Trebam savjet

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Trebam savjet

Post by ivica »

7474 wrote:totalni OFF:

di si to slušao Dead Can Dance???

užasno ti zavidim!
Bez lise gerard, bia je samo brendan perry što nije nimalo umanjilo vrijednost. u zagrebu u močvaro 26.3. 2010. Za kartu san nažica lovu sa pankerima kod krivog puta i iša san u majci exploiteda, boli me briga. Ono što brendan radi je MAGIKA!
ignorance is bliss!
LA_COSTE
Posts: 3
Joined: Tue Dec 28, 2010 10:40 am

Re: Trebam savjet

Post by LA_COSTE »

Evo zaintrigiralo me ovo sto je napisano pa mislim da mogu dosta da pomgnem.Prvo da kazem da sam i ja jedan bivsi ovisnik i proso sam 3-4 komune ili ti terapiske zajednice.Komuna nije za svakog jer nemogu svi da produ taj program koji se nalaze i najveci razlog napustanja je korigovanje necijeg ponasanja iz tih razloga svako trazi razlog da ga pritiscu naravno jer nikada ni jedan ovisnik nije naucio na takvo normalno ponasanje s toga je tesko mjenjati se i ustvari nije samo otici provesti vrijeme bolje je onda neici dok nedodirnes dno dna.Niko nemoze da utijece na nekoga ako nece da promijeni svoje neke mane tako da je najbolje da covijek dode u stadij kada se umori vise od toga
User avatar
Zeus
Posts: 3
Joined: Sat Jan 22, 2011 9:41 pm
Location: Beograd

Re: Trebam savjet

Post by Zeus »

Dragi prijatelji,
Necu vam oduzeti mnogo vremena dok citate ove moje redove suvog teksta.
Ne volim rec "Narkoman" ali je smatram adekvatnom za lica koja koriste opojna sredstva.
Zelim da pomognem svima koji imaju problem sa narkoticima, da im dam kakav takav savet i pokusam da im sa uma skinem taj porok. Naravno, svi smo mi porocni i podlozni svemu(kako ko), ali najbitnije je da covek zna sta zeli.
Zapravo, svi sadasnji ili buduci uzivaoci opojnih materija, koje uticu na sves i zdrav razum odabiraju los put za daljnje kretanje ka normalnom zivotu. Zelim da kazem da ni jedan "Narkoman" nije postao to sto jeste jer je zeleo(jeste mali broj) vec su postali to u nedostatku obaveza. Do toga obicno dolazi odnosno "hvata maha" kad osoba zavrsi osnovnu ili srednju skolu, eventualno visu ili fakultet i sedi po ceo dan kuci bez obaveza. Dakle, ne bavi se sportom, skolom, poslovnim radom.
U nedostatku angazovanja, covek prelazi na "ubijanje dosade", pocinje lagano sa marihuanom, pa preko antidepresiva i sedativa, dolazi do sintetickih droga... Na kraju kad vise nema smisla da covek 10 godina pusi marihuanu, on prelazi na teze supstance, obicno heroin. Heroin je danas jeftin, u srbiji se cena grama heroina krece oko 2000dinara sto je priblizno nekih 20e.
Kad lice dodje u stadium da izbegava staro drustvo, da prodaje stvari iz kuce da bi "remio" za Heroin, stvar je vec uhvatila maha. Zato apelujem na sve uzivaoce kao i na njihove roditelje, bracu, sestre. Manite se bolnickih lecenja, tamo se covek samo upropasti. Pruzite zavisniku podrsku sa druge strane, odvedite ga ako nista drugo na selo. Neka svoju energiju trosi u koliko toliko koristan rad.
Zelim da istaknem da je kljuc svega nedovoljna angazovanost i visak slobodnog vremena koje treba iskoristiti na zdrav nacin.
Hvala svima koji su me razumeli, nadam se da ce ovo izlaganje nekima pomoci. Sa srecom svima!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Trebam savjet

Post by ivica »

ivica wrote:Ja se nisan vratia u zajednicu, a bia san gladan i prljav i promrza. Ni tablete nisan uzima ...
ne još! još se nisam počeo dopat he he he ne još još! nisam a ko zna kad ću opet i oću li se he he he!
dop dop prvo skoči onda reci hop !! op !
ignorance is bliss!
Post Reply