koja informacija je dobrodosla!
Hvala svima!
What doesn't kill me only makes me stronger.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Iskustva o komunama?

Post by selma »

na ovom linku mozes saznati informacije sto se tice Raskrca:
http://www.raskrsce.org.rs/

U Srbiji ima jos Reto, Remar( u Beogradu)...i mozda jos neki. Ova dva se ne placaju i to su hriscanski rehabilitacijski centri.
Ja sam bila u Retu i dobara komuna. Nije laka, ali u principu nigdje nije lako. Ipak od njega sve zavisi...
Takodje, u Beogradu imas udrugu Izlazak za borbu protiv narkomanije, tako da sve detaljne informacije i upute mozes saznati od njih.
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: Iskustva o komunama?

Post by Allice »

selma wrote:na ovom linku mozes saznati informacije sto se tice Raskrca:
http://www.raskrsce.org.rs/
Prelistala sam celi sajt al nemogu da nadjem info o mesecnu participaciju za boravak u komunu. Jel moze neko ko je bio tamo da me informise?
Image
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Iskustva o komunama?

Post by pop@j »

i mene zanima kolika je tržišna vrijednost (nebitno ko i kako plača, mislim na čistu kalkulaciju) boravka jednog komana mjesec dana u komuni ?
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: Iskustva o komunama?

Post by Aleksandar »

Vecina komuna je besplatno. U Raskrscu je oko 300 evra mesecno, mislim. Ali bolje je da pozoves i pitas.
Red_Bull
Posts: 6
Joined: Sun Mar 03, 2013 11:42 am

Re: Iskustva o komunama?

Post by Red_Bull »

PA EVO KOD NAS U BOSNI IMA PAR KOMUNA A JA SAM BIO U 3 DO SADA U OVOJ ZANJOJ SAM PROVEO 26 MJESECI I BILO JE MOMAKA IZ SRBIJE , CRNE GORE . . . A MJESECNI BORAVAK SE PLACAO MISLIM OKO 300 KM
Post Reply