Trebam savjet

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Trebam savjet

Post by ivica »

NI JA!!! UF!!
ignorance is bliss!
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Trebam savjet

Post by dopeFree »

billion wrote:
Ne znam da li će se vratiti kući..nismo htjeli popustiti ali srce nam se kida.
Šta da radim?
Da ga gledam po gradu s ostalim ovisnicima kako prosi, krade i šta već sve ne (ako se ne vrati kući) ili da ga idem potražiti?
Poznam nekoliko ljudi koji su nakon bjega iz komune zavrsili na ulici i vjeruj mi da se svaki od njih nakon nekog vremena vratio u zajednicu.

On je narkoman, prosao je ulicnu skolu i ja ti garantiram da mu se nebu nikaj dogodilo. On je sad na svom terenu. Jedini problem je kaj nema tople hrane, toplog kreveta, televizije i ostalih pogodnosti zivota u stanu. Siguran sam da je dovoljno snalazljiv da prezivi i godinu dana na cesti (poznam jednog takvog) ali ako ima imalo zelje za normalnim zivotom vratit ce se u zajednicu
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Trebam savjet

Post by ivica »

Ja se nisan vratia u zajednicu, a bia san gladan i prljav i promrza. Ni tablete nisan uzima ...
ignorance is bliss!
billion
Posts: 7
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:05 am

Re: Trebam savjet

Post by billion »

Vratio se brat kući..vjerovatno promrz'o i gladan..

Primili smo ga u kuću.
Ostaje nam da se nadamo da neće se vratiti putu kojim išao prije.
Uglavnom, pogriješi li, ostaće sam...
Život može imati dva kraja...sami biramo svoj put
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Trebam savjet

Post by ivica »

billion wrote:Vratio se brat kući..vjerovatno promrz'o i gladan..

Primili smo ga u kuću.
Ostaje nam da se nadamo da neće se vratiti putu kojim išao prije.
Uglavnom, pogriješi li, ostaće sam...
TAKO E! TAKO TREBA! Sad ga odvedi na kavu tamo negdi izvan grada i vidi šta hoće. Odma ga aktiviraj da traži posao,odma ali bez presinga. Ako treba ti se angažiraj 100% da se zaposli... sad mu treba prava rehabilitacija. DRŽ NEDAJ !!

p.s. znaš li da zajednica susret nakon što ovisnik odradi program od 2 godine daje poslodavcu kod kojeg će se đanki zaposlit novčana sredstva kao poticaj u iznosu od 35000kn !! Mora ga držat 2 godina u firmi... :wink:
ignorance is bliss!
billion
Posts: 7
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:05 am

Re: Trebam savjet

Post by billion »

ivica wrote:
billion wrote:Vratio se brat kući..vjerovatno promrz'o i gladan..

Primili smo ga u kuću.
Ostaje nam da se nadamo da neće se vratiti putu kojim išao prije.
Uglavnom, pogriješi li, ostaće sam...
TAKO E! TAKO TREBA! Sad ga odvedi na kavu tamo negdi izvan grada i vidi šta hoće. Odma ga aktiviraj da traži posao,odma ali bez presinga. Ako treba ti se angažiraj 100% da se zaposli... sad mu treba prava rehabilitacija. DRŽ NEDAJ !!

p.s. znaš li da zajednica susret nakon što ovisnik odradi program od 2 godine daje poslodavcu kod kojeg će se đanki zaposlit novčana sredstva kao poticaj u iznosu od 35000kn !! Mora ga držat 2 godina u firmi... :wink:
MOžda u HR ali ja sam u BiH, kod nas neke stvari još uvijek nisu regulisane i o takvim ljudima se ne vodi baš dobra briga kad je u pitanju društvo ..generalno. Čast pojednicima.
Život može imati dva kraja...sami biramo svoj put
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Trebam savjet

Post by dita »

Billion
Brat ti je proveo 10 i pol mjeseci u komuni, što znači da je nešto napravio i bilo bi šteta da to padne u vodu. Možda bi bilo dobro da se, pogotovo ako tvoj brat ima volju i želju, ako u vašem mjesto ili negdje u blizini ima nekakvo savjetovalište ili centar za liječenje ovisnosti , netko od vas, obitelji zajedno s njim javi kako bi nastavio liječenje, npr. razgovore s psihologom…kako bi održao apstinenciju. I/ili možda da se priključi Anonimnim narkomanima, ako ima grupa u blizini. Bilo bi dobro podržati ga u daljnjem oporavku.

Ivice
Mali ispravak netočnog navoda, što bi rekli političari. Ne daje zajednica Susret poslodavcu novčana sredstva, već se radi o državnim poticajnim mjerama zapošljavanja, koju ostvaruju liječeni ovisnici u suradnji sa Zavodom za zapošljavanje, Centrom za liječenje ovisnosti i Centrom za socijalnu skrb, o čemu ima više na http://www.uredzadroge.hr.
billion
Posts: 7
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:05 am

Re: Trebam savjet

Post by billion »

dita wrote:Billion
Brat ti je proveo 10 i pol mjeseci u komuni, što znači da je nešto napravio i bilo bi šteta da to padne u vodu. Možda bi bilo dobro da se, pogotovo ako tvoj brat ima volju i želju, ako u vašem mjesto ili negdje u blizini ima nekakvo savjetovalište ili centar za liječenje ovisnosti , netko od vas, obitelji zajedno s njim javi kako bi nastavio liječenje, npr. razgovore s psihologom…kako bi održao apstinenciju. I/ili možda da se priključi Anonimnim narkomanima, ako ima grupa u blizini. Bilo bi dobro podržati ga u daljnjem oporavku.

Ivice
Mali ispravak netočnog navoda, što bi rekli političari. Ne daje zajednica Susret poslodavcu novčana sredstva, već se radi o državnim poticajnim mjerama zapošljavanja, koju ostvaruju liječeni ovisnici u suradnji sa Zavodom za zapošljavanje, Centrom za liječenje ovisnosti i Centrom za socijalnu skrb, o čemu ima više na http://www.uredzadroge.hr.
Ne kažem ja..podržat ćemo mi njega.
Samo smo htjeli da mu damo do znanja da više neće imati ama baš nikakvu podršku obitelji ako bude ponovo radio gluposti.

Svi ćemo se angažovati da mu pomognemo što se posla tiče.
Samo, ovo je ipak Bosna, posla nema...
Živimo u malom pograničnom gradiću gdje nema neke podrške zajednice kad su u pitanju ovisnici.
Niti ima stručne pomoći baš u mom mjestu.

Moje lično mišljenje je da bi njemu najbolja rehabilitacija bila kad bi radio s ljudima koji su poput njega, tačnije ovisnici na odvikavanju..dosta je on napredovao i ima potencijala.

Realno gledajući, do proljeća ništa ne možemo učiniti..trebamo samo imati strpljenja a najviše on.
Vrijeme će pokazati...
Život može imati dva kraja...sami biramo svoj put
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Trebam savjet

Post by 7474 »

totalni OFF:

di si to slušao Dead Can Dance???

užasno ti zavidim!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Trebam savjet

Post by ivica »

dita wrote:Billion
Ivice
Mali ispravak netočnog navoda, što bi rekli političari. Ne daje zajednica Susret poslodavcu novčana sredstva, već se radi o državnim poticajnim mjerama zapošljavanja, koju ostvaruju liječeni ovisnici u suradnji sa Zavodom za zapošljavanje, Centrom za liječenje ovisnosti i Centrom za socijalnu skrb, o čemu ima više na http://www.uredzadroge.hr.
Znan znan sve to bia san tamo point je da je to dio programa...
ignorance is bliss!
Post Reply